Kedi Mama ve Su Kapları

Kediler en çok tercih edilen evcil hayvanlardandır. Evde kedi besleyenlerin dikkat etmesi gereken bir takım unsurlar vardır. Bu unsurların başında, hayvanların insanlar gibi yemek yemek ve su içmek gibi ihtiyaçları gelir. Kedilerin yemek yemesi için mutlaka kedi mama kabı olmalıdır. Beslenme alanlarının daha ilk günden beri belli olması ev içinde bir takım kuralların olması evde kimin sözünün geçtiğini kedinizin anlaması ve diğer eğitimleri de alması açısından oldukça önemlidir. Kedi mama kabının yanı sıra kedilerin su içmesi için de kedi mama kabının yanında olması gereken kedi su kabıdır. Unutmayın kedi mama ve su kabı mutlaka ayrı kaplar olmalıdır. Kedilerin gün içerisinde de çok sık yemek yediğini ve su içtiğini düşünürsek kedi mama kabı ve su kabı oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle kedinizin gün içinde sürekli olarak kullandığı bu kedi malzemelerini seçerken ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü kullanılacak olarak kedi ürünlerinin, dolayısıyla kedi mama kabının kaliteli olması kedinin sağlığı açısından oldukça önem taşır. Ayrıca kalitesiz olan ürünler ev sahibinin de sağlığını riske atabilir.

Kedi Mama Kabı Nasıl Olmalı?

Kedi mama kabı, kaliteli ve temizlenmesi kolay olan, kullanımı rahat bir ürün olmalıdır. Ayrıca sadece sizin için de değil, kedinizin de seveceği rahatça kullanabileceği bir ürün olması daha da iyi olur. Üstü kapatılabilen kedi mama kabı çeşitleri hijyen açısından oldukça işlevseldir. Ancak kedinin istediği zaman mamasını yemesine engel olabilir bu tarz ürünler. Bunlarından yanı sıra kedi mama kabının hangi malzemelerden yapıldığını bilmek de kedinizin sağlığı açısından önem taşır. Sonuçta hayvan sağlığının da en az insan sağlığı kadar önemlidir. Bu nedenle kedi mama kabı seçerken ürünün kaliteli olması ve kedinizin sağlığı açısından tehdit oluşturmayacak materyalden üretilmiş olması gerekir. Kedi mama ve su kabı temizliği de dikkat edilmesi gereken önemli konulardandır. Düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Temizlik sırasında uygun temizlik malzemelerinin kullanılması da satın aldığınız ürünün ömrünü uzatır. Kedi mama kaplarının temizliği için özel olarak üretilmiş temizlik malzemelerinden kullanmanız oldukça önemlidir. Yoksa iyi durulanmamış, uygun olmayan temizlik malzemesi kullanıldığında temizlik ürünü kedinizin mamasına veya suyuna karışabilir. Sağlıkları açısından son derece tehlikeli sonuçlar yaratabilir.

Kedi Mama ve Su Kabı

Kedi mama kapları, kedilerin beslenme ihtiyaçlarını giderebilmesi için kullandıkları ürünlerdir. Renkli ve çeşitli tasarımlarıyla kedi mama kadı çeşitleri oldukça fazladır. Ayrıca kedinin sağlığına zarar vermeyen plastik, metal, seramik gibi birçok farklı malzemeden üretilmiş kedi mama kabı da bulunur. Kedi sahipleri beğendikleri, hatta evleriyle uyumlu olabilecek türden kedi mama kabı ile kedilerin bu tür ihtiyaçlarını kendi zevklerine göre karşılayabilirler. Ancak bu tür ürünleri seçerken sağlık ve hijyen konularını atlamamak gerek. Kedi mama ve su kabı aslında iki üründür ve mutfakta saklanması bir çok açıdan doğru olur. Sonuçta birçok aile bireyi yemeği mutfakta yer ve kedinin de mama kabının mutfakta olması onu ailenin bir bireyi olarak hissetmesine katkıda bulunur. Kedi mama kabını sürekli olarak değiştirmek de doğru değildir. Kedilerin, kedi mama ve su kabının nerede olduğunu bilmesi sürekli olarak size bu konuda miyavlayıp durmaması için ve onların da huzursuz olmaması için son derece önemlidir. Ayrıca kedi mama ve su kabının sürekli olarak dolu da olması gerekir. Kediniz istediği zaman gidip mama yiyebilecek ve su içebilecek konumda olmalıdır.

Otomatik Kedi Mama Kabı

Zaman içerisinde kedi mama ve su kabı modellerinde de çeşitli ürünler ortaya çıkmış, kedilerin ve kedi sahiplerinin severek kullanacağı tarzda ve tasarımda ürünler üretilmiştir. Bu modellerden biri de otomatik kedi mama kabıdır. Otomatik mama kabında belli bir zamana göre ayarlanmış olan mama kabı yine belirlediğiniz oranda kedinize mama vermektedir. Bu modeller mamanın taze kalmasını sağlarken, gereğinden fazla mama yemek isteyen kediler için de bir obezite önleyicidir diyebiliriz. Önceden klasik teneke kedi mama kapları mevcutken günümüzde birçok materyalden kedi mama kapları üretilmiştir. Genel olarak çift olan kaplar tercih edilir. Yani hem kedi mama kabı hem de kedi su kabı olarak satılan modeller kullanım açısından oldukça kolaylık sağlar. Son dönemlerde dikkat çeken bir diğer model de hazneli kedi su kabı modelidir. Özel hazne sayesinde kedi su kabının uzun süre temiz kalmasını sağlar. Şık ve zarif tasarımlarıyla beğeni toplayan hazneli kedi su kabı ortalama 2 litre su alır. Yaz aylarında buharlaşan sular, kedinizin susuz kalmasına sebebiyet yaratabilirken hazneli kedi su kapları kullandığınızda böyle bir sorun yaşamazsınız. Hatta aynı üründen 2 tane alıp birini kedi su kabı diğerini de kedi mama kabı yapabilirsiniz. Kediniz için ihtiyacınız olan tüm kedi ürünlerini, kedi mama ve su kaplarını kapıda ödeme ve peşin fiyatına taksit seçenekleriyle Türkiye’nin 1 numaralı online petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

 

Devamını Göster

Kedi Mama ve Su Kapları

168,00 TL KDV Dahil
210,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
133,20 TL KDV Dahil
148,00 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo