• Temmuz 02, 2020 Kedi Irkları

    Devon rex kedi cinsi şaşırtıcı ve bir o kadar da sevimli görüntüsü ile oldukça eğlenceli bir kedi cinsidir. Öyle ki bu kedi cinsini besleyenleri sayısı her geçen gün artmaktadır. Gelin Devon Rex kedi cinsinin bakımına, karakter özellikleri ve genel özelliklerine birlikte bakalım.

   

  devon reks, kedi ırkları,
 • Haziran 30, 2020 Kuşlar Hakkında

    Bazı papağanlar avuç içi kadarken bazıları bir kedi kadar büyük olabilir. Bu farklı büyüklükteki papağan türlerinden günümüze kadar kayıt altına alınmış tam 279 adet tür vardır ve her birinin yaşam süresi boyutları gibi farklıdır. Ancak yine de doğadaki yaşamdan farklı olarak evcil kuşlar uzun süreler yaşayabilirler. Bu yüzden papağan sahipleri yıllar boyunca kuşlarına bakabilmek için hazırlıklı olmalı ve onlara iyi bir yaşam sunmalıdır. Peki bir papağan kaç yıl yaşar? Papağanların yaşam sürelerini belirleyen faktörler nelerdir?

   

  papağan, kuş,
 • Haziran 28, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler de biz insanlar gibi yaşlanırlar. Yıllar geçtikçe artık daha fazla ilgi ve özene ihtiyaç duyarlar. Biz de bu yazımızda yaşlı köpek bakımı hakkında nelere dikkat etmeniz gerektiği ve bu süreçte onlara nasıl daha kaliteli bir yaşam sunabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Siz de sadık dostunuza hayatlarının bu aşamalarında mümkün olduğunda yardım edin.

   

  yaşlı köpek,
 • Haziran 26, 2020 Kediler Hakkında

    Bir kedi sahiplendiğinizde onun eve gelmesiyle birlikte bir takım sorumluluklar da gelir. Bunlar beslenmesi, bakımı ve barınmasıdır. Biz de bu yazımızda barınmadaki sorumluluğunuzdan yaşam alanında kedi evi nasıl olmalıdır buna bakacağız. Kedilere oluştaracağınız yaşam alanları olmazsa olmazlardandır. Çünkü kedinin kedini aileden hissetmesi için yaşam alanı şarttır. Bu alanda da kedi yatağı veya kedi evi gibi onların uyuması için sabit bir yer olmalıdır. Her ne kadar kediler keyifleri nereyi isterse orada uyusa da, kedi yatağı ya da kedi evi de birçok kedinin oldukça sevdiği ve kullandığı kedi malzemelerindendir. Peki kedi evi nasıl seçilir, ideal bir kedi evi nasıl olmalıdır?

   

  kedi oyun evi, kedi evi, kedi tırmalama evi,
 • Haziran 24, 2020 Köpekler Hakkında

    Her köpek sahibi köpeğini çok sever. Ancak zaman zaman onların havlaması sinirlerini bozabilir. Özellikle ısrarcı havlamalar uyku düzeninizi ve komşularla olan iyi ilişkilerinizi bozabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için muhtemel çözümler vardır. Gelin köpekler neden geceleri havlar, köpeklerin geceleri havlamasının önüne nasıl geçilir birlikte bakalım.

   

  köpeklerin havlaması
 • Haziran 22, 2020 Kediler Hakkında

    Kediler insanların kalbini feth eden oldukça sevimli canlılardır. Onları bir o kadar sevimli bir o kadar da karizmatik gösteren şeylerden biri de bıyıklarıdır. Fakat bazılarının düşündüğü gibi kedi bıyıkları sadece görünüş için değildir. Kedi bıyığı, onların dünyayı algılamaları için en önemli ve güçlü olan parçalarıdır. Kısaca günümüz teknolojisinde kedi bıyığı adeta bir GPS, bir radar sistemidir.

   

  kedi bıyığı,
 • Haziran 20, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Ülkemizde akvaryumda balık besleyenlerin sayısı oldukça fazladır. Balık türlerinden de en meşhurlardan biri melek balığıdır. Melek balığı ilk alındığında genelde üreme görülmez. Ancak 10-15 tane melek balığı ile birlikte bakıldığında doğru eşi bulduğunda üreme eğiliminde olurlar. Bu balığın üremesini istiyorsanız bir karar vermeniz gereklidir. Yani yumurtladıktan sonra ebeveynleri ile mi bakılmalı yoksa yumurtaları güvene başka bir akvaryuma mı almak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer ayrı akvaryuma alacaksanız yumurtaların havalanması gerekir. Bunu hava taşı ile gerçekleştirebilirsiniz.

   

  balık türleri,
 • Haziran 18, 2020 Kuşlar Hakkında

    Muhabbet kuşu çocukluğunuzda tanıdıklarımızda gördüğümüz daha sonra bizim de sahiplendiğimiz, belki bugün bile evimizde baktığımız evcil hayvanlardan biridir. Genelde bu canlıların pencere veya kapının açık unutulmasıyla, dışarı kaçtığını duymuşuzdur ya da tecrübe etmişizdir. Bu yüzden muhabbet kuşu kaç yıl yaşar pek de bilmeyiz. Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım ve muhabbet kuşlarının kaç yıl yaşadığını öğrenelim.

   

  muhabbet kuşu yaşam süreleri
 • Haziran 16, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpeklerin ömrünü ortalama olarak dahi tahmin etmek kolay değildir. Çünkü yaşam standartları, genetikleri, aile soyu, ırkı gibi birçok faktör yaşam sürelerini belirlemede rol oynar. Bu yüzden köpeğinizin ne kadar yaşayabileceğini konusunda bir çıkarımda bulunmadan bunlara dikkat etmek gerekir.

   

  köpeklerin ömrü,
 • Haziran 14, 2020 Kediler Hakkında

    Kediler gerçekten de sevimli ve cana yakın canlılardır. Her ne kadar bazı insanlar onların nankör olduğunu düşünse de bu düşünceleri her durumda kabul edilebilir değildir. Kediler genellikle özgürlüğüne düşkün canlılardır. Ancak istediklerinde sahipleriyle zaman geçirmeye bayılırlar. Hatta zaman zaman size olan ilgileri oldukça ilginç gelebilir. Özellikle sizi yaladıklarında vücudunuzda hissettiğiniz pütür pütür yapı hem keyif verici hem de ilginç gelebilir.

   

  kedi davranışları
 • Haziran 12, 2020 Köpekler Hakkında

    Biz insanlar gibi köpeklerin de hoşlanmadığı bir takım şeyler vardır. Bunlar muhtemelen sizin keyif aldığınız ancak evcil hayvanınızın hoşuna gitmeyen şeylerdir. Tabi kasten yapmadığınız davranışlar da onları rahatsız ediyor olabilir. İnsanlarla köpekler her ne kadar çok uzun süredir birlikte yaşıyor olsa da birbirleri hakkında bilmedikleri pek çok şey olabilir. Biz de bu yazımızda köpeklerin hoşlanmadığı hatta kimi zaman nefret ettiği şeyler hakkında bilgiler paylaşmak istedik. Bunu köpeğinizle aranızdaki iletişimin daha iyi olması için bir fırsat olarak görebilirsiniz.

   

  köpekler hakkında,