En Ucuz Kedi Kumu Markaları

En Ucuz Kedi Kumu Markaları

En Ucuz Kedi Kumu Markaları

  Kediler çok uzun yıllardır insanların hayatında olan canlılardır. Öyle ki bu canlıların hayatımızda olması bir takım sorumlulukları da beraberinde getirir. Sokakta beslediğimiz bir kedi için sorumluluklarımız daha az olurken, evde, ofiste, iş yerlerinde beslediğimiz kediler için daha fazla sorumluluğumuz ortaya çıkmaktadır. Şüphesiz bu sorumluluk da kedilerin tuvalet ihtiyacıdır. Kedilerin tuvalet ihtiyacını gidermek için bir kedi tuvaleti, kedi kumu ve küreği gereklidir. Kedi küreği seçmek oldukça basittir. Bir sonraki aşamada kedinizin yaşına, boyutuna, alışkanlıklarına bağlı olarak bir kedi tuvaleti seçtikten sonra sıra kedi kumuna gelmektedir. Peki piyasada birçok kedi kumu markası ve çeşidi varken en iyi kedi kumu nasıl seçilir? Ucuz kedi kumu markaları nelerdir? Gelin isterseniz bu sorularn cevabına birlikte bakalım.

Ucuz Kedi Kumu Markaları

  Kedi sahiplerinin en çok araştırdığı konulardan biri de en ucuz kedi kumudur. Kedi kumları koku yapma, bakteri oluşumu ve sıvının topaklanmama sorunu gibi konulara çözüm üretmektedir. Kedi kumları çeşitli markaların üretimleriyle de piyasada bir hayli yer edinmektedirler. Ancak şunu belirtmek isteriz ki her markanın kendine özel bir formülü vardır ve her kedi kumunun da kedinize uygun olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Çünkü bazı kedi kumları içeriğindeki çeşitli maddeler yüzünden kedilerin huzursuz olmasına neden olabilir. Bu huzursuzluk da kötü sonuçlara yol açabilir. Ayrıca tozlu kumlar ve kalitesiz kumlar kedilerin akciğerlerine dolabilir. Bu da kedilerde solunum sorunlarına neden olabilir. Peki en çok tercih edilen ucuz kedi kumu markaları nelerdir?

Akkum Kedi Kumu

  Akkum markası çok uzun yıllardır üretimde olan bir kedi kumu markasıdır. Öyle ki yıllardır kedi sahiplerinin en sevdiği markalardan biridir. Akkum ince taneli kedi kumları sıvıyı daha hızlı emer ve daha çabuk topaklaşır. Eğer kediniz çok çiş yapıyorsa ince taneli akkum kedi kumu kullanmanızda fayda vardır. Kalın taneli kedi kumları ise doğadaki kumlara benzemektedir. Akkum kalın taneli ve ince taneli kedi kumları da uygun fiyatlı, ucuz kedi kumlarındadır.

Pisy Cat Kedi Kumu

  Yerli marka olan Pisy Cat, kedi maması, kedi konservesi, kedi çimi, tasma gibi birçok ürünün yanı sıra kedi kumu da üretmektedir. Pisy Cat kedi kumu ince ve kalın formlarının haricinde de çam ağacı kumu, silika kedi kumu çeşitleriyle de kedilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretim yapmaktadır. Lavantalı, sabunlu, bebek pudralı, kokusuz gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Pisy Cat kedi kumları piyasadaki birçok pahalı kedi kumu ile aynı kalitededir. Pisy Cat kedi kumları 5 lt’lik ve 10 lt’lik paketlerde satışa sunulmaktadır ve bütün çeşitleri yüksek emici özelliğe sahiptir.

ucuz kedi kumu

Etiketler: kedi kumu markaları,
Ekim 22, 2020
Listeye dön