Kedi Maması

Kedi mamaları, kedilerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için en önemli unsurların başında gelir. Evcil hayvanınız için doğru kedi maması seçerken kedinizin cinsiyeti, yaşı, ırkı, hareket etmeyi sevip sevmemesi, kısır olup olmadığı ve genel sağlığı en önemli ipuçlarındandır. Tabi ki bunlara ek olarak kedinizin damak tadını da öğrenmiş olmanız gerek. Piyasada birçok kedi maması üreticisi varken hangi kedi mamasını seçmeniz konusunda hatta kimi zaman kedinize ev yemeği verip vermeme konusunda kararsız olabilirsiniz. Fakat unutmayın ki kuru kedi maması, kedilere düzenli olarak verilmesi gereken, besin değerlerinin dengeli olduğu kediler için en ideal besinlerdir. Bu yüzden veterinerlerin tercihi de bu yöndedir. Kedinize yemeğinizden verme fikri, insanların zaten doğru ve dengeli beslenmediğini düşünüldüğünde ve insan ile kedilerin sindirim sistemlerinin de farklı olduğunu göz önüne alındığında, kedileri yemeklerle beslemek hiç de doğru bir davranış değildir. Hatta insanlar için yararlı olan besinler kediler için son derece zararlı besinler olabilir. Kedilerin sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları için dengeli beslenmeleri, kaliteli kedi maması çeşitlerini tüketmeleri şarttır. Kedi mamaları aynı zamanda kedilerin ağız ve diş sağlığını düşünen, sindirim ve boşaltım sistemi için de en ideal olan besinlerdir. Kediniz için kuru kedi mamasının yanı sıra belirli aralıklarla yaş kedi maması da verebilir, günlük beslenme programlarında yenilik ve farklılık yaratabilirsiniz. Yaş kedi mamaları onların en sevdiği kedi maması türleri arasında ilk sırada gelir. Kedinize en uygun kedi mamasını dilerseniz veterinerinizle birlikte de seçebilirsiniz.

Kedi Mamaları

En iyi kedi maması, aslında evcil hayvanınızın ihtiyacı olan besin değerlerine en iyi karşılık veren mamadır. Kedi mamaları üretildikleri maddeler ve besin değerleri açısından birbirinden farklılık gösterir. Örneğin kedinizi kısırlaştırdıysanız bundan sonraki yaşamında mutlaka kısır kedi maması vermeniz gerekir. Çünkü kısır kedilerin biraz daha özenle bakılmaya ihtiyacı vardır. Kısırlaştırılan kediler böbrek sorunu yaşamaya yatkın olduklarından kısır kedi maması kullanmak gerekir. Kedinize normal kedi maması vermeye devam ettiğinizde, idrar yolu enfeksiyonları gibi istenmeyen bir takım kedi hastalıklarıyla da karşılaşabilirsiniz. Buna ek olarak kısırlaştırılan kediler normal mamayla beslenmeye devam ettiğinde kilo almaya başlar ve bu durum başka sağlık sorunlarına da sebebiyet verebilir. Dolayısıyla her kedinin kendi ırkına, yaşına ve cinsiyetine göre bir takım farklı besin ihtiyaçları olduğunu unutmamak gerek. Yavru kediler sağlıklı büyümek ve gelişebilmek için protein ve yağ ağırlıklı kedi mamasına ihtiyaç duyarken, kilolu kediler karbonhidrat ve yağ oranı düşük yüksek protein değerli light kedi maması veya diğer kullanımıyla diyet kedi mamasına ihtiyaç duyarlar. Kedinizin uzun ömürlü olması için tüm bu detayları göz önüne alarak bir seçim yapmalısınız. Doğru kedi mamasını bulduğunuzda kedinizin sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamasına katkı sağlayacaksınız.

Kedi Maması Fiyatları

Kedi maması fiyatları tercih edeceğiniz mamanın neler içerdiği, üretilen maddelerin kalitesi ve markasına göre değişiklik gösterecektir. Bunlara ek olarak, satın alacağınız mamanın kilosuna göre de fiyatlar farklılık gösterebilir. Küçük paket kedi maması almak yerine bütçenizi düşünüp, 10 kg kedi maması veya 15 kg kedi maması almayı da tercih etmek isteyebilirsiniz. Fakat kediler uzun süre bekleyen ve bayatlamış kedi mamalarını yemekte pek de hevesli olmayacaklarından, özellikle kedi mamalarının yaz aylarında sıcaktan çabuk bayatlayabileceğinden, küçük boy paketler halinde alınması daha doğru bir seçenek olabilir.

Kedi Maması Markaları

Her evcil hayvan gibi kediler de mama yeme konusunda seçici olabilirler. Ama birçok kedinin hayır diyemeyeceği seçkin kedi maması markaları vardır. Acana kedi maması bu markalardan biridir. Acana tahılsız kedi maması üretir ve koyucu içermez. Bitkisel içeriğe sahip Acana kedi maması, insanların tüketiminde hadi herhangi bir sağlık sorunu yaratmaz. İçerdiği meyve ve sebze ile kediler için son derece besleyici kedi maması markasıdır diyebiliriz. Hills, özellikle özel beslenmelere yönelik kedi maması üretir. Hamile ya da emziren kediler için özel formülle hazırlanmış kedi mamaları çeşitleri en çok tercih edilen özel kedi mamalarındandır. Hills kedi maması, tüm kedi ırkı ve kedi yaşlarına göre de üretim yapar. Reflex kedi maması markası de tüm ırktan kediler için üretilen, günlük beslenme ihtiyaçlarını göz önüne alarak üretilen özenle formüle edilmiş tam ve dengeli kedi mamaları üretir. Reflex yerli malı üretim olmakla beraber en çok tercih edilen markalar arasında yerine alır. Whiskas kedi maması, kedilerin ihtiyaç duyduğu tüm besin madderlerini içeren, hızlı ve dengeli bir gelişme sağlamanın yanı sıra kolay sindirilebilen kedi mamaları üretir. Genel olarak Whiskas, kedi mamaları çeşitlerine görme gücü için gerekli olan A vitaminini de ekler. Royal Canin, kedileri sağlıklı besleme ilkesine sahip olamasının yanı sıra onları hastalıktan koruma ilkesiyle de üretim yapmaktadır. Royal canin markasını da öne çıkaran ve dünyaca ünlü bir marka haline getiren en önemli özellik budur. Royal canin kedi maması her ırktan, her kilodan ve her yaştan kediye göre mamalar üretmektedir. Kediniz için en uygun kedi mamasını, en ucuz kedi mamasını, kapıda ödeme kedi maması ve peşin fiyatına 4 taksit seçenekleriyle Türkiye’nin online 1 numaralı petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

Devamını Göster

107,99 TL KDV Dahil
119,99 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
223,60 TL KDV Dahil
279,49 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
372,01 TL KDV Dahil
465,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
297,50 TL KDV Dahil
350,00 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
119,60 TL KDV Dahil
149,49 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
111,60 TL KDV Dahil
139,50 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
135,61 TL KDV Dahil
169,50 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
297,50 TL KDV Dahil
350,00 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
360,01 TL KDV Dahil
450,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
32,00 TL KDV Dahil
40,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
2 Adet Konserve Hediyeli
127,61 TL KDV Dahil
159,50 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
80,00 TL KDV Dahil
100,01 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
76,00 TL KDV Dahil
95,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
95,60 TL KDV Dahil
119,50 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo