Akvaryum Motoru

Akvaryumlar dekoratif amaçlı kullanılan ürünlerdir ve doğrudan seyredebilmenin en kolay yöntemidir. Akvaryumlar sadece evlerde değil aynı zamanda restoran, otel, kafes, ofis ve okullarda da tercih edilen dinlendirici bir etki yaratan bir hobidir. Tamamı cam malzemeden yapılan akvaryumların içinde balıklar ve su bitkileri dışında birçok malzeme de bulunur. Profesyonel olarak hazırlanmış tasarlanmış akvaryumların yanı sıra evde de yapılabilecek ürünlerdir. Bir akvaryumun içerisinde kişisel tercihe göre değişmekle birlikte gerekli olan malzemeler farklılık gösterebilir. Fakat bazı akvaryum ürünleri vardır ki onlar akvaryumun içerisinde olmazsa olmaz ürünlerdir. Akvaryum motoru da bunlardan birisidir. Akvaryum içerisinde balıkların doğal yaşam ortamını birebir oluşturabilmek ve akvaryum koşullarından olumsuz etkilenmelerini engellemek için akvaryum motoru kullanılması gerekir. Akvaryum motoru satın almadan da dikkat etmeniz gerek birçok husus vardır. Bu sebeple akvaryum motoru tercih etmeden detaylı bir araştırma yapmalısınız. Petburada.com’un akvaryum ürünleri kategorisinde yer alan akvaryum motorlarını inceleyip, ihtiyacınıza uygun olan ürünleri bulup kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Akvaryum Hava Motoru

Suyun içindeki canlı yaşamını seyretmenin en keyifli, dinlendirici etkisini kuşkusuz akvaryumlarla yakalanır. Ancak bu keyifli seyrin balıklara rahat ve huzurlu bir ortam sağlanmasından sonra olduğunu da unutmamak gerek. Eğer siz de kendinize hobi olarak yeni bir alan yaratıp akvaryum içinde balık beslemeyi düşünüyorsanız bilmeniz gereken birkaç nokta vardır. Her ne kadar akvaryumda balık beslemek zahmetli bir uğraş olsa da günün sonunda duyulan keyif ve ortaya çıkan görsel şölen bütün yorgunluğu alıp götürür. Akvaryumun ışıklandırması, kumu, bitkileri, filtresi, dekoratif malzemeleri, akvaryum motoru ve akvaryum özenle seçilmelidir. İçinde balıkların, su bitkilerinin yaşayacağı bu akvaryumlarda doğal ortamın kusursuz bir şekilde taklit edilmesi gerekmektedir. Bunlara ek olarak akvaryumun içinin ve aksesuarlarının temizliğinin önemi oldukça fazladır ve bu konuda akvaryum motoru da katkı sağlar. Akvaryum motoru, balıkların doğal ortamı içerisinde daha çok oksijen oluşmasını sağlayarak suyun içinde canlı ve hareketli bir yaşantı yaratır. Petburada.com’da yer alan akvaryum motoru modelleri, kolay monte edilebilen, gürültü çıkarmaya ve suda hafif bir dalgalanma yaratan balıkların rahatça hareket etmelerini sağlayan ürünlerdir.

Akvaryum Motoru Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akvaryumun içini tasarlarken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlar akvaryum motoru ve filtre gibi gerekli olan malzemeleri edinmekle başlar. Akvaryum motorunun işlevselliği oldukça önemlidir. İçerideki havanın temizlenmesi, oksijen miktarının balıkların ihtiyacını karşılayacak şekilde kalmasını akvaryum motoru sağlar. Suyun içinde bulunan oksijen balıklar için hayati önem taşır. Bu yüzden oksijen seviyesinin minimumun altında düşmemesi ve döngünün süreklilik arz etmesi için akvaryum motoru önemlidir. Fakat akvaryum motoru seçimi, akvaryumun büyüklüğüne ve akvaryum motoru kapasitesine göre yapılmalıdır. Akvaryum motoru seçerken de dikkat edilmesi gereken en önemli husus, akvaryum alabileceği su kapasitesidir. Yani 10 litre su kapasitesi olan bir akvaryumun içine 30 litrelik bir akvaryum motoru almaya gerek yoktur. Yine 30 litrelik su kapasitesi olan akvaryumun içine de 10 litrelik tank için uygun olan akvaryum motoru almamak gerekir. Akvaryum motoru seçerken istenen sonucu alabilmek için gerekli ölçüler önceden araştırılmalıdır. Aksi durumda havanın alınan akvaryum motoru ile filtre edilmesi mümkün olmayacaktır. Satın alınan akvaryum motoru işe yaramayacaktır. Bu sebeple akvaryum motoru satın alırken, akvaryumun hacmine göre üretilmiş etkin biçimde bir hava dağıtımı yapabilen ürünler seçilmelidir.

Akvaryum Hava Motoru Neden Önemlidir?

Akvaryum hava motoru olmaması balıkların ölmesine sebebiyet yaratabilmektedir. Özellikle küçük bir akvaryum içerisinde çok sayıda balık besleniyor ise akvaryum motorunun eksikliğinde ölümler kaçınılmazdır. Balık satan petshoplar ve veterinerler de bu şekilde düşünür. Bu yüzden her akvaryumun içinde akvaryum motoru bulunmalıdır. Durgun suyun bir süre sonra balıkların ölümüne de neden olduğu bilinir. Bu sebeple suda hafif bir dalga yaratabilen akvaryum motoru balıkların ve diğer su bitkilerinin sağlığı açısından önemlidir. Havalandırılmayan ve filtrelenerek temizlenmeyen bir suyun içerisinde balıkların uzun süre yaşaması beklenemez. Bu yüzden filtreleme özelliği bulunan ve ucuna hava taşı takılabilen akvaryum motoru balıklarda stresi azalttığı gibi hastalıkların yayılarak çoğalmasını da önler. Akvaryum motoru içerisinde yer alan ve filtre görevi göre süngerin ise belli rutinlerle temizlenmesi ve sonrasında değiştirilmesi gerekir. Bu sebeple akvaryum motoru temizleme olarak bilinen bu işlem, filtrelemenin sağlıklı devam etmesi açısından da oldukça önemlidir. Aynı zamanda akvaryumun içine akvaryum hava motoru aldığınızda suyun hafif hareketli olması sadece balıkların ve su bitkilerinin sağlığına faydasının yanı sıra estetik olarak da akvaryumunuza güzellik katar. Suyun sürekli olarak hava alması ve filtrelemesi balıkların da hareketli olmasını ve akvaryumun bulunduğu ortama güzellik katmasına fayda sağlar. Akvaryum ve balıklarınız için aradığınız tüm ürünlerini, akvaryum hava motorlarını Türkiye’nin online 1 numaralı petshop markası petburada.com’da peşin fiyatına taksit ve kapıda ödeme seçenekleriyle bulabilirsiniz. Hemen şimdi petburada.com’dan sipariş verin!

 

Devamını Göster

47,79 TL KDV Dahil
53,10 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
599,40 TL KDV Dahil
666,00 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
886,50 TL KDV Dahil
985,01 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
121,96 TL KDV Dahil
135,51 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
146,34 TL KDV Dahil
162,60 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
282,41 TL KDV Dahil
313,79 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
116,82 TL KDV Dahil
129,80 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
297,36 TL KDV Dahil
330,40 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
144,57 TL KDV Dahil
160,63 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
95,40 TL KDV Dahil
106,00 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo