Kuş Kafesi

Evde hayvan beslemek isteyenlerin en çok tercih ettiği evcil hayvanlardan biri de muhabbet kuşlarıdır. Aslında genel olarak evde kuş beslemek ülkemizde oldukça kabul görmüş bir davranıştır. Birbirinden farklı, renkli türler ve birbirinden farklı kuş ötüş sesleriyle kuşlar evimizin neşe kaynağıdır. Genel olarak muhabbet kuşlarının da, kuşlar arasında açık ara öne çıkmasının bazı sebepleri vardır. Muhabbet kuşu sahipleri, bu kuş türünü bakımlarının kolay olmalarından kaynaklanır. Hatta muhabbet kuşlarının bakımı çocukların bile rahatlıkla yapabileceği türdendir. Bu bakımı çocuğunuza devrettiğiniz de çocuğunuz muhabbet kuşunu bakımını gerçekleştirirken aynı zaman hayvan sevgisini kazanacak ve sorumluluk bilincine de kavuşacaktır. Yeni sahiplenilmiş bir muhabbet kuşu için öncelikle muhabbet kuşu malzemelerini edinmek gerekir. Bunlardan en önemlisi kuş kafesi modelleri arasından hem kuşunuz için hem de sizin için kuş kafesi seçmektir.

Kuş Kafesleri

Farklı kuş türleri için geliştirilmiş birçok kuş kafesi vardır. Özel tasarımlarıyla dikkat çeken kuş kafesleri farklı renk çeşitleriyle, evcil kuş sahiplerine geniş bir seçme imkanı yaratır. Kuş kafesi çeşitlerinde suluk ve yemlik bölümüne yer veren akıllı tasarımlar son zamanlarda oldukça popüler. Geniş suluk ve geniş yemlik haznesine sahip kuş kafesi modelleri, kuş kafesi fiyatları içerisinde de uygun fiyatlarıyla en çok tercih edilen modellerden diyebiliriz. Birden fazla kuş için de özel olarak tasarlanmış kuş kafesi çeşitleri, evcil kuşlarınızın rahatı düşünülerek hazırlanmıştır. Evde tek bir kuş bile besleseniz, büyük kuş kafesi seçmek kuşunuzun kafes içerisinde rahat hareket etmesine olanak tanıdığından ve kanatlarını da çırpmasına imkan yarattığından günlük egzersizlerin kısmen de olsa giderebilirler. Şu tasarımlarıyla ilgi çeken muhabbet kuşu kafes modelleri de bu tür kuşlar için özel olarak tasarlanmıştır ve üretilmiştir. Hareket kolaylığı sağlamasının yanı sıra verimli bir kullanım alanı da yaratan bu kuş kafesi modelleri, kuşlarınızın hayat kalitesini arttırır ve muhabbet kuşunuzun da daha çok ötmesine katkıda bulunur.

Muhabbet Kuşu Kafesi

Bakım işlemleri son derece kolay olan kuş kafesi ürünleri için az zaman harcayarak hem sizin için kolaylık sağlayabilir hem de kuşunuzun sağlıklı bir şekilde yaşamasına olanak sağlayabilirsiniz. Öncelikli olarak kuş kafesi seçerken ilk adımı kuş sayınıza seçerek uygun bir tercih yapabilirsiniz. Kuş kafesi sehpası ile de kullandığınızda oldukça şık ve uyumlu bir görüntü yakalayabilirsiniz. Oldukça hafif üretilmiş olan kafesler kolay taşıma imkanı sağlar. Eğer kuşunuzun yalnız kaldığını düşünüp bir kuş daha almak isterseniz, daha büyük kuş kafesi ürününe de geçebilirsiniz. Büyük kafeslerin içerisinde el ve parmaklarınızı daha kolay hareket ettirebileceğinizden gerekli bakımları da daha kısa zaman içerisinde tamamlayabilirsiniz. Yatay tellere sahip kuş kafesi türlerini tercih ettiğinizde de muhabbet kuşunuzun bu teller aracılığıyla takla atabilmesini de sağlayabilirsiniz. Çünkü dikey telli kuş kafesi modellerine muhabbet kuşlarının tutunabilmesi daha zordur. Ayrıca muhabbet kuşlarının kafes içerisinde tırmanarak oyun oynadıkları da bilinmektedir. Yem kabı ve su kabına yeteri kadar alan veren kafesler işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Eğer çift muhabbet kuşu besliyorsanız yuvası olan bir kafes modeli de tercih edebilirsiniz. Kuş kafesi tülü de tüylerin etrafa saçılmasını engelleyeceğinden oldukça kuş kafesi satın alırken olmazsa olmaz ürünlerdendir.

Kuş Kafesi Aksesuarları

Kuş sağlığı için gerekli olan bir takım aksesuarlar ve yardımcı ürünler bulunur. Bunlar kuşunuzun sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürmesine yardımcı olur. Kuş kafesi içerisine koyabileceğiniz tünek aksesuarları ile kuşunuz için farklı farklı dinlenme noktaları oluşturabilirsiniz. Ayrıca evcil kuşunuza vitamin takviyesi de yaparak kafes içerisinde kuşunuzun daha da enerjik olmasını sağlayabilirsiniz. Metal tel sistemi ile örülü olan kuş kafesi çeşitleri genel olarak açılabilirdir ve bu özelliği ile temizle konusunda kolaylık sağlar. Kuşunuzu dışarı çıkardığınızda, kafes boşken içeride yer alan aksesuarları çıkarıp su ile temizleyebilirsiniz. Temizleme işleminin ardından bu pratik kafes aksesuarlarını yeniden yerine takabilirsiniz. Kafesin zemin kısmına yerleştireceğiniz gazete kağıdı ile kuş dışkılarını kolayca temizleyebilirsiniz. Daha sonra kuş kafesi içerisindeki kirlenmiş olan gazete kağıtlarını çıkarıp yerlerine yenilerini koyabilirsiniz. Kafesin üst kısmında yer alan taşıma yeri sizde kafesi taşırken son derece rahat bir şekilde taşıma imkanı sunar. Kuş kafesi tülü kullanarak da kuşunuzdan düşen, dökülen tüylerin ev ortamına ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Yıkanabilir olan kafes tülleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Evinizin konseptine göre ahşap veya metal olan kafes modellerini de tercih edebilirsiniz. Yine kendi zevkinize göre oldukça şık duran ve kullanışlı olan ayaklı kuş kafesini de tercih edebilirsiniz. Ayaklı olan kafes türleri kendi halinde bir bütün olarak durur ve evinize şıklık katar. Seçeceğiniz kafes ister büyük kuş kafesi olsun ister küçük boy içini daha sonra kafes aksesuarlarıyla tamamlamanız gereklidir. Bu konuda hem sizin beğeneceğiniz hem de kuşunuzun hoşuna gidecek birçok model vardır. Kuşunuzun türü ne olursa olsun, aradığınız tüm kuş ürünlerini ve çeşit çeşit kuş kafesi modellerini peşin fiyatına taksit ve kapıda ödeme seçenekleriyle Türkiye’nin online 1 numaralı petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

 

Devamını Göster
360,00 TL KDV Dahil
450,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
626,50 TL KDV Dahil
894,99 TL KDV Dahil
%30 İNDİRİMLİ
%30İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
1.720,00 TL KDV Dahil
2.150,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
127,76 TL KDV Dahil
159,70 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
698,60 TL KDV Dahil
998,00 TL KDV Dahil
%30 İNDİRİMLİ
%30İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
328,30 TL KDV Dahil
469,00 TL KDV Dahil
%30 İNDİRİMLİ
%30İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
653,80 TL KDV Dahil
934,01 TL KDV Dahil
%30 İNDİRİMLİ
%30İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
181,30 TL KDV Dahil
259,00 TL KDV Dahil
%30 İNDİRİMLİ
%30İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
1.480,00 TL KDV Dahil
1.850,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
158,90 TL KDV Dahil
227,00 TL KDV Dahil
%30 İNDİRİMLİ
%30İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
361,90 TL KDV Dahil
517,01 TL KDV Dahil
%30 İNDİRİMLİ
%30İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo