Sürekli olarak evde yaşaması fark etmez, köpekler az da olsa dışarı çıkıyorlarsa her zaman kaybolma ihtimali bulunmaktadır. Köpeklerin kaybolması durumu yalnızca onların sahiplerini etkilemez. Aynı zamanda köpekler için de kaybolmak oldukça ciddi travmaları beraberinde getirebiliyor. Kimi zaman köpeklerin sahipleri bu konuda oldukça şanslı oluyor. Çünkü köpekleri henüz çok fazla uzaklaşmadan çevrelerindeki kişilerin de yardımı ile köpeklerini bulabiliyorlar. Lakin herkes onlar kadar şanslı olmuyor. Birçok köpek, sahibi olduğu halde sahibi tarafından bulunamadığı için ne yazık ki barınaklara gönderiliyor. Bu tarz durumların kendini göstermesini engellemek adına köpek sahiplerinin öncelikli olarak yapmaları gereken şey ise köpek isimlikleri ile köpeklerini güvence altına almak.

Oldukça hareketli hayvanlar arasında yer alan köpeklerin her an kaybolma riski bulunmaktadır. Dolayısıyla satın alınacak köpek isimlikleri sayesinde artık köpekler dışarıya izinsiz çıktıkları zaman birileri ya da barınak görevlileri tarafından bulundukları takdirde hiç zaman yitirmeden insanlar ile iletişime geçilecektir. İsimliklere yalnızca hayvanların isimleri yer almıyor. Bununla beraber kaybolduğu zaman kim ile iletişime geçileceği ile alakalı adres ve telefon bilgileri de ayrıntılı olarak yazılacaktır. Birbirinden farklı şekillerde hazırlanmakta olan bu isimlikler tasmalara hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde takılabilmektedir. Köpeklerin hiçbir şekilde zarar görmemesini sağlayan bu isimlikler ile beraber artık köpekler sahipleri olmadan dışarı çıksalar dahi hiçbir sorun yaşanmadan köpek sahibine ulaştırılacaktır.

Devamını Göster
Devamını Gizle
Sıralama seçin
1 2 3
Toplam 194 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Onlarca köpek bir çok sebepten dolayı kaybolmaktadır. Bu durum hem köpek için büyük bir stres hem de aile için tarifi zor bir acı olmaktadır. Bazen köpekler hayvan severler tarafından bulunmakta fakat köpek sahibi bulunamadığı için belediye barınaklarına bırakılmak zorunda kalınmaktadır. Kayıplarda size ulaşılmasını kolaylaştıracak en iyi formül; boynunda sizin telefon numaranızın yazılı olduğu bir not olmalıdır. Bu not bir künye ya da içinde size ulaşılabilir notun olduğu bir adres tüpü olabilir.

Her köpeğin yaşamı boyunca en az bir kez kaybolduğu istatistiklerde yer almaktadır. Bu kayıp köpekler birileri tarafından fark edilmekte ama maalesef ki sahibine ulaşım gerçekleşmemektedir.

Size de tedbir amaçlı köpeğinizin tasmasına bir künye takmanızı tavsiye ederiz. Petburada.com da Petag kedi ve köpek künyelerine ücretsiz olarak bir tarafına köpeğinizin adı diğer tarafına sahibinin adı ve telefon bilgileri yazılabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.