• Mayıs 03, 2019 Kedi Irkları

    Bengal kedi ırkı ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilmeye başlanmış vahşi görünüme sahip bir kedi türüdür. Görünümlerinin vahşi olmasının aksine Bengal kedileri oldukça uysal, sevecen ve sakin yapılı bir kedi ırkıdır. Bu kedi ırkı çocuklu aileler için önerilen evcil hayvanlar arasında yer alır. Bengal kedisi oldukça köklü bir geçmişe sahip olsa da resmi olarak uluslararası kedi türleri arasına 1997 yılı itibariyle girmiştir.

  bengal kedisi, bengal kedisi özellikleri
 • Mayıs 02, 2019 Kuşlar Hakkında

    Kuşlar hakkında bir çok bilgiyi ya eksik ya yanlış bilmekteyiz. Kuş kumu hakkında bilgileri gözden geçirelim istedik. Her kum kuş kumu olarak kullanılır mı? Kuş kumunun faydaları nelerdir? Her kuşa kum verilmeli midir? Kuşlar neden kusar? ve onlarca aklımıza gelen sorunun cevabı Petburada blog'da.

  kuş kumu, kuş kumu çeşitleri, kuş kumu faydaları,
 • Nisan 29, 2019 Köpek Irkları

    Sibirya kurdu, bilinen diğer ismiyle Husky köpekler etkileyici göz renkleriyle dünyada en çok tercih edilen köpekler arasında yer alır. Vahşi görüntülerinin ardında uysal bir yapıya sahiptir sibirya kurtları. Bazı türlerinde cam mavisi gözler, etkileyici olan gözlerinin havasını arttırmaktadır. Sibirya kurtlarında kahverengi ve düz mavi gözlere sahip olanları da bulunmaktadır.

  sibirya kurdu, beyaz sibirya kurdu, sibirya kurdu özellikleri, sibirya kurdu renkler,
 • Nisan 28, 2019 Kuşlar Hakkında

    Kuş türleri arasında konuşabilen, ev ortamına ve insanlara çabuk uyum sağlayabilen ve en hareketli kuş türlerinden biri de muhabbet kuşlarıdır. Çoğu muhabbet kuşu sahibi, kuşlarının konuşmasını ve bazı kelimeleri telaffuz etmesini arzu etmektedir. Bu sebeple muhabbet kuşlarını konuşturma için oldukça emek ve zaman harcarlar. Biz de bu yazımızda muhabbet kuşlarını konuşturmada işinize yarayacak ipuçlarını sizlerle paylaşmak istedik.

  muhabbet kuşu konuşturma, muhabbet kuşu nasıl konuşturulur,
 • Nisan 26, 2019 Köpekler Hakkında

    Köpekler için zararlı yiyecekler köpek beslemede evcil hayvan sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan biridir. Kimi yiyecekler sizin için ne kadar besleyici olsa da köpekler için oldukça zararlı yiyecekler olabilir. Değerli dostunuzun sağlığını korumak adına köpekler için zararlı yiyecekler listesini sizler için hazırladık.

  köpekler için zararlı yiyecekler, köpekler ne yememeli, köpeklere ne verilmez,
 •   Çoğu çocuğun hayali bir evcil hayvan sahibi olmaktır. Yapılan birçok bilimsel araştırma da evcil hayvanların çocuklarında gelişimine olumlu etkileri olduğu tezini doğrulamıştır. Ailelerde çocuklarının gelişimine olumlu bir katkı yapmak için evcil hayvan sahiplenmeden önce yapılması gerekenleri bilmeli ve araştırma yapmalıdır. Aslında hayvanlar da insanlardan farklı değildir. Onları doğru şekilde sahiplenmeli ve bu sorumluluğu ömür boyu taşıyacağımızı bilmeliyiz. Aynı çocuklarımızın her şeyiyle ilgilendiğimiz gibi onlarla da aynı şekilde ilgilenmeliyiz. Doğru sahiplenilen hayvan, çocuğunuzun gelişimini de katkı sağlar. Evcil hayvanlar ve çocuklar birlikte yaşamaya başladıklarında bu kazanımlar zaman içerinde ortaya çıkar. Çocuk psikoloji uzmanlarının da önerdiği gibi çocuklar hayvan ve doğa sevgisi ile büyümelidir. Çocuklara da gerekli olan eğitimi evcil hayvan sahiplenmeden önce verilmelidir. Evcil hayvanlar oyuncak değil, ailenin bir parçasıdır.

  çocuğun hayvan sevgisi, çocuk ve hayvan sevgisi, hayvan seven çocuk
 • Nisan 23, 2019 Kediler Hakkında

    Kullandığınız kedi kumundan başla bir kuma mu geçmek istiyorsunuz. Küçücük bir bilgi ile geçiş stresini ortadan kaldırabilirsiniz. Sizler için bir takım ipuçları hazırladık.

  kedi kumu, kedi kumu çeşitleri, doğal kedi kumu, organik kedi kumu, silika kedi kumu,
 • Nisan 22, 2019 Kedi Irkları

    Burmese kedileri son derece oyuncu ve zeki kedi ırklarındandır. Hatta bu kedi ırkı yaramaz kediler arasında bir sıralama yapılsa ilk sıralarda yer alır. Dolayısıyla evinizdeki eşyalara zarar verme gibi bir duruma hazırlıklı olmalısınız.

    Burmese kedi ırkı diğer hayvanlarla ve çocuklarla çok sıkı bir bağ kurma potansiyeline sahiptir. Bilhassa zeki olmalarından ötürü oyunlara ve aktivitelere kendilerini tam anlamıyla verebilirler. Özellikle işin ucunda kedi ödül mamaları varsa tüm kedi oyun parkurlarında sizi şaşırtacak bir performans sergilerler.

  burmese kedi, birman kedi, burmese kedi bakımı, kedi ırkları,
 • Nisan 22, 2019 Köpekler Hakkında

    Köpek ısırmasının sebeplerini daha önceki makalemizde açıklamıştık. Genelde köpek sahipleri için kemirme ve ısırma sorun olsa da basit bir kaç uygulama ile bu durumdan caydırabiliriz. Bu konu ile alakalı tecrübelerimizi sizlerle paylaşalım istedik.

  köpek ısırması çözümü, köpek ısırması nasıl engellenir
 • Nisan 21, 2019 Kediler Hakkında

    Kedi çimi görünüş olarak bildiğimiz çimlerle aynıdır. Fakat tohum olarak farklıdır. Kedi çimleri özellikle kedilerin tükettiği bir besin grubu olarak bilindiğinden dolayı içeriklerinde farklı besin değerleri barındırabilirler. Dolayısıyla her kedinin tükettiği veya sevdiği kedi çimi türü farklı olabilir. Özellikle içerisinde yulaf ve buğday bulunan kedi çimleri daha çok tercih edilmektedir. Kediler de doğal olarak bitkisel besin ihtiyaçlarını gidermek adına bu çimleri atıştırmalık niyetine yiyebilirler.

  kedi çimi, kedi çimi ne işe yarar, kedi çimi nedir, kedi çimi tohumu, kedi çimi bakımı,
 • Nisan 19, 2019 Köpek Hastalıkları

    Köpeklerde kulak akıntısının nedeni genelde kulak enfeksiyonu gibi sorunlardan kaynaklanmaktadır. Köpeklerde kulak enfeksiyonu aynı köpeklerde burun akıntısı gibi acı verici ve ağrılıdır. Köpeğinize bu acıyı yaşatmamak için kulak akıntısı belirtilerini farkettiğinizde veteriner hekime başvurmanız gerekmektedir. Köpeklerin kulağında kanama, yara ve akıntı gördüğünüzde geç kalmadan köpeğinizi muayene ettirmenizi öneririz. Köpeklerde kulak akıntısının belirtilerini, önlenmesini ve tedavisi ile ilgili en doğru bilgileri veteriner hekimden almalısınız. Biz bu yazımızda sadece köpeklerde kulak akıntısı hakkında bir fikrinizin olması ve bu durumla karşılaşıldığında olası senaryoların neler olabileceği hakkında yazmaya çalıştık.

  köpek hastalıkları, köpek kulak hastalıkları, köpeklerde kulak akıntısı, köpeklerde iç kulak iltihabı, köpeklerde orta kulak iltihabı, köpeklerde dış kulak iltihabı,