Kuş Kraker ve Kuş Ödülleri kuşların en sevdiği besinlerden yapılır. Kuşlar yumurtalı, meyveli, ballı krakerleri oldukça severler. Kuş kraker ve ödülleri de bu besinlerden üretilir.Sizde sevdiğiniz küçük dostarınızı mutlu etmek için onlara kuş kraker yada kuş ödüllerinden verin, mutluluğuna ortak olun.

Kuşlar omnivor canlılardır. Ancak pek çok canlı gibi protein veya karbonhidrat bakımından bir ağırlık olmaksızın tüm besin tiplerini tüketirler. İnsan için protein tüketim miktarı diğer besin türlerinden daha düşükken, örneğin yırtıcı hayvanlarda oldukça yüksek protein tüketimi söz konusudur. Kuşlarda ise bu ayrım söz konusu değildir ve her türlü besini eşit miktarda veya değişen ağırlıklı oranlarda tüketebilirler. Ancak, yapılan araştırmalara göre kuşların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olabilecekleri bir beslenme dengesi söz konusu olmaktadır ki, kuş krakeri ve kuşlara özel yemler tam olarak bunu sağlamak için üretilirler. Besin değerleri, kuş metabolizmasının daha verimli çalışmasını sağlayan kuş krakeri gibi ürünler, hem eğlencelik hem de besleyici değeri bulunması bakımından büyük öneme sahiptir.

Kuş krakeri, bizim bildiğimiz anlamda paketli krakerlere elbette benzemez. Bir çok besin unsurunun bir araya getirilip sıkıştırıldıktan sonra, bal veya benzeri yapıştırıcı besinlerle bütünleştirildiği kuş krakeri, esasında sıkıştırılmış bir besin çubuğudur.

Bizim satışını yaptığımız ürünlerin besin değerleri ve nitelikleri oldukça yüksek olup, kuşkunuzun sağlığına büyük faydaları olacaktır. İçeriğinde, Protein, Yağ, Selüloz (posa), Karbonhidratlar, vitamin ve mineraller bulunan kuş krakeri ürünleri, baget biçiminde veya simit biçimde alınabilmektedir.

Kuşlar kuş krakeri yemekten çok hoşlanırlar. Bu, onlar için hem bir vakit geçirme aracı hem de lezzetli bir besin bombardımanıdır. Kafeslerinizde devamlı kuş krakeri bulundurmanız, kuşlarınızın tüylerinin daha parlak olmasını ve elbette genel sağlık durumlarının daha iyi olmasını destekleyecektir.

Devamını Göster