PetburadaBlog

 • Yaz sıcaklarının başlaması ile birlikte pencerelerin açıldığı, buna bağlı olarak da kedilerde yüksekten düşme vakalarının arttığı haberleri kulağımıza gelmekte. Özellikle şehir hayatında yüksek katlı binalarda yaşayan kedili ailelerin korkulu rüyasıdır kedilerinin düşmesi. Bazen sinek kovalarken hızını alamayan bir avcı, bazen de meraktan ya da fazla sarkmaya bağlı olarak dengesiz bir kedi düşer camdan ya da balkondan. Bu yazımızda başınıza böyle bir durum geldiğinde düşen kediye yaklaşım ve yapılması gerekenleri irdeleyelim istedik.

  kedi hikayeleri
 • Haziran 04, 2022 Kediler Hakkında

  Kedinizi taşıma süresi ister kısa olsun ister uzun olsun yine de güvenli bir ulaşım olmasını istiyorsanız kedi kafesine ihtiyaç duyarsınız. Kediler doğaları gereği zaman zaman yalnız kalmak isteyebilir, saklanmayı ve sessizliği tercih etmek isteyebilir. Kedi kafesleri bu gibi durumlar için kullanabileceğiniz oldukça ideal kedi ürünleridir. Sadece evinizde değil ofisinizde de kedi kafeslerini kafesin kapağını açık bırakmak şartıyla kedi evi olarak da kullanabilirsiniz

  Kedi Kafesi
 • Nisan 14, 2022 Sizden Gelenler

  Yıllar önce çocukluk zamanımda küçük bir kaza geçirmiştim. Daha sonra kazadan kurtulmamı sağlayan ise peri kızım (çok tatlı bir sokak köpeği )sayesinde oldu. Sokağa başkası tarafından bırakılmış bir terrierdi. O kadar yaşı küçüktü ki çok hızlı koşamıyordu minicik ayakları ile fakat bisikletle giderken çarpan bir araba yüzünden kaldırıma fırlamıştım. Yürüyemiyordum. Beni bulmaları için elinden geleni yaptı .. O güne kadar bütün köpek canlardan korkardım.. Fakat o gün hayatımın en önemli günüydü.. Hayata resmen  geri dönmüştüm.. Birçok kişi şaşırmıştı. Sokak köpeği olarak görülen o can aslında insanların ihmalkar davranışı yüzünden dışarıdaydı. Herkes bir köpek bir kedi sahiplense belki de hem sorumluluk hem de  vicdani duyguları gelişecekti.. Çarpan kişi ortada yoktu.. Fakat insanlardan daha merhametli olduklarını anladım..

  köpekler
 • Nisan 14, 2022 Sizden Gelenler

  18 yıl önceydi Minnoş ile karşılaşmamız. O sene üniversite sınavını kazanmıştım ve Ankara’ya gitmek için bavulumu hazırlıyordum. Ailemde akşama otogarda beni geçirecekti. Her şey hazırdı ve otobüse binmeme saniyeler kalmıştı. Tam otobüse binecekken bir ses geldi. Otobüsün tekerlek yanından geliyordu ses. Fakat çok şükür ki daha hareket etmemişti otobüs. Koltuğuma oturdum ve içimden ya hareket ederse ve bir facia olursa dedim.

  kedi hikayeleri
 • Nisan 14, 2022 Sizden Gelenler

  Tam 12 sene önceydi kızımla karşılaşmamız. Çok sevdiğim bir arkadaşım beni aradı ve “acil gelmen gerekiyor” dedi. Hemen gittiğimde gördüğüm tablo inanılmazdı. Sokakta yaşayan ve çok tatlı bir tekir anne bir sürü yavru dünyaya getirmişti. Tekir annenin 6 adet yavrusu olmuş. Bu kadar güzel ve şirin yavruları görünce arkadaşıma direk “sahibi var mı” dedim. Yok dedi ve onların mahallesinde olan ve devamlı mama verdikleri bir kedi olduğunu belirtmişti. O kadar tatlılardı ki dayanamadım ve eve götürdüm..

  kedi hikayeleri
 • Yapılan araştırmalarda 7 yaş üzeri köpeklerin % 50 kanser riski altındadır. Yaklaşık  3 köpekten 1'i ve 5 kediden 1'i  kansere yakalanmaktadır. Kanserle mücadelede önemli olan ERKEN TEŞHİS dir. Erken teşhis edilen kanserlerin %96 sı tedavi edilmektedir.

  Köpeklerde kanser
 • Mart 01, 2022 Kediler Hakkında

  Bir kedide aradığınız kişilik özelliklerini bilmek önemlidir. Mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmek için düşünülmesi gereken şeyler vardır. Biz bu yazımızda küçük hatırlatmalarla doğru karar vermenize yardımcı olmayı planlamaktayız. Uyarı , hatırlatma ve önerilerimizi başlıklar halinde toplayalım.

  Kedi Irkları
 • Şubat 24, 2022 Köpekler Hakkında

  Köpeğiniz için günlük, haftalık aylık hatta yıllık planlarınız hazır mı? Hangi işlemi senede bir kez yapıyorduk? Tırnakları ne zamanda bir kesmeliyiz? İşte bu soruların yanıtlarını bulacağınız makalemizin sizlere iyi bir plan oluşturacağını düşünmekteyiz. Köpeğinizin genel sağlığını ve mutluluğunu destekleyecek bu rutinleri unutmamak için tarihleri bir yere not almayla işe başlayabilirsiniz.

  köpek aşılama
 • Şubat 22, 2022 Sizden Gelenler

  Her çocuğun hayvan sahiplenme yaşı yetişkinlik sürecinde olmalı. Çocukların yanlış bir davranışı ile hayvanların zarar görme imkanı olabilir. Bu sebeple de daha küçük yaşta sahiplenme imkanım olsaydı belki de daha da bilinçsiz bir şekilde bakacaktım. Ebeveynlerin ise bu durumu devamlı kontrol etmeleri gerekiyor. Çocuğum doğar doğmaz bu konuda oldukça hassas davranacağımı artık biliyorum. Şanslı’nın beni bulması ve onunla başlayan serüvenim sayesinde hayata daha geniş perspektiften bakmaya başladım. Camımın altına ilk gelişi ve o sesi kulaklarımdan gitmiyor. İyi ki beni bulmuş ve yolarımız kesişmiş..

  Hikayeler
 • Profesyoneller tarafından güvenilen, beslenme ve bilimsel uzmanlık ile hazırlanan  Proplan® serisi, neredeyse her tür köpek veya kedinin ihtiyaçlarına uygun özel bir beslenme sunar. Pro Plan® LiveClear® işte bunlardan biri olmakla birlikte kedilere olan alerjiyi bilimsel olarak % 47 oranında azaltmaktadır.

  kedi alerjisi
 • Ocak 22, 2022 Köpekler Hakkında

  Köpeklere bakmak, her evcil hayvan sahibinin bilmesi gereken birçok sorumluluk içerir. Besleyici ve kaliteli yiyecekler, temiz su ve kalacak iyi bir yer sağlamanın yanı sıra, özellikle kalın, uzun tüylü veya kürklü köpek ırkları için, köpeklere uygun bakım yapılması gerekir.

  tüy bakımı