Kedi kumu seçimi bazen zor olmaktadır. Kullanım şekli, alışkanlıklar, ucuz kedi kumu ve kedi kumu fiyatları bazen tercihlerimizde etkin rol oynamaktadır. Doğal kedi kumları toprağın elenerek ve kurutularak tozundan ayrıştırılması ile elde edilir. Seçeceğiniz kedi kumu, kedinizin tuvalet alışkanlığını kazanmasında oldukça önemli bir faktördür. 
Devamını Göster
Devamını Gizle
Sıralama seçin
1 2 3
Toplam 221 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Kedi kumu seçimi üzerinde fazla düşünmediğimiz bir konu. Ancak zamanla, kullandıkça üzerine kafa yormaya başlıyoruz. Koku yaymayan kedi kumu, topaklaşan kedi kumu, uzun ömürlü kedi kumu vb. Kedinizin tuvalet alışkanlıkları ve ev düzeniniz açısından beklentileriniz değişebiliyor. Önemli olan beklentilerinizi karşılayacak doğru kedi kumuna ulaşabilmek.

Piyasada pek çok markanın, değişik özellikleri olan kedi kumları mevcut. Ancak yine de ürünleri özelliklerine göre bir kaç ana gruba ayrılabiliriz. Şu an için yaygın olarak kullanılan kedi kumları slika kristal kedi kumu, çam kedi kumu, doğal kedi kumu ya da bentonit kedi kumu gibi farklı maddelerden üretilen kedi kum çeşitleri mevcut. Bu temel ana maddeler çeşitli katkılar ve işlemler sonrası çeşitli özelliklerde farklı kumlara dönüştürülüyor. Parfümlü, pudralı, micro, sertleşen, topaklaşan vb. gibi.

Kedi kumunun kokuyu içine hapsetmesi, etrafa yayması önemli kriterlerden biridir. Diğer önemli bir kriter kumun temizlği ve dayanım süresidir. Bu toplamda koku yapmayan ve üstten temizliği kolay yapılabilen kumlar çoğunlukla tercih ediliyor. Kum seçiminde bir diğer unsur elbetteki fiyat. Sıradan kumlarla üretilen niteliksiz kumlar, özellikli olanlarına göre daha hesaplı görünebilliyor. Ancak kullanım esnasında çıkardıkları zorluklar ve kısa kullanım ömürleri, aslında onların daha "pahalı" olduğunu kanıtlıyor. Kısacası, en ucuzu değil ama doğru seçilmiş olan kedi kumu daima en hesaplısı oluyor. Ayrıca kedi kumunu toptan almak fiyatı önemli ölçüde düşüren bir diğer faktör.

Kedi kumu seçimi kadar önemli olan diğer bir faktör kedi kum kabı ve kedi kum kabının konulacağı yerdir. Kedi kum kabı kedinizin kolay ulaşabileceği ve yeteri kadar büyük olmalıdır. Kum kabı direk güneş aldığı taktirde ya da havasız bir ortamda ise kumun ömrü kısa olacak ve koku yapacaktır. Konunun önüne geçmenin en kolay yolu kedi kumu koku gidericileri olduğu unutulmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.