• Mart 28, 2020 Kediler Hakkında

    Kediler evde en çok beslenen hayvanlar arasında yerini alır. Evcil hayvanlar içinde de oldukça özel bir yeri olan kedilerin insanlarla iyi anlaştığını söyleyebiliriz. Ancak kedilerin oyuncu yapıları, evdeki buldukları her şeyle oynama istekleri bazen tehlikeli bir hal alabilir. Özellikle evde çiçeklerle oynamaları halinde bir takım riskler ortaya çıkabilir. Peki hangi çiçekler kediler için zararlıdır?

   

  Kediler İçin Zararlı Çiçekler, kedi çiçek
 • Mart 26, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpeklerle oyun oynamak oldukça keyiflidir. Ancak onlarla oyun oynarken zorlayıcı veya fazla rahat olunmamalıdır. Köpeğinizin de oyun oynadığının bilincinde olması gerekir. Yani istemeden size zarar vermemesi gerekir. Köpeklerle oyun oynamak ilişkilerinizi güçlendirir. Böylelikle sizin istemediğiniz şeylerini daha sonra da yapmaz. Uslu bir köpek olur. Evcil hayvanınızın da sıkılmasını engeller. İşte köpeklerin en sevdiği oyunlar;

   

  köpek oyun, köpeklerle oyun,
 • Mart 24, 2020 Kediler Hakkında

    Evinizdeki kedi tuvaleti sürekli olarak kokuyorsa ve zaman zaman bu kokudan kurtulmak için çözüm yollarına başvurup da başaramadıysanız üzülmeyin. Her şeyi denemiş olmanıza rağmen günlük temizliğin bile bu kokuları gidermede fayda etmediğinin farkına varmış olabilirsiniz. Şimdi size bu kötü kokudan nasıl tamamen kurtulabilirsiniz onların ipuçlarından bahsedeceğiz.

   

  kedi tuvalet kokusu, kedi kum kabı, kedi tuvaleti
 • Mart 22, 2020 Kediler Hakkında

    Hiç kuşku yok ki her gün kedimizi akşam vakti kucağımıza alıp okşamak olmazsa olmazlarımızdandır. Her ne kadar yorgun olursak olalım oyun oynamak için can atan bir evcil hayvanınız olduğunda tüm yorgunluğumuzu üzerimizden atabiliriz. Biz de bu yazımızda evde kalmamız gereken günlerde kedilerimizle nasıl vakit geçirebiliriz onlara değineceğiz.

   

  kedi oyun, kediler için oyun,
 • Mart 20, 2020 Köpekler Hakkında

    Bazı köpekler uyku esnasında havlayabilirler. Bu davranışları uyku esnasında rüya görmelerinden kaynaklanıyordur. Köpekler kimi zaman tatlı rüyalar görürken kimi zaman da bu rüyaları kabusa dönüşür. Tam da kabus gördüklerini düşündüğünüz zamanlarda evcil hayvanınız rüya görürken onu uykusundan uyandırmalı mıyım diye merak etmiş olabilirsiniz. Ayrıca köpeğinizin rüyalarda ne gördüklerini de merak etmiş olabilirsiniz.

  köpekler rüya görür mü, köpek uykusu,
 • Mart 18, 2020 Kediler Hakkında

    Kediler ülkemizde ve dünyada en çok beslenilen evcil hayvanlar arasında yerini alır. Evcil hayvan beslemede kedilerin tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Şüphesiz en ön plana çıkan sebeplerden biri de kedilerin köpekler gibi sürekli olarak dışarı çıkma ihtiyacı hissetmemesidir. Yani en azından tuvalet ihtiyaçları gibi temel ihtiyaçlarını karşılamada dışarıya çıkmak zorunda değillerdir. Kedilerin dışarı çıkmak zorunda olmamaları da, işkolik ya da yaşam temposu yoğun olan insanların yararınadır. Hem kedilere karşı nispeten sorumsuzluk sergilememiş olurlar kediler kendi hayatlarını sürdürebiliyorlardır, hem kedi sahiplerinin vicdanları rahat olur. Fakat kimi zaman bazı insanlar kedilerinin evde uzun süre yalnız kalmasından dolayı acaba kedi depresyonuna mı yakalandı kedim diye düşünüyor olabilir. Gelin kedi depresyonu konusuna birlikte göz atalım.

  kedi depresyonu, kedilerde depresyon,
 • Mart 16, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Lepistes balığı ticari olarak en çok üretilen balıklardan biridir. Dolayısıyla evde de en çok beslenen balık türlerinden biridir. Lepistesin en çok beslenen balıklar arasında yer almasının birçok nedeni vardır. Bu nedenler arasında da her ortama kolayca adapte olabilmeleri ve çok fazla yavru alımı ön plana çıkmaktadır.

  lepistes, lepistes balığı kaç günde doğurur, lepistes çeşitleri,
 • Mart 14, 2020 Kediler Hakkında

    Kedilere süt verilme alışkanlığı nereden geldi bilinmez fakat süt ve kedi denilince adeta ikisi bir bütünmüş gibi gelir insanın aklına. Hatta sokakta bir kedi gördüğünüzde onu beslemek için hemen marketten süt aldığınız da olmuş olabilir. Hayatınızda kediye süt verilir mi diye düşünmemiş olabilirsiniz fakat sütün kediler için sağlıklı olmadığını düşünmüş müydünüz?

  kediye süt verilir mi, kedilere süt verilir mi,
 •   Korona virüsünün ülkemizde de görülmesinden sonra bir takım tedbirler alınmaya başlandı ve bu gelişmeler bazı insanlarda tedirginliğe yol açmaya başladı. Virüsün ilk yayılmaya başladığı günlerde whatsappta gezen paylaşımlarda, korona virüsünün kedi veya köpekten insanlara geçebileceği söylentisi yayılıyordu ve çok geçmeden bu söylentinin gerçek olmadığı anlaşıldı. Her ne kadar bu konu hakkında insanların merakı gitse de, şimdi de insandan kedi veya köpeklere corona virüsü geçer mi diye bir merak başladı. Peki cidden insanlardan kedi veya köpeğe korona virüsü bulaşır mı?

  kedi köpek korona, insan kedi köpek korona, corona,
 • Mart 10, 2020 Kediler Hakkında

    Kedilerin tırnakları kimi zaman çok uzun ve yaralayıcı olabilir. Hatta kimi küçük kazalar sonrasında kendinize kedimin tırnağını kesmeli miyim gibi bir takım sorular soruyor olabilirsiniz. Peki cidden kedilerin tırnağı kesilir mi? Kesilirse kedi tırnağı nasıl kesilir? Her kedinin tırnağı kesilmeli midir?

  Kedi Tırnağı, kedi tırnak makası,
 • Mart 08, 2020 Kuşlar Hakkında

    Hint Bülbülü, Muhabbet kuşu ve diğer Papağan türleri gibi evde beslenebilecek kuş türlerindir ve besleyenlerin sayısı da ülkemizde ve dünyada her geçen gün artmaktadır. Diğer adı da Zebra İspinozu olan Hint Bülbülü’nün anavatanı Avustralyadır.

  Hint Bülbülü, Hint Bülbülü bakımı, Hint Bülbülü ne yer,