Papağan Yemleri

Papağan yemleri piyasada çokça çeşit ve markadan oluşmaktadır. Papağanınızı beslerken aldatıcı yazılardan ve yemlerden uzak durmanız kaliteli ve güvencesi olan yerlerden temin etmeniz gerekmektedir. Bunun için petburada.com Türkiye’nin en büyük çevrimiçi petshop mağazası petburada.com’ u ziyaret edip sipariş vermeniz yeterli.

Papağanların temel besin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış paket olarak satılan papağan yemleri çeşitli markalar ve içeriklerinin zenginlikleriyle papağanınızın tam gelişimini sağlar. Papağanları sadece çekirdekle tek yönlü beslemek yanlış olur. Doğal ortamlarında meyve, ağaç kabuğu, yeşillik, bitki tohumları, çiçek özleri, soğanlı ve yumrulu kökler, böcekler ve solucanlarla beslenirler. Evcil bir kuş sahibi ne verirse onu yemek zorunda kalır. Gerekli vitaminleri alabilmeleri için ara sıra çekirdeğin dışında; Kabuklu Kabuksuz Fındık, Ceviz, Fıstık, Badem, Mısır, Antep Fıstığı, Yulaf, Buğday, Keten tohumu verilebilir. Meyvelerden; Elma, Armut, Üzüm, Ayva, Muz, Çilek, Kiraz, Vişne, Mandalina, Tatlı Portakal verebilirsiniz. Vereceğiniz meyveler insanların yediği gibi yıkanmalı kurulanmalı veya suları süzülmelidir. Tüm yiyecekler oda sıcaklığında olmalıdır.  Her papağan şimdiye kadar saydığımız yiyecekleri aynı ölçüde sevmeye bilir. Papağanınıza seçme hakkı tanıyınız ve sevdiği yiyecekleri veriniz. Ayrıca papağanınızın olumlu davranışlarında onları kraker ve ödülleri ile ödüllendirmeni olumlu hareketlerin devamını getirecektir. Papağanlara su dışında asitli alkollü kafeinli ve süt gibi içeceklerden uzak tutmanız gerekir.

Papağan için kafes seçerken seçtiğiniz kafes onun büyüklüğüne uygun olmalıdır. İçinde rahatça hareket edebilmelidir. Ayrıca kafesin içine aksesuarlar ve oyuncaklar konulmalıdır. Bu aksesuarlar ve oyuncaklar papağanın yerini daraltmamalı kafese uygun dizayn edilmelidir. Papağanınızın kafesini temiz tutmanız papağan sağlığı açısından önemlidir. 2 ya da 3 haftada bir mutlaka aynı zamanda kirlendiğini gördüğünüz zaman da temizlemeniz gerekmektedir. Kafesin altına mağazamızda da satmakta olduğumuz kuş kumlarından dökmeniz gerekmektedir. Papağanınız bu kumun içindeki mineralleri ve taşları ayıklayarak tüketecektir. Bu onu sindirim sistemini güçlendirecektir. Papağanların gagaları içinde gaga taşlarını kullanması gagasını istediği gibi törpülemesine yardımcı olacaktır.

Devamını Göster