Kediler, memeli sınıfında olmaları ve metobolizmaları nedeniyle günlük enerji, vitamin ihtiyaçları fazla olan hayvanlardır.Kedinizin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için gerekli olan vitamin ve ek besinleri vermeniz önemlidir. Fakat bu vitamin ve ek besinleri verirken miktar ve etkileşimleride dikkate almanız gerekir.


Kedilerde tüy dökülmesinden , ağızda yaralara .idrar yolu enfeksiyonlarından , anemiye kadar bir çok hastalığın sebebidir vitamin eksikliği. Bazen hiç bir problem yokken genel durumu düzeltmek ve vücut direncini arttırmak için kedi vitaminlerine ihtiyaç duyarız.Özellikle yavru kedilerin erken anneden ayrılması yada sağlık problemleri akabinde genel durumu düzeltmek için kedi multivitaminlerini kullanmak şarttır.
Bu gibi durumlarda kedi vitaminlerine ihtiyaç duyulduğunda petburada.com da ihtiyacınız olan her kedi malzemesini bulabileceğiniz gibi kedi vitaminlerini de kolayca sipariş edebilirsiniz.
Kediler için üretilmiş ek besin takviyeleri ve fonksiyonel ürünlerini birkaç formda bulabilirsiniz.
Tablet Şeklinde Kedi Vitaminleri:Bu tip ürünlerde kedilerin sevdiği aromalarla lezzeti kamufle edilmiş ürünlerdir.
Sıvı Kedi Vitaminleri: Suyuna ,mamasına yada direk olarak ağızına damlatmak sureti ile kullanılan kedi vitaminleridir.
Macun ve Pasta Tarzında Kedi Vitaminleri: Daha çok macun kıvamında olup tüp içerisinden sıkılarak kullanılan ürünlerdir.Direk mamasına koyabileceğiniz gibi vitamin vermekTe zorlandığınız kediler için patisine yada diliyle yalayıp temizleyebileceği herhangi bir yerine sürülerek kullanılan ürünlerdir.
Devamını Göster