Kedi Evi

Kediler şüphesiz ki insanların en çok tercih ettiği evcil hayvanlardan biridir. Yeni bir kedi sahiplendiğinizde, tıpkı insanlarda olduğu gibi kedilerin de bir takım ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçların başında her ne kadar mama gelse de sonrasında kediniz için bir yatak ve kedi evi gelir. Kedi evi kedilerin sadece barınma değil aynı zamanda oyun, gerinme, tırmalama ve uyuma gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla geliştirilmiştir. Bir evladınız gibi gördüğünüz, evinizi paylaştığınız kedileriniz için özel yaşam alanı oluşturmak ya da sokak kedilerinin en başta barınma olmak üzere temel ihtiyaçlarını karşılamak için kedinize kedi evi alabilirsiniz. Kediniz için birbirinden farklı, birbirinden şık tasarımlı kedi evi modellerini petburada.com’un kedi kategorisinde bulabilirsiniz.

Kedi Evleri

Kediler sadece görünüşleriyle değil aynı zamanda davranışlarıyla da sevimli canlılardır. Her ne kadar bazı kedi sahipleri kedilerinin yaramaz davranışları olduğunu düşünse de bu davranışların çoğu iç güdüsel olarak gelmektedir. Evde bakımını üstlendiğiniz tırmalama yani tırnaklarını kısaltma ve törpüleme ihtiyaçlarını gidermek için sokak kedileri gibi doğadan faydalanamaz. Dolayısıyla evdeki halı, koltuk, kanepe gibi mobilyalarınızı kullanabilir. Sevimli dostunuza kedi evi satın alırken kedinizin eğlence ve oyun anlayışına göre sevebileceği tırmalama tahtası olan bir ürün tercih edebilirsiniz ya da alternatif olarak beğendiniz bir kedi evinin yanına tırmalama malzemeleri alabilirsiniz. Böylece halı, koltuk ve mobilyalarınız bir zarar görmez ve size kalır. Ahşap, pelüş, su geçirmez plastik gibi pek çok farklı malzemeden üretilen kedi evleri de bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve zevkinize hatta evinizin konseptine göre uyumlu bir kedi evi satın alabilirsiniz. Sadece evin içine kedi evi değil aynı zamanda bahçelerinize, balkonlarına koymak üzere de dış mekan kedi evlerinden edinebilirsiniz. Dış mekan kedi evlerinin iç mekan evlere oranla daha yalıtımlı ve kışın soğuğa, yazın sıcaklara karşı daha dayanıklıdır. Kedi evlerinin içine bir yatak veya minder koymak kedinizin daha da rahat etmesine katkıda bulunur. Evlerinizin içine kurduğunuz kedi evlerinde de yine yatak veya minder koymanız kedinizin koltukta, kanepede veya salonun ortasına yatmaktansa kendi kedi evini tercih etmesinin önünü açar. İç mekanlar için tasarlanmış pek çok ihtiyacınıza ve zevkinize göre birçok farklı model, desen ve renklerde kedi evi mevcuttur. Kedinizin ihtiyacına göre uyuma konforu sağlayan iç ve dış mekan kullanım seçenekli kedi evleri de seçenekleriniz arasındadır. Kedi evi fiyatları genel olarak üretildiği malzemenin türü, kalitesi, tasarımı, markası gibi birçok faktöre göre farklılık göstermektedir. Her bütçeye uygun ve ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacak bir kedi evi bulmak mümkün. Aynı ev mobilyalarında olduğu gibi genelde kedi evi modelleri demonte olarak gelir ve kurumları ise oldukça kolaydır. Kedi evi satın alırken monte etme işlemi ile uğraşmak istemezseniz de hazır kurulmuş olan kedi evi modellerinde de satın alabilirsiniz. Seçiminiz ne yönde olursa olsun kedi evini tamamlayacak birkaç ufak yardımcı ürünlere daha ihtiyaç duyarsınız. Bu ürünlerden biri kedinizin ihtiyacı olan yatak, diğeri ise oyuncaktır. Yatak kedinizin konforu için gerekliyken, sıkıldığında üzerindeki enerjisini atması için de kedinize oyuncak gereklidir.

Kedi Yuvası

Kedi evi satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kedinizin büyüklüğüne göre seçim yapmaktır. Eğer yavru bir kediniz varsa da erişkinliğe geldiğinde boyutunun yaklaşık olarak ne kadar olacağını tahmin ederek bir kedi evi tercihinde de bulunabilirsiniz. Kedi evi, kedinizin içinde rahat rahat oyun oynayabileceği, gerinebileceği ve uyuyabileceği genişlikte bir boyutta olmalıdır. Aksi halde kediniz burayı pek kullanmak istemeyebilir ve bu kedi evi, evinizde fazlalıktan başka bir işe yaramaz ve verdiğiniz para da boşuna gider. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken konu ise kedi evi almadan önce mutlaka ne amaçla alacağınızı düşünmektir. İç mekan veya dış mekanda mı kullanacağınız oldukça önemlidir. Çünkü kedi evi tercih ederken kaplama malzemesini buna göre seçmelisiniz. Kullanım amacında diğer bir nokta ise oyun için mi, uyku için mi yoksa tırmalama ihtiyacı için mi kedi evi alacaksınız? Dilerseniz tüm bu özellikleri tek bir üründe toplamış kedi evleri de mevcut ve seçiminizi bu yönde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında her kedinin kendine has karakteristik özellikleri vardır. Yaşına, büyüklüğüne göre de farklı davranış şekilleri gösterebilir kediler. Kimisi fazla hareketli olup oyun oynamayı severken kimisi günün çoğunu bir köşede uyuyarak geçirmeyi tercih eder. Dolayısıyla kedi evi satın alırken ihtiyaçlarınızı belirlemeniz oldukça önemlidir. Birden fazla kediniz varsa, ayrı ayrı kedi evleri alabileceğiniz gibi çok katlı kedi evleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca kedi evlerinin üretildiği malzemeye de dikkat edip kedinizin sağlığı için uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle uyumak için karanlık ortam ve sıcak bir köşe tercih eden kediler için kedi evini köşeye, gündüz uyumayı seven kediler içinse kedi evini pencere önüne kurabilirsiniz. Kediniz için ihtiyacınız olan tüm kedi ürünlerini ve kedi evi çeşitlerini peşin fiyatına taksit ve kapıda ödeme seçeneği ile Türkiye’nin 1 numaralı online petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

Devamını Göster

281,33 TL KDV Dahil
351,66 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
207,60 TL KDV Dahil
259,51 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
2.200,00 TL KDV Dahil
2.750,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
280,00 TL KDV Dahil
350,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
228,00 TL KDV Dahil
285,01 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
200,00 TL KDV Dahil
249,99 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
1.400,00 TL KDV Dahil
1.750,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
1.400,00 TL KDV Dahil
1.750,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo