Köpek Tasması

Köpekler oldukça sadık hayvanlar olarak bilinirler. Bu sadık canlılar her ne kadar başka insanlara ve köpeklere zarar vermek istemeseler de, yine de sahiplerini korumak için havlayabilir ve hırçınlaşabilirler. Hatta kimi zaman bu davranışları ısırmaya, saldırmaya bile gidebilir. Fakat bu durum her zaman görülen bir davranış değildir. Yine de köpeklerinizi özellikle dışarıda gezdirirken kontrolün sizde olması için köpek tasması kullanmanızı öneririz. Köpek tasması bir anlamda köpeğinizin sahipli olduğu, sokak köpeği olmadığı anlamını da taşımaktadır. Köpek tasması kullanarak, köpeğinizin kaçması veya kaybolmasını da önlemiş olursunuz. Köpek tasması ile dolaşan köpekler, hem dışarıda istediği gibi gezebilir hem de sahiplerinden ayrılmamış olur. Köpek tasma üzerine yazılan isimler, adresler köpeğinizin kaybolması durumunda da bulunabilmesi için oldukça işe yarayan yöntemlerdendir. Köpek tasması, genel olarak tüm köpeklerde bir aidiyet hissi oluşmasına yardımcı olur. Onların da ailenin, bir grubun parçası olduğu anlamını taşır. Bu hissiyatı köpeklere yaşatmak için oldukça önemli ürünlerdir. Aynı zamanda köpek tasması sayesinde köpeğinize daha kolay bir eğitim verebilirsiniz. Köpek tasmalarının, köpek gezdirme tasmasının farklı modelleri de olabilir. Köpeğinizin boyutuna, ırkına göre, hatta kendi zevkinize göre en şık köpek tasması modellerini petburada.com’da bulabilirsiniz.

Köpek Tasması Çeşitleri

Köpek tasmaları farklı ihtiyaçlara, tasarımlara ve köpek türlerine göre değişir. Gövde köpek tasması, küçük köpeklere veya köpeğin boynuna tasma takmak istemeyen kişiler için tercih edilebilir. Boyun köpek tasması ise farklı renk, kumaş, doku ve uzunlukta olabilir. Plastik köpek tasması, fiyat ve kullanışlılık açısından en sık tercih edilen tasmalar arasında yer alır. Plastik tasmalar düşük bütçeli köpek sahipleri tarafından uzun yıllar da dayanabilmesi açısından oldukça tercih edilen ürünler arasındadır. Bu köpek tasması çeşidi alerjik olan, nem ve tere karşı hassasiyeti olan köpekler için de uygundur. Bu şekilde sıcak ve nemli ortamlarda çok daha rahat etmeleri sağlanabilir. Tasmalarda deri köpek tasması modellerinden almak gerekir. Ayrıca köpeklerini kontrol edemeyen evcil hayvan sahipleri de gövde köpek tasması kullandığında daha kolay bir kullanım elde ederler. Köpek tasması çeşitleri teknolojinin de gelişmesiyle çipli köpek tasması olarak da evcil hayvan sahiplerinin beğenisine sunulmaktadır. Bu modern köpek tasması çeşitlerinin yanı sıra da çivili tasma modelleri de sık kullanılır. Daha çok eğitim amaçlı kullanılan tasmalar da günümüzde şık tasarımlarıyla oldukça tercih edilen ürünlerdir. Pitbull gibi tehlikeli olarak sınıflandırılan köpeklere özel bir takım tasmalar da bulunmaktadır. Bir çeşit ağızlık görevi gören bu köpek tasması sayesinde özellikle kalabalık ortamda hem köpeğinizin huzursuz olduğu zamanlarda çevresine rahatsızlık vermemesi için, hem de köpeklerden korkan insanların kendilerini daha güvende hissetmeleri için kullanılan ürünlerdir diyebiliriz. Yavru köpekleri dışarı çıkartırken de dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Son derece hassas ve küçük olabilen yavru köpeklere uygun bir yavru köpek tasması seçimi yapılmalıdır. Bu tasmalar da kaliteli, alerjik olmayan, ergonomik ve kaliteli tasmalar arasından seçilmelidir.

Köpek Tasması Zincir

Köpek tasması fiyatları, tasmanın kalitesine ve modellerine göre değişmektedir. Daha sağlam malzemelerden oluşan ürünlerin de yüksek maliyetleri sebebiyle genel olarak fiyatlarında da farklılık gösterebilir. En uygun köpek tasması ise her türlü bütçeye hitap eden plastik köpek tasması modelleridir. Üstelik bu köpek tasması çeşitleri oldukça dayanıklı olduğundan dolayı en fazla tercih edilenler arasındadır. Metal köpek tasması çeşitleri de, küçük ve daha naif bir fiziğe ve deriye sahip olan köpeklerde rahatsızlık yapabileceği gibi köpeğinizin boynuna da zarar verebilir. Genelde köpek sahipleri köpek tasması seçerken çeşitli modeller arasında kararsız kalabilirler. Akıllarındaki de sadık dostları için köpek göğüs tasması mı yoksa köpek boyun tasması mı daha uygun sorusudur. Aslında her iki köpek tasmasını da kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise köpeğinizin fiziki özellikleri ve köpeğinizin ırkıdır. Büyük köpekler için köpek boyun tasması yetersiz kalabilir. Buna ek olarak sanılanın aksine boyun tasmalarından kaynaklı sağlık sorunları genelde köpeğinizin köpek tasmasını çekmesinden kaynaklanır. Yani köpek tasmasından kaynaklı değildir. Aksine köpek boyun tasmaları özellikle hareketli köpekler için büyük avantaj sağlarlar. Sonuç olarak köpek boyun tasmalarıyla köpeğinizi rahatlıkla dolaştırabilir, köpeğinizi kolaylıkla hakimiyet altında tutabilirsiniz. Üstelik köpek boyun tasmaları fiyatları bakımından daha uygun ve daha caziptir.

Köpek Göğüs Tasması

Hakimiyet sağlama konusunda zorluk çeken köpek sahipleri için de köpek göğüs tasmasını kullanmasını öneririz. Bu tasmalar köpekleri göğüs bölgelerinden tuttukları için özellikle köpeklerin boyun kısmında hissettikleri acı ortadan kaybolur. Diğer adıyla köpek gövde tasması, hatta köpek bel tasması boyun tasmalarına göre en kötü şartlarda bile acısızdır. Her tasma köpeğinize uygun olmayabilir. Bu sebeple sıradan bir köpek tasmasının da köpeğiniz için de sağlık sorunlara neden olabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Köpeğiniz için ihtiyacınız olan her şeyi ve köpek tasması modellerini peşin fiyatına taksit ve kapıda ödeme seçenekleriyle Türkiye’nin online 1 numaralı petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

 

Devamını Göster

20,03 TL KDV Dahil
40,06 TL KDV Dahil
%50 İNDİRİMLİ
%50İNDİRİMLİ
22,09 TL KDV Dahil
44,18 TL KDV Dahil
%50 İNDİRİMLİ
%50İNDİRİMLİ
5,61 TL KDV Dahil
11,21 TL KDV Dahil
%50 İNDİRİMLİ
%50İNDİRİMLİ
49,17 TL KDV Dahil
98,34 TL KDV Dahil
%50 İNDİRİMLİ
%50İNDİRİMLİ