• Ocak 29, 2020 Köpekler Hakkında

    Filmlerde, kitaplarda görmeye alışkın olduğumuz kahraman köpekler aslında her zaman kurgulanmış karakterler değildir. Yani gerçek yaşamda da bizleri şaşırtan köpek kahramanlık hikayeleri ortaya çıkmaktadır. Biz de bu yazımızda dünyadan ve ülkemizden birçok tehlike karşısında risk alan köpekleri ele almak istedik.

  kahraman köpek, arama kurtarma köpek,
 • Ocak 26, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler insanoğlunun yardımcısı niteliğinde birçok görevde yer almaktadır. Bunlara göz atmak gerekirse bekçi, polis köpeği, arama kurtarma köpeği gibi birçok alanda eğitime tabi tutulmaktadırlar. Biz de bu yazımızda insanların yegane yardımcısı olan arama kurtarma köpeklerine değinmek istedik. 

  arama kurtarma köpek, köpek eğitimi,
 •   Korona virüs son zamanlarda en çok konuşulan, tartışılan konular arasıda yer almaktadır. Bu konular arasında da en çok merak edilen soru, kedi ve köpeklerden insanlara corona virüsü geçer mi? Corona virüsü nedir, gerçekten kedi ve köpeklerden insana geçer mi gelin birlikte inceleyelim.

  korona virüsü, corona virüs, corona virüs kedi, corona belirtileri,
 • Ocak 22, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler de insanlar gibi kış aylarında soğuğa karşı daha hassas olurlar ve hastalıklara yakalanabilirler. İşte köpeklerin kış aylarında yakalandıkları hastalıklar ve yapılması gerekenler

  köpek hastalıkları, köpeklerde kış hastalıkları,
 • Ocak 21, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler de insanlar gibi soğuk havalarda korunmaya ihtiyacı olan canlılardır. Bazı köpeklerin soğuk havalara karşı toleransı daha güçlüyken bazı köpeklerin de daha zayıftır. Peki hangi tür köpekler daha fazla üşür hangileri daha az üşür? Dilerseniz bu konuya birlikte göz atalım.

  köpek kıyafeti, köpekler üşür mü,
 • Ocak 19, 2020 Kediler Hakkında

    Yatağa yatmışsınız ve sabah erken kalkmanız gerekiyor. Yani uykunuzu almanız çok önemli. Ancak kediniz bir anda miyavlamaya başlıyor ve susmuyorsa ters giden bir şeyler var demektir. Bu durumda da eğer soruna çözüm bulmazsanız, uykusuz kalabilirsiniz. Peki kediniz geceleri miyavlıyorsa ne yapmanız gerekiyor? Kedilerin gece miyavlaması nasıl engellenir? İşte kedinizin geceleri miyavlamaması için öneriler

  kedi miyavlaması, gece kedi miyavlaması,
 • Ocak 17, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler, heybetli birer avcı ve güçlü etobur olan kurtların akrabasıdır. Onlara mümkün olduğunca en iyi köpek mamalarını verdiğiniz halde köpeğiniz neden çim yiyor? Köpeklerin çimen yemesinin nedeni tam olarak bilinmese de, bu durum son derece normaldir ve kesinlikle endişe gerektirmez.

  köpeklerden neden çim yer, köpeklerin çim yemesi,
 • Ocak 15, 2020 Kuşlar Hakkında

    Rainbow muhabbet kuşu muhabbet kuşu türleri arasında en renkli olanlardan biridir. Günümüzde de oldukça ilgi gören bu kuş türü, üreticiler tarafından da ilgi görmektedir ve adeta rainbow muhabbet kuşu yetiştirmek onlar için birer zevktir. Rainbow muhabbet kuşları isminden de anlaşıldığı üzere gökkuşağı renklerini taşır. Rainbow muhabbet kuşu ilk olarak İngiltere’nin Keston isimli kuş çiftliğinde üretilmiş ve oradan neredeyse tüm dünyaya yayılmıştır. Renk ve kanat desenleri bu mutasyonu farklı kılmış ve özel ilgi görmelerini sağlamışlar.

  rainbow muhabbet kuşu, rainbow muhabbet kuşu renkleri,
 •   Resmi gazetede yer kalan karara göre, aşı karnesi bulunan kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlar sahipleriyle birlikte otobüs içinde de seyahat edebilecek. Önceden yolcuların seyahati sırasında taşıtların içinde evcil hayvanların taşınmasına izin verilmiyordu ve hayvanlar sadece bagaj bölümlerinde taşınıyordu. Ulaştırma Bakanlığı Karayolu Taşıma Yönetmeliğini değiştirdi ve karar resmi gazetede yayınlandı. Yeni karara göre aşı karnesine sahip kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlar özel kafeslerde kilitli bulunmak koşulu, sahibinin kucağı veya oturduğu koltuğun ön tarafında taşınabilecek. Buna ek olarak otobüs firmaları evcil hayvanların araç içinde taşınabileceği özel seferler de düzenleyebilecek.

  evcil hayvan otobüs, kedi otobüs yolculuğu, köpek otobüs yolculuğu,
 •   Türkiye’nin online en büyük petshop markası olarak Beylikdüzü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine kuru mama yardımında bulunduk. Daha önce de üniversitelere mama bağışı, orman hayvanlarını besleme gibi birçok sosyal sorumluluk projesine el attığımız çalışmalarda sahipsiz hayvanlara destek olma konusunda farkındalık yaratma çabasındayız. Bu çabalar doğrultusunda bu hafta da PetBurada ve PetBurada’dan alışveriş yapanlar adına Beylikdüzü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezindeydik.

  mama bağışı, sokak hayvanları mama bağışı, beylikdüzü sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi,
 • Ocak 09, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Akvaryumda balık besleyenlerin en çok tercih ettiği balık türlerinden biri de Japon Balığıdır. Japon balıkları gerek görünüşleriyle de gerek de karakteristik özellikleriyle oldukça sevimli canlılardır. Japon Balıkları sazangiller familyasından gelmektedir. Birçok çeşidi de soğuk suda yaşayabilir. Yani beslendiğiniz akvaryumda tek cins olarak besliyorsanız bir ısıtıcıya gerek yoktur. Japon balıklarının ömrü yaklaşık olarak 5 yıldır. Fakat iyi bakıldıklarında daha uzun bir ömrü olabilir. Peki japon balıkları nasıl beslenir? Japon Balıklarının özellikleri nedir? Bakımları nasıl yapılır? Cinsiyet ayrımı nasıl yapılır?

  japon balığı, japon balığı bakımı, japopn balığı akvaryumu, japon balığı yemi,