1

Yavru Kuş Yemi

Yavru kuşların yetişkin kuşlardan çok farklı beslenme gereksinimleri olduğunu kabul etmek çok önemlidir. Yetişkin bir kuşun yedikleri yavrularına zarar verebilir. Yavru kuşlar da yetişkinler gibi biraz meyve ve sebze yerler, ancak diyetlerinin çoğunu protein oluşturmalıdır. Onları kuş yemi ile besleyebilirsiniz. Yemi yer fıstığı ile de tamamlayabilirsiniz - ancak bütün olmadıklarından emin olmalısınız, çünkü bu onların boğulmasına neden olabilir.

Kuşlar, memelilerin aksine süt içmezler ve sindirim sistemleri sütü tolere etmez. Ne yazık ki, ekmek ve sütün karıştırılmasının yavru kuşlar için ideal bir yem olduğu yaygın bir yanılgıdır. Süt, kuşlar için zehirli olabilir, bu nedenle beslemekten kaçının.

Yeni doğan yavru kuşlar hangi kuş yemi yer?

Yeni doğan yavru kuşlar, ebeveynleri tarafından kendilerine getirilen kuş yemlerini yerler. Ebeveynler genellikle küçük kuşların yiyebilmesi için önce kuş yemini yumuşatır ve nemlendirir. Yavru kuşlar çoğunlukla kendi türlerinin yetişkin kuşlarının yediklerini yerler, genellikle solucanlar, böcekler ve tohumlar. Yavru kuşları kendiniz beslememelisiniz, çünkü genellikle ebeveynler onlarla ilgilenir ve terk edilmiş kuşlara asla işlenmemiş solucanlar, böcekler veya tohumlar vermemelisiniz.
 

Yavru kuşumu Yavru Yemi İlr ne kadar süre besleyebilirim?

Annenin yavruyu besleme yaşı, kuş türlerine göre değişir, bu nedenle yavrunuzun türünü araştırmak en iyisidir. Anneden bağımsız yaşama yaşını belirlemek için en iyi gözlem, "keşif" başladığında yetişkin kuş yemleri verilmelidir. Yavru kuş tamamen tüylendiğinde, rutin elle beslemeye ek olarak, temiz bir yem kabında tam doğal yem verin. Yavru kuş yavaş yavaş bu yeni mama biçimlerini tercih etmeye başlayacaktır. Yavru kuş yemi yada mamasının uzun süre kullanılması veya aşırı beslenme sağlık sorunlarına yol açabilir. 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR