Kuş Kafesi

Evde hayvan beslemek isteyenlerin en çok tercih ettiği evcil hayvanlardan biri de muhabbet kuşlarıdır. Aslında genel olarak evde kuş beslemek ülkemizde oldukça kabul görmüş bir davranıştır. Birbirinden farklı, renkli türler ve birbirinden farklı ötüş sesleriyle kuşlar evimizin neşe kaynağıdır. Genel olarak muhabbet kuşlarının da kuşlar arasında açık ara öne çıkmasının bazı sebepleri vardır. Muhabbet kuşu sahipleri bu kuş türünü, bakımı kolay diye seçmektedir. Sizin de bir kuş sahiplenmeye niyetiniz varsa, ilk olarak temin etmeniz gereken en önemli ürün kuş kafesidir.

 

Kuş Kafesi Çeşitleri Nelerdir?

Kuş Kafesi

Farklı kuş türleri için geliştirilmiş birçok kuş kafesi vardır. Özel tasarımlarıyla dikkat çeken kuş kafesleri farklı renk çeşitleriyle, kuş kafesi seçimi konusunda evcil kuş sahiplerine geniş bir yelpaze sunmaktadır. Kuş kafesleri beyaz, sarı, mavi, pembe gibi renklerde olmak üzere silindir, kare veya dikdörtgen şekillerinde olabilir. Bunların yanı sıra mobilya gibi görünen ahşap kuş kafesi çeşitleri de bulunmaktadır. Evcil kuşunuzun ihtiyacını olan büyüklükte, bütçeniz ve evinizin konseptini dikkate aldığınızda, ideal bir kuş kafesi seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Kuş kafesi çeşitlerinde en pahalı olanı paslanmaz çelik kafeslerdir. Bu kafesler zararlı materyaller içermediği gibi, kolayca temizler ve kolay kolay eskimezler. Dolayısıyla ilk başta pahalı gelse bile, kuşların uzun ömürlü olduğu düşünüldüğünde paslanmak çelik kuş kafesi seçimi akıllı bir yatırımdır. Boyalı olan kafesler ise daha ucuzdur ve dayanıklı değildir. Plastik kaplı tel kafesler ise yine ucuz kuş kafesi kategorisinde olup, en sık rastlanan kafeslerdendir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kuşunuz tel kafesleri kemirmeyi seviyorsa hem plastik madde hem de altta kalan metal onların sağlığı için zararlı olabilir.

Kuş Kafeslerinin İçinde Neler Olmalıdır?

Kuş Kafesi

Kuş kafesi çeşitlerinde geniş suluk ve geniş yemlik bölümüne yer veren akıllı tasarımlar son zamanlarda oldukça popülerleşmeye başlamıştır. Bu kafes çeşitleri genelde büyük olmakla birlikte geniş suluk ve yemlikleriyle de birden fazla kuş besleyenlerin tercih ettiği kafesler arasında yer almaktadır. Evde tek bir kuş besleseniz bile, büyük kuş kafesi seçmeniz kuşun kafeste kaldığı zamanlarda kendini daha mutlu hissetmesine olanak sağlayacaktır. Geniş bir kafes, geniş bir suluk ve geniş bir yemliğin yanı sıra, bir kuş kafesinde mutlaka kuş tüneği ve kuş aynası, kuş oyuncakları gibi aksesuarlar da bulunmalıdır. Kuşlar doğada ağaç dallarında ve yuvalarda yaşadıklarından onlara kafes ortamında yaratılabilecek en iyi ortam da kuş tüneği ve vakitlerini geçirmeleri için bir takım kuş oyuncaklarıyla mümkün olabilir. Ayrıca kuş kumu veya kuş kemirme taşı da kuşların yemlerden yeterince alamadığı kalsiyum ve mineralleri almasını sağlar. Kafes içinde bulunan kuş kemirme taşı aynı zamanda kuşların gagalarını törpülemesine de yardımcı olur.

Kuş Kafesi Fiyatları Ne Kadar?

Kuş Kafesi

Muhabbet kuşu kafesi en çok satın alınan kuş kafesi olsa da, kuş kafesi çeşitleri oldukça fazladır. Yani saka, kanarya, papağan kafesi gibi kuşların türüne özel olarak üretilmiş kuş kafesi çeşitleri de bulunmaktadır. Dolayısıyla kuşun türüne, ihtiyacına, kafesi üretildiği materyale, materyalin kalitesine göre de kuş kafesi fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Çift kapılı kuş kafesleri de son zamanlarda oldukça tercih edilen ürünler arasındadır. Ayaklı olan kafes türleri de, kafesle bir bütün olarak durduğundan bazı kuş sahiplerinin beğenisini kazanmaktadır. Aradığınız kafes türü ne olursa olsun, evinizin konseptine göre mutlaka güzel bir kafes modeli bulacağınıza eminiz. En çok tercih edilen kafes markaları ise dayang, imac kuş kafesi gibi markalardır. Bir kafes seçtikten sonra, mutlaka yanında kuş kafesi tülü de satın almanızı öneririz. Özellikle mevsim geçişlerinde kuşların tüy dökmesinde artış görüldüğü de göz önüne alındığında, tüyler etrafa saçılacak ve sizi rahatsız edecektir.

Kuş Kafesi Modelleri

  • Kuş türüne göre; muhabbet kuşu kafesi, saka, kanarya, papağan kafesi.
  • Materyaline göre; metal, plastik ve ahşap kuş kafesi.
  • Boyutuna göre; büyük, orta, küçük kafesler.
  • Kullanım amacına göre; eğitim, yaşam ve kuş taşıma kafesi.

Kuş Kafesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kuşunuzun türüne göre kafes seçimi yapın.
  • Kaç adet kuş besleyeceğinize göre bir seçim yapın.
  • Kuş kafesinin içine birkaç aksesuar da koyacağınızı düşünerek bir boyut seçimi yapın.
  • Kafesin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, paslanmaz çelik olanı tercih edin.
Devamını Göster

Kuş Kafesi

360,01 TL KDV Dahil
450,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
1.719,99 TL KDV Dahil
2.150,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
127,76 TL KDV Dahil
159,70 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
748,50 TL KDV Dahil
998,00 TL KDV Dahil
%25 İNDİRİMLİ
%25İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
700,51 TL KDV Dahil
934,01 TL KDV Dahil
%25 İNDİRİMLİ
%25İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
194,25 TL KDV Dahil
259,00 TL KDV Dahil
%25 İNDİRİMLİ
%25İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
1.480,00 TL KDV Dahil
1.850,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
170,25 TL KDV Dahil
227,00 TL KDV Dahil
%25 İNDİRİMLİ
%25İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
387,76 TL KDV Dahil
517,01 TL KDV Dahil
%25 İNDİRİMLİ
%25İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo