Hamster Yemleri

Hamsterlar; evcil hayvanlar olup memeligiller familyasındandır. Yaklaşık 3-4 haftadan sonra anne sütü emmeyi bıraktıktan sonra beslenebilen minik dostlarımızdır. Hamsterlar narin hayvanlar olduğun için adeta bir bebek gibi ilgi ve özen ister. Hamsterınızın günlük besin ihtiyacını karşılayacak besin seçimi en önemli şeylerden biridir. Minik dostunuz için besin ihtiyaçlarını karşılayan bir yem seçmeniz gerekir. Yemin sindirimi kolay ve özel besin malzemeleri ile hazırlanmış olması lazımdır, bu sayede hamsterlarınız sağlıklı ve canlı olmasını sağlayacaktır. Hamsterlar kemiren olduğundan yerlerinin içeriğinde buğday, arpa, yulaf tanesi yucca gibi tahıl grupları; mısır, havuç, soya kabuğu, bezelye, kırmızı sorgum gibi sebze grubu ve fıstık, yonca gibi besin grupları bulunmaktadır. Bu sayede hamsterlarınızın tüyleri de parlak olduğu gibi gerekli vitamin ve besin ihtiyacını alacağından tüyleri de dökülmeyecektir.

Hamster yemlerinin kullanımı da şu şekildedir. Bu Hamsterınızın  büyüklüğüne göre değişmekle birlikte günde bir ya da en fazla iki defa Hamsterinizin kafes yemliğine koymanız gerekir. Su her canlı da olduğu gibi hamsterlar için de önemlidir. Hamsterınıza yem verirken her zaman yanında da taze su vermeyi unutmayın. Minik dostunuzun sizinle birlikte mutlu bir yaşam sürdürmesi için beslenmesine ve yem içeriğine önem vermenizi tavsiye ederiz. Yemle birlikte hamsterınız vitamin A, D, E, C, B1, B6, B12 ve çinko, manganez gibi mineral ihtiyacını da karşılamış olur.

Hamster doğal hayatlarında Asyanın batısında yaşayan minik canlılardır. Kurak ve yemden yoksun toprak altında hayatlarını devam ettirirler. Geceleri beslenmek için çıktıkları gün yüzüne; tohumlar, meyveler, bitkiler ve böceklerle beslenirler. Hareketli ve hızlı canlılardır ve doğru beslenmeleri ile yaşam için gerekli enerji ihtiyaçlarını beslenerek karşılarlar. Bu sebeple Hamsterınıza yem seçerken doğru karışım yapılmış ürünleri tercih etmelisiniz. Petburada.com da Tarım bakanlığından ruhsat almış Hamster yemleri satışa sunulduğundan güvenle seçim yapabilirsiniz.

Evde beslenen hamsterinıza yemden başka hamster suluğu, hamster talaşları, hamster ödülleri ve kemirme ürünlerini ilgili kategorilerden seçebilirsiniz. 

Tamamen orijinal hamster yemlerini en uygun fiyata bulabileceğiniz, peşin fiyatına taksit seçeneği ve hızlı gönderi avantajları ile hamster malzemelerini petburada dan sipariş edebilirsiniz.

Devamını Göster

224,64 TL
280,80 TL
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
302,40 TL
378,00 TL
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo