• Ekim 12, 2020 Kediler Hakkında

    Hayatta herkesin zaman zaman movite edilmesi gerekir. Bu gruba tüm canlılar gibi kediler de dahildir. Kedi ödül maması da kedileri motive etmenin en kolay yollarından biridir. Her ne kadar kediler mizaçları gereği vurdum duymaz olsalar da onları ödüllendirmek genelde hoşlarına gider. Hatta iyi bulduğunuz bir davranış sonrasında ödüllendirdiğinizde bu olumlu davranışlarını alışkanlık haline dahi getirebilirsiniz.

  Kedi Ödül Maması,
 • Ekim 10, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler uzun yıllardır insanoğlunun hayatında olan canlılardır. Bu sadık dostlarımız kimi zaman evimizde kimin zaman iş yerimizin önünde kimi zaman da sokaklarda yaşamaktadırlar. İnsanlar her ne kadar evlerinde besledikleri, sahiplendikleri köpeklere premium marka mamalar alabilseler de sokaktaki köpeklere ev yemeği ya da ekonomik köpek maması markaları vermeyi tercih etmektedirler. Peki köpeklere ev yemeği vermek doğru mudur? Gelin bu sorunun cevabına ve daha fazlasına birlikte bakalım.

  en ucuz köpek maması,
 •   Kedilerin beslenme ve barınma ihtiyaçlarınında haricinde bakımları da oldukça önemlidir. Kedinizin tırnak bakımı da bu ihtiyaçlarının en başında gelir. Evcil hayvanlarınızın tırnaklarını düzenli olarak kesmeli ya da kedinizin kendi kendine törpülemesi için bir törpüleme alanı yaratmalısınız. Kedi tırmalamaları da bu törpüleme alanı için üretilmiş ürünlerdir. Kedinize tırmalama alanı yaratmadığınız takdirde koltukları, halıları, yastıkları tırmalaması kaçınılmazdır. Ayrıca baza ve yatak kenarları gibi yerleri de sıkça taradıkları görülmektedir. Yani hem ev eşyalarınızı korumak hem de kedinizin pati sağlığı için tırnaklarını kesmelisiniz. Hatta hem tırnaklarını kedi tırnak makası ile kesmeli hem de daha sonra törpülemesi için evde bir kedi tırmalama ürünü bulundurmalısınız.

  kedi tırmalama tahtası,
 • Ekim 04, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler ilk kez 33.00 yıl önce evcilleştirilmiştir. İnsanların hayatına dahil olduktan sonra da her geçen gün köpeklerle insanların dostlukları pekişmeye başlamıştır. Öyle ki bugün dünyada 400 milyondan fazla köpek insanlarla birlikte yaşamaktadır. Peki insanoğlu köpekleri ne kadar iyi tanıyor? Gelin isterseniz köpeklerin dünyasına daha yakından bakalım.

  Köpekler Hakkında 10 Bilgi
 • Ekim 02, 2020 Kedi Hastalıkları

    Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki kediniz dışarı çıkıyorsa pire kapabilir. Eviniz bahçe katında ya da pirenin kolayca ulaşabildiği bir yapıda ise bulaşma ihtimali daha yüksek olur. Yüksek evde oturanların da kedilerine pire bulaşmaz diye bir durum söz konusu değildir. Çünkü pireleri ayakkabınızla bile eve taşıyabilirsiniz.

  kedi piresi
 • Eylül 24, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Tavşanlar oldukça güçlü hayvanlardır ve nadiren hasta olurlar. Çoğu hastalık da tavşanın doğru beslenmesi, bol su içmesi, temiz bir kafes ve egzersizle engellenebilir. Evcil hayvanınız 6 haftalık olduğunda viral kanamalı hastalıklara yakalanmasın diye aşılatmalısınız. Bu aşıyı her yıl 1 kez yaptırmanızda yarar vardır. Detaylı bilgiyi veteriner hekiminizden edinebilirsiniz.

  tavşan hastalıkları,
 • Eylül 20, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpek kafesi eğitimte kullanılan ürünlerden biridir. Yani köpeğin davranışlarını kontrol altına alma için kullanılır. Ancak pek çok insan köpek kafesini evcil hayvanlarına ceza olarak görmektedir. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Peki köpek kafesi nasıl kullanılır? Köpek kafes eğitimi nasıl olmalıdır? Gelin isterseniz bu soruların cevabına birlikte bakalım.

  köpek eğitimi,
 • Eylül 18, 2020 Kediler Hakkında

    Kedilerin etraflarını nasıl gördükleri herkes tarafından merak edilen bir konudur. Öyle ki bu soruya cevap aramak üzere araştırmacı ve grafik sanatçısı Nickolay Lamm 3 uzmana danışarak kedilerin etraflarına baktıklarında nasıl gördüklerine dair bazı hipotezler geliştirmişlerdir.

  kediler hakkında,
 • Eylül 16, 2020 Kuşlar Hakkında

    Kuşların sağlıklı bir şekilde uçabilmesi, hareket edebilmesi, tırmanabilmesi ve gagalarını işlevli bir şekilde kullanabilmesi için kuş oyuncakları oldukça faydalı ürünlerdir. Öyle ki bu nedenle birçok kuş türü için üretilmiş oyuncaklar bulunur. Bu oyuncaklardan da muhabbet kuşu oyuncakları en popüler olanlardır. Çünkü ülkemizde en çok muhabbet kuşları beslenmektedir. Muhabbet kuşları da oyuncaklarla oynamayı oldukça seven canlılardır. Özellikle kafesinde tek başına yaşayan muhabbet kuşlarının vakit geçirmeleri için oyuncaklar oldukça işe yarayan ürünlerdir. Peki kafesinde ister tek olsun, ister çift olsun her kuşlar için olmazsa olmaz bu oyuncaklar nasıl seçilir? İyi bir kuş oyuncağı nasıl olmalıdır?

  kuş oyuncakları,
 • Eylül 14, 2020 Kedi Irkları

    Ragdoll kedilerinin gözleri parıl parıl parlar ve ipeksi tüyleri vardır. Bu görünüşleriyle kedi severleri oldukça etkilemektedir. Ragdoll kedilerin karakterleri de uyumlu ve cana yakındır. Gelin isterseniz bu kedi ırkını daha yakından tanıyalım.

  kedi ırkları,
 • Eylül 10, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Ülkemizde hobi olarak balık besleyenlerin ve beslemek isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Eğer siz de balık beslemek istiyorsanız hazır bir tank alabileceğiniz gibi tuzlu su akvarumunu kendiniz de yapabilirsiniz. Öncelikle akvarumu koyacağınız alanın büyüklüğüne göre bir tanka ihtiyacınız vardır. Tankı aldıktan sonra balıkları akvaryuma koymadan önce bir kurulum işlemi yapılmalıdır. Daha sonra temizlik işlemleri yapmalısınız. Fakat dikkat etmeniz gereken başka bir konu  var ki o da direkt olarak balıkları tuzlı su akvaryumuna koymanızın sakıncalı olduğudur.

  akvaryum