Kediler tüm canlılar gibi, kabaca üç yaşam evresine sahiptir. Yavru, yetişkin ve yaşlı. Her yaşın besinsel gereksinimleri farlılık göstermektedir. Yavru kedilerde yüksek protein ihtiyacından dolayı yüksek oranda protein içeren mamalarla beslenmeleri gerektiği gibi;  yaşlı kedilerde de böbreklerin korunması için, fosforu düşük beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bu ve benzeri birçok özel ihtiyaçları olabilir, dolayısı ile yaşlı kedilerimizi beslerken onların durum, rahatsızlıkları, kısırlaştırılmış olup olmamasına göre doğru beslenme şekli ile birlikte doğru yaşlı kedi maması tercih edilmelidir. 

Genel anlamda 7 yaş ve üzeri kediler artık senior yani yaşlı kabul edilmektedir. Yaşlı kediler artık aktiviteleri azalmış genelde sakin bir yaşamı tercih ederler. Bu sebeple yaşlı kedi mamalarının enerji düzeyleri düşürülmüştür. 

Sizde yaşlı bir kediye sahipseniz onun sağlıklı beslenmesi için kedi mamaları kategorisinden yaşlı kedi mamaları seçimini yaparak tercih ettiğiniz kedi mamasını sepete atabilirsiniz. Yaşlı kedi beslenmesinde kuru mamalar gibi yaşlı kedi konservesi kategorisinden kedinizi mutlu edecek lezzetli kedi konserveleri seçebilirsiniz.

Devamını Göster
148,50 TLKDV Dahil
165,00 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
1 Alana 1 Bedava
91,50 TLKDV Dahil
122,00 TL KDV Dahil
%25 İNDİRİMLİ
%25İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
Profine Kedi Ödülü Hediyeli
99,00 TLKDV Dahil
110,00 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo