Sizin de küçük bir guinea pig'iniz varsa ihtiyacı olan herşeyi bulabileceğiniz tek adres. Kobay, gelincik ya da guinea pig'iniz varsa, evcil hayvanınızın mutlu, sağlıklı bir hayat geçirmesi için eşsiz ihtiyaçları vardır. Yatak, kafes, guinea pig taban malzemeleri, ginepig yemleri, oyuncaklar ve ginepig kemirme taşları gibi ihtiyacınız olan herşeye kolayca sahip olabilirsiniz.

Günümüzde artık evlerinde evcil hayvan besleyen insanların sayısında ciddi oranlarda artış meydana gelmeye başladı. Birbirinden farklı hayvan türleri arasından yapılan seçimlerde önemli olan şeylerin başında ise beslenmesinin kolay olması gelmekte. İşte ginepiq olarak da adlandırılan guinea pig isimli hayvan son dönemlerde hakkında en fazla araştırma yapılan hayvan türleri arasında kendine yer bulmakta. Ginepiqlerin en önemli özelliklerinin başında, genel olarak bütün kemirgenlerde görülen özelliklerin bunlarda görülmemektedir. Onlara rahatça kalabilecekleri bir yaşam alanı ve doğru ginepiq yemleri verildiği takdirde uzun süreler boyunca hiçbir sorun yaşamadan evcil hayvan sağlıklı ve mutlu bir yaşama sahip olacaktır.

Şimdilerde her ne kadar ginepiq yemleri konusunda oldukça geniş bir yelpaze üzerinden insanlara seçenekler sunuluyor olsa da evcil hayvan sahiplerinin mutlaka kaliteli, içerisinde herhangi bir yapay maddenin yer almadığı yemler arasından seçimler yapılmalıdır. Klasik tarzdaki yemler her ne kadar evcil hayvanların isteklerini karşılayacak nitelikte olsalar da son dönemlerde yonca sebze karışımı gibi tahılsız bol lifli yemlerin yanı sıra kuru ve doğal yoncalar da yine tercih edilebilecektir. Yeşillikli tavşan krakerleri de yine ginepiqler tarafından büyük bir beğeni ile sevilerek tüketilebiliyor. Bunların belirli oranlarda, dikkatli bir şekilde evcil hayvan tarafından tüketilmesi sonrasında sağlığında herhangi bir sorun oluşmadan ginepiq beslenecek ve gelişimini hiçbir şeklide sekteye uğratmayacak. Bu durum da onun eğlencesine yansıyacaktır.

Devamını Göster