Kedi Malzemeleri

Yeni bir kedi sahiplendiyseniz bir takım kedi malzemelerini temin etmeniz gerekir. Öncelikli olarak kediniz yavru kediyse vitaminler ve minareller bakımından zengin olan yavru kedi maması kullanmanız gerekir. Kedilerin bu gelişim dönemlerinde iyi beslenmeleri yetişkin ve yaşlılık dönemlerinde de sağlıklı bir hayat sürmeleri için gayet önemlidir. 8-12 haftalık yavru kediler günde 4 kez, 3-6 aylık kediler günde 3 kez, 6 aylık olduktan sonra ise günde 2 kez yavru kedi mamasına ihtiyaç duyarlar. Yavru kediler kimi zaman yavru kedi kuru mamasını tek başına yemek istemeyebilirler. Bu yüzden yavru kedi kuru mamayı, yavru kedi konserve mamalarıyla karıştırıp verirseniz yeme işlemi daha kolay ve lezzetli bir hale gelecektir. Eğer kediniz konserve kedi mamasını yiyemiyorsa zorlamayın, sokaktaki kedilere verin. Ayrıca kedi mama kabının yanında ayrı bir kapta da her zaman temiz ve taze su bulunmalıdır. Unutulmaması gerek bir konu da yavru kedilere asla süt verilmemelidir. Anne sütü dışındaki bütün sütler yavru kedilerde ishale ve ölümcül sonuçlara neden olabilir.

Kedi Eşyaları

Kedi mamasından sonra ihtiyacınız olan en önemli kedi eşyalarından biri de kedi kumudur. Kedi kumunu kullanabilmek için de bir kedi tuvaletine ihtiyacınız olacaktır. Kedi tuvalet kabını aldıktan sonra kabı kedi kum küreği ile 7 cm doldurmanız gerekir. Düzenli olarak da kedi kum kabındaki katı atıkları kedi dışkı toplama küreği ile temizleyin. Kedi kumunu temizlemeniz için tavsiye edilen zaman aralığı 15 gündür. Topaklaşmış, kirlenmiş kedi kumunu tuvalete değil mutlaka çöpe atın.

Kedi Maması

Yavru kedinizi yetişkin kuru kedi mamasına geçirirken, ıslak kedi mamasını azalta azalta kuru kedi mamasına geçin. Tamamen kuru olan kedi mamasına geçtiğinizde kediniz çoktan yeni kedi mamasına alışmış olacaktır. Birçok kedinin hayır diyemeyeceği kedi maması markaları var ki; Pro Plan kedi maması, Pro Choice kedi maması, Royal Canin kedi maması, Acana kedi maması, Hills kedi maması ve N&D kedi maması bu mamaların başında gelir. Kediniz 1 yaşına geldiğinde yetişkin kedi olmuş demektir ve bu aşama yetişkin kedi mamasına geçilmelidir. Yetişkin kedi mamaları kedilerin ağız ve çene yapısına uygun sertlikte olup gelişimleri için gerekli olan tüm kedi vitamini ve minarellerini içerir. 7 yaşından sonra ise kediniz yaşlanmış demektir ki bu aşamada kedilerin eklem ve kemik sorunları ortaya çıkmaktadır. Kedinizin bu sorunların üstesinden gelmesi için yaşlı kedi maması kullanmanız gerekir. Yaşlı kedi mamaları kediniz için yüksek protein değerleri içerir.

Kedi Ürünleri

Kediler yapıları gereği genelde hareketli ve oyuncu evcil hayvanlardır, kedi oyuncaklarıyla oynamaya da bayılırlar. Fakat her zaman uslu olmayabilirler, özellikle bir yerden başka bir yere götürmeniz gereken durumlarda. Kediniz uzun süre kucağınızda duramayacağından kedi taşıma çantası satın almanız gerekmektedir. Böylelikle veteriner muayenelerine ve diğer gezilere endişe etmeden gidebilirsiniz. Sonrasında kedinizi uslu durduğu için kedi ürünlerinin olmazsa olmazı kedi ödülleriyle özellikle de kedi ödül mamasıyla ödüllendirebilirsiniz. Kedinizin her olumlu davranışında onu ödüllendirmeniz kedinizin olumlu davranışlarını arttıracaktır. Örneğin kediniz halı, koltuk vb. ev eşyalarını tırmalıyorsa bu durumdan eminiz ki haz etmiyorsunuzdur. Kedi ihtiyaçlarının başında gelen bu ihtiyacı gidermek için kedi tırmalamaları satın alabilirsiniz. Kediniz kedi tırmalamarına alıştığında koltuk ve halıları tırmalamayı bıraktığında ona yine kedi ödül maması vererek sevebilir, bu davranışını takdir edebilirsiniz. Kedinizi dışarı çıkardığı zamanlar oluyor ve kimi zamanlar kaybolmasından endişe duyuyorsanız petburada pet shoplarda satılan ucuz kedi malzemelerinden olan kedi tasması alabilirsiniz. Hatta yeni sahiplenilmiş bir kedi için isimli kedi tasmaları kedi alışverişi yapılırken olmazsa olmaz kedi ürünleri arasında gösterilir. En uygun kedi malzemelerini indirim kuponları, kampanyalar ve peşin fiyatına taksit ödeme seçenekleriyle Türkiye’nin online 1 numaralı petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

 

 

 

Devamını Göster

172,00 TL KDV Dahil
215,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
78,64 TL KDV Dahil
92,51 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
78,64 TL KDV Dahil
92,51 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
78,64 TL KDV Dahil
92,51 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
264,00 TL KDV Dahil
330,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
53,10 TL KDV Dahil
59,00 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
44,10 TL KDV Dahil
49,00 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
230,71 TL KDV Dahil
354,93 TL KDV Dahil
%35 İNDİRİMLİ
%35İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
14,75 TL KDV Dahil
22,69 TL KDV Dahil
%35 İNDİRİMLİ
%35İNDİRİMLİ
131,92 TL KDV Dahil
202,95 TL KDV Dahil
%35 İNDİRİMLİ
%35İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
39,32 TL KDV Dahil
60,49 TL KDV Dahil
%35 İNDİRİMLİ
%35İNDİRİMLİ
661,54 TL KDV Dahil
1.017,75 TL KDV Dahil
%35 İNDİRİMLİ
%35İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo