Köpek Maması

Yeni bir köpek sahiplendiğinizde, köpeğiniz için ilk olarak edinmeniz gereken şey köpek mamasıdır. Sonraki aşama ailenizin yeni üyesinin mama kabının ve suyunun nerede olacağı çok önemlidir. Çünkü köpeğinizin her acıktığında aynı yerde mama ve suya ulaşabilmesi rutininin olması şarttır. Aksi halde diğer eğitimleri de almakta zorlanırlar ve huzursuz olurlar. Yavru köpeklerin yetişkin köpeklere göre daha fazla beslenmesi gerekir. Hatta yavru köpekler günde 4 öğün köpek maması yemelidir. Yetişkinliğe doğru öğün sayıları düşürülebilir. Yetişkin köpeklerde beslenme önerisi günde 1 ya da 2 kez köpek maması ile beslenmesidir. Köpeğinize mama verirken her gün aynı saatlerde vermeye özen gösterin. Bu saatler köpeğinizin metabolizma dengesi sağlar ve köpek mamasının aşırı kiloya sebep olmasını önler. Öğün dışında asla köpeğinize mama vermenizi önermeyiz. Köpeğinizin dengeli beslenmesi ve sağlıklı olması için yemeğinizden veya yemek artıklarınızdan vermenizi de önermeyiz. İnsan için yapılan yemekler köpekler için dengesiz bir beslenmeye dönüşebilir. Bu yüzden köpek mamaları köpeklerin ihtiyaçları düşünülerek üretilmiş en ideal besinlerdir.

Köpek Maması Fiyatları

Köpek mamaları hem yaş grubuna hem de ırk ayrımına göre kategorilere ayrılmaktadır. Bu köpek ırkları; küçük köpek ırkı, orta köpek ırkı ve büyük köpek ırkıdır. Hatta mini köpek ırkı ve maxi köpek ırkı olarak adlandırılan en küçük ve en büyük olma üzere 2 ayrı grup daha köpek ırkı vardır. Bütün köpek ırkları da, mama seçiminde kendi yaş gruplarına göre ayrılır. Yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler için de her yaş grubuna göre düşünülmüş besin değerlerini düşünen köpek maması çeşitleri bulunur. Yani köpeğiniz için mama seçmeden önce çeşitli sorunlara sebebiyet vermemek için köpeğinizin ırkına ve yaşına göre köpek maması seçmeniz gerekir. Bu sorunlardan birine örnek olarak küçük ırk köpeğinize büyük ırk köpek maması alırsanız, köpeğiniz bu mamayı yiyemez. Genel olarak köpek mamalarının birbirinden farklı olmasının başlıca sebebi ise köpek mamasının taneciklerinde kaynaklanmaktadır. Küçük ırk köpek maması küçük köpeklerin ağız yapısına uygun olarak üretilirken aynı durum yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler için de farklılık göstermektedir. Dolasıyla köpek maması fiyatları da, mamanın kalitesi, markası, hangi köpekler için üretildiği, mamanın gramajı gibi birçok etkenden kaynaklanan nedenlerle değişebilmektedir. Köpek maması 15 kg en çok tercih edilen paket boyutlarından olsa da, mama iyi saklanmadığında bayatlayabilir ve köpeğiniz bayat mamayı yeme konusunda pek istekli olmayabilir. Bu yüzden daha küçük paketlerde köpek maması almanızda yarar var. Köpekler için uygun mama seçimi ırkını, boyutuna ve köpeğin alışkanlıklarına göre farklılık gösterir. Köpeklerin yavruluk dönemlerindeki beslenme, sonraki yaşamları için yatırım olarak düşünülebilir. 0-12 aylık köpekler yavru köpekler olarak adlandırılır. Yavru köpekler için köpek maması alırken mamanın kalitesi ve besin değerlerinin yüksek olması oldukça önemlidir. Köpekler 1 yaşına geldiklerinde yetişkin köpek olarak adlandırılır. 1-7 yaş arası bu yetişkinlik dönemlerinde yetişkin köpek maması tercih edilmelidir. Köpeklerin olgunlaşma başladığı bu dönemde enerji harcamaları artar ve daha hareketli olurlar. Bu yüzden yetişkin köpek maması onları ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik enerji verici besin değerleri içerir. Yine de yetişkin köpeklerde de, köpek mamaları ırk ayrımına göre enerji bakımından farklılık gösterebilir. Buna ek olarak köpeğinizin çene ve diş yapısının gelişimi neredeyse tamamlandığından doğru mama tercihi yaptığınızda, köpeğinizin yaşlılık döneminde de rahat etmesini sağlarsınız. Yaşlı köpekler için üretilen köpek mamaları, köpeklerin değişen metabolizmalarına ve enerji ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Birçok köpek maması markası, yaşlı köpekler için yaşlılık etkilerini azaltmak ve geciktirmek için özel formülle köpek mamaları üretir.

En İyi Köpek Maması

Acana köpek maması özel çiftliklerde üretilen etlerden hazırlanır ve diğer mamalarında olduğu gibi içerisinde hiçbir kimyasal içerik barındırmaz. Acana markasının mamalarının içeriğinde taze et, tavuk, balık, yumurta gibi gıdalar bulunur.

Royal canin markası bir veteriner hekim tarafından kurulmuştur. Royal canin köpek maması köpeklerin gün içerisindeki tüm ihtiyaçlarını giderme amacıyla mamalar üretmektedir. Dünyaca ünlü bir marka olarak bilinmesi köpekler için besleyici ve yüksek besin değerli köpek mamaları üretmesinden gelmektedir. Royal Canin köpek maması, HACCP adı verilen Zarar Analizi Kritik Kontrol Noktası gibi kalite prosüdürüne tabi tutulur.

Orijen köpek maması besin değerlerini orantılı olarak dağıtan bir köpek maması markasıdır ve kurutulmuş tavuk, kemiksiz tavuk eti, tavuk ciğeri, ringa balığı, kemiksiz hindi gibi birçok gıdadan üretilmektedir. Köpekler için iyi bir protein deposu olarak bilinir.

Proplan Köpek Maması, en çok tercih edilen köpek maması markalarından biridir. Daha yavruyken bile köpeklerin gelişimini destekleyen, onların bağışıklık sistemlerini güçlendiren Proplan köpek maması, köpekler tarafından da oldukça sevilir.

Nd köpek maması, kaliteli etten yüksek protein değerli köpek mamaları üretir. Köpekler tarafından kolayca sindirilebilen hayvansal yağlar içerir. Tamamen karışık tahıllar bulundurmaz. Ayrıca yük kaliteli meyve ve sebzelerden dengeli vitamin ve mineraller barındırır.

İhtiyacınız olan en iyi köpek mamasını Türkiye’nin online 1 numaralı petshop markası olan petburada.com’da peşin fiyatına taksit ve köpek maması kapıda ödeme seçenekleriyle ucuz köpek maması edinebilirsiniz.


Devamını Göster

90,25 TL KDV Dahil
95,00 TL KDV Dahil
%5 İNDİRİMLİ
%5İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
343,92 TL KDV Dahil
429,90 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
343,92 TL KDV Dahil
429,90 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
3 Kg Hediyeli
140,40 TL KDV Dahil
175,50 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
97,60 TL KDV Dahil
122,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
127,92 TL KDV Dahil
159,90 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
159,20 TL KDV Dahil
199,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
119,92 TL KDV Dahil
149,90 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
76,40 TL KDV Dahil
95,50 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
356,72 TL KDV Dahil
445,90 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
111,92 TL KDV Dahil
139,90 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
199,20 TL KDV Dahil
249,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
85,50 TL KDV Dahil
95,00 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
197,60 TL KDV Dahil
247,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo