Köpek Malzemeleri

Bir köpek sahiplenmeye karar verdiyseniz, yeni aile üyenizin bir takım ihtiyaçları olacaktır. Tıpkı insanların hayatlarındaki gibi evcil hayvanınızın da yaşamını kaliteli standartlarda sürdürebilmesi için çeşitli köpek malzemelerine ihtiyaçları vardır. Özellikle yavru bir köpeğin gelişimi oldukça önemlidir. Yetişkin dönemlerinde de sağlıklı olmaları için en önemli malzemelerden biri köpek mamasıdır. Yavru köpek maması ise onların gelişiminde ihtiyaç duydukları tüm besin değerlerini kapsar.

 

Köpek Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

köpek malzemeleri

Köpek mamasından sonra en önemli şeylerden biri de hayat kalitelerini arttıracak olan yaşam alanlarıdır. Öncelikli olarak her canlı gibi köpeklerin de kendine ait bir yaşam alanı olmalı ve bu köpek ürünlerinde de mutlaka bir yatak, mama ve su kabı gibi ürünler olmalıdır. Sevimli dostunuzun kedisine ait bir yaşam alanı olması size ve eve alışmasına da olanak sağlar. Ayrıca kolay eğitebilmeleri için köpek ürünleri de destekleyici bir niteliktedir. Özellikle evin içinde havlama, klozetten su içme gibi bir takım alışkanlıklar istenmeyen davranışlardır. Tuvalet eğitimleri ise olmazsa olmaz eğitimlerden biridir. Yavru bir köpeğin tuvalet eğitimi almaması ilerde çok büyük sorunlara neden olabilir. Bunun için köpek tuvalet eğitim seti, köpek çiş spreyi, köpek bezi gibi bir takım köpek ürünleri vardır. Bu ürünleri hemen hemen her petshoptan bulabilirsiniz. Fakat bu eğitimi kendiniz veremeyecek durumdaysanız, profesyonel bir destek alarak köpek eğitmenlerine başvurabilirsiniz.

Sevimli Dostunuz İçin Gerekli Köpek Eşyaları Nelerdir?

Köpeklerin beslenmesinin yanı sıra kendilerini güvende hissedebilecekleri kulübe, yatak gibi köpek ürünleri de oldukça önemlidir. Huzurlu bir uyku ve dinlenme zamanları için rahat olması, kullanışlı olması gerekir. Tüm bunlara ek olarak köpeğinizi dışarıda gezdirirken kullanabileceğiniz köpek tasmasının olması gerekir. Köpek tasmasının da farklı farklı versiyonları vardır. Bu köpek eşyaları kullanım amacına göre üretilmiştir. Boyun tasması köpeklerin sahipli olduğu anlamına gelirken, göğüs tasması daha çok gezdirme amaçlıdır. Siz de evcil hayvanınızın boyutuna ve ihtiyacınıza göre bir tasma seçiminde bulunabilirsiniz. Ayrıca kış aylarında köpeğinizi gezdiriyorsanız köpeğiniz soğuktan etkilenmemesi için köpek kıyafetleri de kullanabilirsiniz. Öyle ki bu ürünler yağmurda dahi kullanılabilecek olan su geçirmez ürünler olabilir.

Köpek Bakımı İçin Gerekli Köpek Malzemeleri Nelerdir?

Köpek malzemeleri

Köpeğinizin bakımı için temel olan ihtiyaçların yanı sıra yaşam kalitelerini arttırmak için başka köpek malzemeleri de vardır. Bunlar köpek şampuanı, köpek vitaminleri, köpek fırça ve tarak çeşitleri gibi ürünlerdir. Köpek tarağı ile tüylerini tararken, tarama sonrası şampuan ile evcil hayvanınızı yıkayabilirsiniz. Böylelikle kendi bakımını yapmayan köpeklerin deri ve tüy bakımını sağlamış olursunuz. Vitaminlerle de hem deri ve eklem sağlığı, hem tüy sağlığını de de gerekli olan vitamin ve mineralleri de almasını sağlarsınız. Ancak bunları verirken de veteriner hekiminize danışmanızda yarar vardır. Aksi halde verdiğiniz vitaminler onlar için zararlı olabilir. Her köpeğin gün içinde var olan enerjisini atması gerektiğini her köpek sahibi bilmektedir. Tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkartmalarda bile bu enerji atma yeterince sağlanamaz. Bu yüzden köpek oyuncakları satın alarak da onların enerji atması da sağlayabilirsiniz.

Köpek Eşyaları Seçerken Yapılması Gerekenler

  • Köpek mamasını yaşa, ırka göre seçmek gerekir.
  • Köpekler için köpek oyuncakları da satın alınmalıdır
  • Köpek kulübesini ihtiyaca göre almak gerekir.
  • Köpekler kendini aileden hissetmesi için yaşam alanına ihtiyaç duyarlar. Ona bu alanları yaratın.
  • Köpeğinizin düzenli bakımı yapmayı atlamayın.

Köpek Malzemeleri Seçerken Yapılmaması Gereken Şeyler

  • Kesinlikle açıkta satılan köpek maması satın almayın.
  • Bilmediğiniz yerlerden ve web sitelerinden köpek malzemeleri almayın.
  • Ucuz köpek malzemeleri kaliteli olmadığı için en pahalı malzemeler de en kaliteli olanlar değildir.
  • Köpek malzemeleri satın aldıktan sonra evcil hayvanınıza kesinlikle ceza vermeyin.
Devamını Göster

köpek malzemeleri

148,00 TL KDV Dahil
185,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
76,00 TL KDV Dahil
95,00 TL KDV Dahil
21,96 TL KDV Dahil
27,45 TL KDV Dahil
328,00 TL KDV Dahil
410,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
90,80 TL KDV Dahil
113,50 TL KDV Dahil
247,20 TL KDV Dahil
308,99 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
100,00 TL KDV Dahil
125,00 TL KDV Dahil
123,25 TL KDV Dahil
145,00 TL KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
359,20 TL KDV Dahil
449,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
126,40 TL KDV Dahil
158,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
196,00 TL KDV Dahil
245,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
340,18 TL KDV Dahil
453,57 TL KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
22,00 TL KDV Dahil
27,51 TL KDV Dahil
162,00 TL KDV Dahil
180,00 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
152,01 TL KDV Dahil
190,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
162,00 TL KDV Dahil
180,00 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo