Tavşan Tasması

Tavşanlar son dönemde oldukça tercih edilen evcil hayvanların arasında yer alır. Bu sevimli hayvanlar memeli grubunda yer alan sıcak kanlı hayvanlardır. Tavşan beslerken dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Örneğin hamsterlar tavşanlar gibi gündüz vakti uyurlar, gece boyunca da aktif olurlar. Tavşanların mutlu bir şekilde yaşayabilmeleri için gürültüden uzak bir ortamda bakılmalıdırlar. Genel olarak tavşanların gözleri iri, arka bacakları ise ön bacaklarından daha uzundur. Bu sevimli hayvanların kuyrukları kısa, kulak ve bıyıkları da uzundur. Bazı tavşan besleyenler onları dışarı çıkarmak ve bahçede gezdirmek isteyebilirler. Tavşanlar da hareketli hayvanlar olunca kaçma ihtimalleri de oldukça yüksektir. Bu sebeple üretilmiş olan bir takım ürünler vardır. Tavşan tasması da bu ürünlerden biridir. Tavşan tasması aynı kedi ve köpeklerde olduğu gibi belden saran tiplerdendir. Dolayısıyla rahatlıkla bahçede veya dışarıda kontrol sizdeyken evcil hayvanınızı gezdirebilirsiniz. Tavşanlar için bilgi vermeye devam edecek olursak da, ideal ortam oda sıcaklığıdır. Yaşam süreleri de ortalama olarak 8 yıldır. Tavşanların boyları da 30 ile 60 cm arasındadır. Ağırlıkları ise 3 ile 10 kilo arasında değişebilir. Yine de her boyuttaki ve kilodaki tavşanlar için tavşan tasması bulmak mümkündür.

Tavşan Tasması Fiyatları

Tavşan beslemek tıpkı bir çocuk bakmak gibi özen gösterilmesi gereken konulardandır. Tavşanlar otçul hayvanlardandır. En sevdiği yiyecekler ise marul, havuç, salatalık, yonca gibi yeşillik ve sebzelerdir. Tavşanların günlük su ihtiyaçları ise 500 ml kadardır ve sebzelerin dışında günlük tükettiği yem miktarları 350 gram’ı bulabilir. Daha fazla tükettiklerinde irileşebilirler. Fakat yine de tavşan tasması ölçüleri ayarlanabilir niteliktedir. Tavşan tasmaları fiyatlarına da bu özelliklerine göre değişebilmektedir. Tavşanların kulakları oldukça gelişmiştir. Duydukları her sese şaşkınlıkla tepki verirler. Bu sebeple kendi türünden veya başka canlıların yaklaşması durumunda kaçabilirler. Bu durumlar için tavşan tasması kullanabilirsiniz. Hassas canlılardır, ele alınmaktan hoşlanmazlar. Bu sebeple tavşanı dışarı çıkarırken elde, kucakta gezdirmekten ise tavşan tasması ile gezdirebilirsiniz. Hem sizden ve diğer canlılardan kaçmaz hem de evcil hayvanınız huzursuzluk yaşayıp strese girmezler. Tavşanların koku alma duyuları da oldukça gelişmiştir. Burunlarında dokunma hücreleri vardır. Tavşanların üst dudaklarında aşağı yukarı hareket eden 20 ile 25 adet duyum iplikçikleri vardır. Bu duyum hücrelerini kullanarak çevre hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışırlar. Bu yüzden tavşanların üst dudakları sürekli olarak hareket halindedir. Bu sebeple tavşanların bu duyumlarla da dikkatleri dağılabilir ve kaçabilirler. Tavşan tasması bu noktada oldukça işe yarar. Onların kaçması ve kaybolmasının önüne geçer.

Tavşan Tasması Fiyat

Tavşanlar sosyal canlılar olduklarından en az bir çift olarak beslenmelidir. Aksi halde strese girebilirler. Fakat aynı kafeste beslenecek ise sadece kendi türleriyle beslenmelidir. Aksi halde tavşanlar yine strese girebilirler. Yine önemli bir özelliklerinden biri de tavşan tuvalet eğitimlerini kolay kazanabilirler. Bilinen aksine tavşanlar kulaklarından tutularak kaldırılmamalıdır. Bu durum çok sık yapılan bir yanlıştır ve tavşana da zarar verebilirsiniz. Ayrıca strese de girebilirler. Tavşan tasması ile dışarıda gezdirmeniz daha yararlı olacaktır. Kafesin içine de taban malzemesi olarak talaş ideal seçimdir. Kafesin içinde de her zaman taze ve temiz su bulundurulmalıdır. İştahsız ve güçsüz tavşanlar için de haftada bir olmak üzere sularına vitamin damlatabilirsiniz. Yapıları gereği hareketli olan tavşanlar kafes içinde uzun süre de kalmamaları gerekir. Mümkün olduğu kadar dışarı çıkartılmalı hatta dilerseniz tavşan tasması ile de kendiniz dışarıda gezdirebilirsiniz. Eğer beslediğiniz tavşan yavru tavşan ise onların yetişkin olanlar karşı daha da hassas olduğunu göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Hastalanmaya da en açık oldukları dönem bu dönemdir. Ayrıca yavru tavşanlar da yetişkinlere göre daha meraklı ve hareketlilerdir. Bu sebepten dolayı onları dışarı çıkartırken daha da dikkatli olmanızda yarar vardır. Tavşanın başka yerlere kaçmaması ve kaybolmaması için de tavşan tasması kullanabilirsiniz. Eve yeni gelmiş tavşanlar yaşayacakları yeni yeri tanımak isterler. Siz alışma evresinde oldukça hareketsiz ve korkak davransalar dahi size alıştıktan sonra yerlerinde durmazlar. Evde tavşan beslemeye başladığınızda özellikle yavru tavşanlar sürekli olarak zıplayacak ve oradan oraya koşacak ve yeri geldiğinde de peşinden kovalamanız gerekecektir. Emin olun bir süre sonra tavşanlardaki bu enerjiyi nereden bulduklarına hayret edeceksiniz. Tavşanınızın nerede olduğuna hakim olmak için, evin köşe yerlerine kaçmamasını sağlamak için dilerseniz tavşan tasması kullanabilirsiniz. Böylelikle eviniz büyükse ya da tavşanınızın pencereden veya kapıdan kaçma ihtimali var ise bu gibi durumların önceden tedbirini almış olacaksınız. Sevimli dostunuza tavşan tasmasını bağladıktan sonra herhangi bir yere bağlamak ise oldukça yanlış bir davranış olur. Tavşan tasmasını kesinlikle bu tür amaçlar için kullanmanızı önermeyiz. Tavşan beslerken ihtiyacınız olan tüm ürünleri ve tavşan tasması modellerini peşin fiyatına taksit ve kapıda ödeme seçenekleriyle Türkiye’nin online 1 numaralı pet shop markası petburada.com’da bulabilirsiniz. 

Devamını Göster

Tavşan Tasması

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR