Kedi Malzemeleri

Kediler ülkemizde oldukça sevilen hayvanlar arasında yer alır. Gerek sokaklarda, gerek dükkan önlerinde gerekse evde en çok beslenen evcil hayvanlardandır. Eğer sizinde bir kediniz varsa veya yeni bir kedi sahiplendiyseniz kedinizin bakımını gerçekleştirmek, beslenmesini sağlamak için bir takım kedi malzemelerine ihtiyacınız olacaktır. Öncelikli olarak kediniz yavru bir kediyse vitamin ve mineraller bakımında zengin olan yavrular için üretilmiş olan mamadan kullanmanız gerekir. Kedilerin bu gelişi dönemlerinde iyi beslenmeleri yetişkin ve yaşlılık dönemlerinde de sağlıklı bir hayat sürmeleri için gayet önemlidir. 8 ile 12 haftalık yavru kediler için günde 4 kez, 3 ile 6 aylık kediler için günde 3 kez, 6 aylık olduktan sonra da günde 2 kez mamaya ihtiyaç duyar yavru kediler. Her ne kadar yavru kediler için üretilmiş mamalar onların ağız ve çene yapısına uygun şekilde yumuşak olarak üretilse de, bazı yavru kedilere bu mamalar sert gelebilir. Bazen de bu mamaları yemekten sıkılabilirler. Bu sebeple mamanın aromasını değiştirebilir ya da ıslak mama da verebilirsiniz. Dilerseniz ikisini de birlikte verebilirsiniz. Bu yönteme de karma besleme denir. Kuru mamayı, konserve mamalarla karıştırıp veya yanında verdiğinizde yeme işlemi yavru kediniz için daha kolay ve lezzetli bir hale gelecektir. Eğer kediniz konserve mamayı yiyemiyorsa da, çöpe atmaya kalkmayın, sokaktaki kedilere verebilirsiniz. Kedinizi beslerken mama kabını yanında da ayrı bir kapta her zaman taze ve temiz su bulundurmalısınız. Özellikle de yaz aylarında sıvı kaybı daha fazla olduğundan kedinizin bu aylarda daha fazla suya ihtiyacı olacaktır. Ayrıca yavru kedinize anne sütü dışında bütün sütler yavru kedilerde ishale, hatta ishalden kaynaklı olarak ölümcül sonuçlara bile neden olabilir. Eğer elinizde verecek başka bir besin maddesi yoksa da sütü sulandırarak verebilirsiniz.

Kedi Eşyaları

Kedilerin beslenmesi şüphesiz kedi bakımında en çok sorumluluk gerektiren konulardan biridir. Yavru kediniz de büyüdüğünde yetişkin kedi kategorisinde yer alır. Yani kediniz 1 yaşına ulaştığında yetişkin bir kedidir. Yetişkin kediler kendilerine özel mamalar yemelidir. Çünkü ihtiyaç duydukları besin değerleri yavru kedi ile yetişkin kedinin birbirinden farklıdır. Yavru kedi mamasından, yetişkine geçerken eski mamayı önce %25 azaltın, %75 eski mama kullanın. Birkaç gün sonra yarı yarıya, bir hafta sonra ise %25 eski mama %75 yeni mamaya geçebilir. Daha sonra ise tamamen yeni mamaya yani yetişkin kediler için üretilmiş olan mamaya geçebilirsiniz. Kediniz 7 yaşına geldiğinde de yaşlı kedi kategorisine girer. Yaşlandığında da yaşlı köpekler için  üretilen mamadan vermeniz gerekmektedir. Çünkü yaşlı kediler, yetişkin kedilerin yediği yağlı mamaları yiyemezler. Buna ek olarak yaşlı kediler eklem ve kemik hastalıklarıyla ilgili sorunlar yaşarlar. Kedinizin bu sorunları yaşamaması veya daha kolay geçirmesi için bu hastalıkları muhakkak yaşlı kediler için üretilmiş olan kedi ürünlerinden kullanmanız gerekmektedir. Bu mamalar yüksek protein değerine sahip besleyici mamalardır. Kedilerin beslenme adımlarından sonraki diğer önemli ihtiyacı ise tuvalet ihtiyaçlarıdır. Bu durum insanlardan ve diğer hayvanlardan farklı olarak kum dolu bir kabın içerisinde gerçekleşir. Dolayısıyla kedilerin bu iş için üretilmiş olan kuma ve kaba ihtiyaçları vardır. Bu kedi ürünleri de oldukça çeşitlidir. Silika, kristal, çam palet gibi birçok kum çeşidinin olmasının yanı sıra, tuvaletlerde de kapalı, otomatik gibi birçok çeşidi olan kedi ürünleridir. Bu kum kaplarını satın aldıktan sonra kabı 7 cm kadar kumla doldurmalısınız. Sonra haftada birkaç kez de düzenli olarak kedinizin dışkısını kürek yardımıyla kumdan almalısınız. Bu temizlik yapılmadığında kediniz bir takım bakteriyel hastalıklara yakalanabilir hatta sonrasında bu hastalıklar size de bulaşabilir. Hatta kediniz bu kirli kuma tuvaletini yapmak istemeyebilir ve evin içerisine tuvalet yapmalar başlayabilir.

Kedi Ürünleri

Kediler yapıları gereği genelde hareketli ve oyuncu evcil hayvanlardır, oyuncaklarla oynamaya da bayılırlar. Fakat her zaman uslu olmayabilirler, özellikle bir yerden başka bir yere götürmeniz gereken durumlarda oldukça zorlanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kedi ürünlerinden biri de taşıma çantalarıdır. Bu kedi ürünleri ile özellikle kedinizi veteriner hekime muayeneye götürdüğünüzde, yolda kedinizin kaçması, dışarıdaki gürültüden ve insanlardan korkması gibi istenmeyen sorunlara yol açmaz. Bu tür durumlarda kedinizi daha da sakinleştirmek için ödül ürünü olan kedi ürünlerinden ödül mamasını kullanabilir, kedinizi bu yolla bir süreliğine kandırabilirsiniz. Böylelikle taşıma çantasına da ödül aracılığıyla rahatlıkla sokabilirsiniz. Kediniz kimi zaman evin içerisinde de rahat durmayabilir ve koltuk, halı gibi ev eşyalarınızı tırmalıyor olabilir. Bu gibi durumlar için de üretilmiş bir kedi ürünleri vardır. Tırmalama tahtaları olarak geçen bu ürün de kedi sahipleri tarafından evdeki ürünlerin tırmalanmaması için alınan, tercih edilen oldukça popüler kedi ürünlerindendir. Kediniz için ihtiyacınız olan tüm kedi eşyalarını ve kedi malzemelerini peşin fiyatına taksit ve kapıda ödeme seçenekleriyle geniş ürün yelpazesine sahip Türkiye’nin online 1 numaralı petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

Devamını Göster

Kedi Malzemeleri

307,50 TL KDV Dahil
410,00 TL KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
151,04 TL KDV Dahil
188,80 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
127,60 TL KDV Dahil
159,50 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
359,10 TL KDV Dahil
399,01 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
244,00 TL KDV Dahil
305,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo