Kedi Tarak ve Fırçaları

Evcil hayvan besleyenlerin evde yaşadıkları sorunlarında biri de kedilerinin tüy dökmesidir. Özellikle bazı dönemlerde kediler daha çok tüy dökerler. Dolayısıyla düzenli olarak kedilerin tüyleri kedi tarak ve fırçalarıyla taranmalıdır. Kedi tarağıyla düzenli tüy bakımı yapılan kediler daha az tüy dökerler. Kedi fırçasıyla yada kedi taraklarıyla yapılan tüy bakımlarında önemli olan doğru zaman aralığında tüylerin taranmasıdır. Ayrıca uzun süre taranmayan kedi tüyleri, kedilerin kendi kendine tüyleri temizlemesiyle de bakımı yapılmış olur. Fakat kediler bu işlem sonrasında dilleriyle temizledikleri tüyleri yutarlar ve bu tüyler midelerin yumak olarak birikir. Daha sonra bu yumağı çıkarmak için kedinizin kustuğunu görebilirsiniz. Kedinizin tüylerinin eve dökülmesini ve kedinizin kusmasını istemiyorsanız düzenli olarak evcil hayvanınızın tüylerini kedi tüy tarağıyla temizlemelisiniz. Kedinizi tararken de, kedi maması vererek onları oyalayarak kolayca tarayabilirsiniz.

Kedi Fırçası

Kedilerin tüylerini taradığınızda sadece evin içine dökülen tüylerden kurtulmazsanız aynı zamanda kedinizin ölü ve mat tüylerinden kurtulmasını, tüylerinin daha canlı daha parlak olmasını sağlarsınız. Kedilerin tüy tiplerine göre uzun tüylü kedi tarağı ya da kısa tüylü kediler için tarak çeşitleri de bulunmaktadır. Kedilerin tüylerini düzenli olarak taradığınızda kedinizin eskisinden daha güzel tüylere ve daha güzel kokuya kavuştuğunu göreceksiniz. Evcil hayvanınızın tüylerini kedi tarakları ve fırçalarıyla tararken tüylerinin içine gizlenmiş pire ve parazitleri de farkedebilirsiniz. Bu işlem için de aslında kedi pire tarağı kullanılmaktadır. Pire veya parazit kapmış kedinizi vakit kaybetmeden veteriner hekime götürmeniz de yarar vardrı. Çünkü sağlıklı kediler sizlerin sağlığını da korur.

Furminator Kedi Tarağı

Kedi tarağı nasıl olmalı veya en iyi kedi tarağı hangisi diye aklınızdan geçiyor olabilir. Öncelikle kedi tarak ve fırçaları kedinizin tüy uzunluğuna, tüy sıklığına göre olmalıdır. Sonrasında kullanım şekline göre size en kolay gelen hangisisi ise onu tercih edebilirsiniz. Diğer kedi taraklarından farklı olarak kedi tarağı eldiven şeklinde olan kedi malzemeleri de bulunmaktadır ve kullanımları oldukça pratiktir. En çok tercih edilen türlerden biri de furminator kedi tarağıdır. Ayrıca furminator kedi tarağının furminator kısa tüylü kedi tarağı, furminator uzun tüylü kedi tarağı gibi birçok çeşidi de bulunmaktadır. Özellikle mevsim geçişlerinde rahatsız edici tüy dökülmelerini önlemek için mutlaka kedi tarak ve fırçalarından kullanmanızı öneririz. Kedinizi tüyleri hassas dahi olsa onlara için de uygun kedi tarakları bulunmaktadır. Bu kedi tarakları topuz başlı kedi tarağı olarak isimlendirilmektedir. Veterinerlerin önerisine göre tüm kediler için tarama ve fırçalama işlemini günde en az 10 dakika yapmanız gerekmektedir. Aradığınız en iyi kedi tarak ve fırçalarını kapıda ödeme ve peşin fiyatına taksit seçenekleriyle Türkiyenin 1 numaralı petshop’u petburada.com’da bulabilirsiniz.

Devamını Göster

Kedi Tarağı

207,01 TL KDV Dahil
230,01 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
120,00 TL KDV Dahil
150,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
175,50 TL KDV Dahil
195,00 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo