•   Histopatolojisinde bakteri gözlenmeyen , antibiyotik tedavisine yanıt olarak oluşan bileşenlerin  sebep olduğu düşünülen dermatit çeşididir. Kabuklu eritremli kabartılar olarak meydana gelir. Her yaşta köpekte görülebilir. Mukokutanöz piyodermalar köpeklerde nadir rastlanan hastalıklardır. Genel olarak dudaklar ve dudak çevresini etkilese de, lezyonlara göz kapaklarında, vulvada, prepüste ya da anüste de görülebilir. Sebebi tartışmalıdır, bazı araştırmacılar antibakteriyel tedaviye yanıt olarak oluşan bakteriyel bileşenlerden şüpheleniliyor.

  köpek hastalıkları, köpek deri hastalıkları, köpek derisi, köpek bakteri hastalıkları,
 • Ekim 02, 2018

  Kediler, ısırdıkları zaman eklemlere ve dokulara kadar ulaşabilen, ideal üreme ortamları yaratan bakterileri bulaştırırlar.
  Kedi ısırması, insanlarda eller için çok tehlikeli olabiliyor. Amerika’da, üç hastadan en az bir tanesi kedi ısırığı yaralarından dolayı hastaneye yatıyor ve bunların üçte ikisi de operasyon oluyor. 

  kedi ısırığı
 • Ekim 02, 2018

  Uyku tüm kedilerin en doğal dinlenme biçimidir. Kediler günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uzunca bir süre uykuya ihtiyaç duyarlar. Kedilerin gün içinde uykuya ayırdıkları zaman, yaş ve aktiviteye bağlı olarak 14 ile 18 saat arasında değişmektedir. 

  kedilerde uyku
 • Ekim 02, 2018

  Su tüm canlılarda yaşamın temelini oluşturan bir bileşendir, Memelilerin vücut ağırlığının % 73 ünün su olduğu düşünüldüğünde suyun yaşama eş değer olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu durum sevgili dostlarımız kedilerimiz için de geçerli.

  kedilerde su tüketimi
 • Ekim 02, 2018

  Pireler hala kedilerde kaşıntının en önemli nedenlerinden birisi olmaya devam ediyor. Dünya çapında kedileri en çok enfeste eden pire türünün Ctenocephalides felis (kedi piresi) olduğu biliniyor ve etken, sadece kedileri değil, köpekleri ve diğer memelileri de enfeste ediyor. Kedilerde pire alerjisi, miliyer dermatitisden eozinofilik granüloma kompleksine kadar, farklı yüzlerle karakterize, sık karşılaşılan bir problem haline geliyor.

  pire alerjisi
 • Ekim 02, 2018

  Kedi sahibi olmaya karar verdiğinizde ; öncelikle veteriner hekimlerden, hayvan sahiplerinden,internet sitelerinden bilgi edinmeniz en doğru hayvanı seçmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Unutmamalısınız ki sahiplendiğiniz hayvan problem yaşadığınızda ya da sıkıldığınızda atabileceğiniz bir mal değildir. Sizin yaşam tarzınıza uyum sağlayabilecek, isteklerinizi karşılayabilecek bir ırk seçtiğinizde şüphesiz ki  kısa sürede aileniz yeni bir bireyi olacaktır.

  kuru mama
 • Ekim 02, 2018

  Kedi mamaları genel sınıflandırılmasında ilk sırayı yavru kedi mamaları çekmektedir. Bebeklik ve gençlik dönemi kedilerde gelecekte sağlıklı bir yaşamın temellerinin atıldığı dönemdir.Sağlıklı bir gençlik dönemi uzun bir kedi ömrünün habercisi sayılmaktadır.

  yavru kedi maması
 • Ekim 02, 2018

  ​​Kuru mamala içeriğini kontrol ettiğimizde et ve et unu mısır buğday vs hemen hemen ilk rastladığımız içerikken bazı içeriklerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmemekteyiz. İşte bu yazımızda mama içeriğinde bulunan bazı maddeleri ne amaçla kullanıldığı hakkında kısa bir bilgi bulacaksınız.

  kuru mama
 • Ekim 02, 2018

  Tavşanlar gece aktif hayvanlardır. Yani alacakaranlıkta yada gece daha fazla faaliyet gösterirler. Arka bacakları ön bacaklardan daha uzundur. Üst dudakları ise derin olarak yarıktır. Tavşanların dişleri sürekli olarak uzar. Sürekli uzayan bu dişlerini törpüleyerek kısaltma zorunluğunda oldukları için tavşanlar kemirme ihtiyacı duyarlar. İkinci kesici dişleri küçük kalarak birinci kesici dişlerin arkasına itilir. Köpek dişleri ise tavşanlarda yoktur. Testisler genellikle 3. aydan sonra karın boşluğundan scrotum içine iner. Ayrıca testisler tavşanlar tarafından karın boşluğuna çekilebilir. Bu sebeple küçük tavşan yavrularında cinsiyetlerini ayırmak daha zordur.

  tavşan
 • Ekim 02, 2018

  Kediler yüksek tansiyon hastalarına iyi gelmekte ve kan basıncını azaltmaktadır.
  Kedilerin duyma yetileri köpeklerden ve insanlardan daha güçlüdür.
  Kediler karanlıkta insanlardan 6 kat daha iyi görürler.
  Her 3 Amerikalı'dan biri kedi besliyor.
  Bir kedinin kürkünün bir santimetrekaresinde 12.000'in üzerinde tüy bulunur.
  Kediler elektrik prizleri ile kablolarla oynamaya bayılırlar. Ama bunlar kediler için çok tehlikeli olabilir. Bu yüzden evde kedilerin zarar görmemesi için elektrikli eşyalar kontrol altına alınmalıdır.

  kediler
 • Ekim 02, 2018

  Bir araca yanlış benzin koyduğunuzda nasıl, araç arıza yapıyorsa, elektirik yanlış geldiğinde nasıl elektronik aletler arıza yapıyorsa, yanlış beslenen canlılarda bir süre sonra hastalanırlar.
  Bu herkesin kavrayabileceği basit bir mantıkltır. Beslenme vücudumuza çok faydalı da olabilir, çok zararlı da olabilir.
  Yanlış beslenme süründürür de, öldürür de.

  kuru mama