Kuşlar, yuva yapma konusunda en usta olan canlılar olarak bilinirler. Her kuş türünün kendine özgü yuva teknikleri bulunur ve hiç şaşırmadan bu kusursuz yapıları yaparlar. Kuşunuz kafes yada ev içinde kendine uygun bir kuş yuvası yapmasını istiyorsanız yuva kuşlar için bulunan kuş yuva yapma kıllarından alabilirsiniz.

Doğada kuşlar yumurtlama dönemlerinde kendilerini ve yumurtalarını koruyabilecekleri yuva yaparlar. Bunun için çalı çırpı parçacıkları, yaprak, ip yada kumaş parçalarını çamurla karıştırarak ya da adeta gagaları ile örerek şekillendirirler.

Muhabbet kuşu ya da kanarya gibi kafes kuşlarının da yumurtlama dönemlerinde uygun bir yuvaya ihtiyaçları vardır. Bunun için kafese koyacağınız ve kuşların yuva yapmasını sağlayacak malzeme yuva yapma kılı olarak tabir edilen ürünlerdir.

Sizde evde bir kafes kuşu besliyorsanız bir çok kuş malzemesine ihtiyacınız olacak demektir. Türkiyenin online petshop u petburada.com da kuş kafeslerinden suluklarına, onlarca marka kuş yeminden kuş oyuncaklarına kadar bir çok ihtiyacınızı bulabilirsiniz.

Devamını Göster