Van Cat
Ürün Kodu : 8699245856095

Van Cat Süper Beyaz Ve Topaklanan Kedi Kumu Kalın Taneli 10 Kg

%5
indirimli
Favorilere Ekle
26,12 TL
27,50 TL
- Çok Yoğun Pudra Kokusu - , Ürünü açıklamalarında KOKUSUZ yazdığı için aldım. Ancak inanılmaz yoğun bir pudra kokusu var. Hem beni hem kedilerimi çok rahatsız etti. Kumu temizlerken çok toz kalkıyor ve temizledikten sonra ev resmen buram buram pudra kokuyor. Topaklanması da kötü.
1/ 5
12.5 Yorum Ekle Fiyat Alarmı Stoklara düşünce haber ver
Paylaş:
Doğal bentonitten imalat kedi kumudur. Beyaz renkli oluşu kedinizin hastalığını farketmenizi kolaylaştırır.
Küçük topaklanma oluşturduğundan ekonomiktir. Sizin ve kediniz için zararsız kokusuz ve güvenlidir
Aynı Gün
Gönderi
Peşin Fiyatına
6 Taksit
Hediyeniz
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Van Cat Süper Beyaz Ve Topaklanan Kedi Kumu Kalın Taneli 10 Kg


  VanCatın Özellikleri;
  Doğal bentonitten imalat kedi kumudur. Beyaz renkli oluşu kedinizin hastalığını farketmenizi kolaylaştırır.
  Küçük topaklanma oluşturduğundan ekonomiktir. Sizin ve kediniz için zararsız kokusuz ve güvenlidir.
  Kedinin patilerine zararlı partiküller yapışmasına engel olur. Süper topaklanma ve kolaylıkla temizlenme sağlar.

  Kedi Kumu Genel Özellikleri:

  Farklı kimyasal bileşimde ve farklı yapıda olan bu madenler çeşitli işlemler uygulanarak kedi kumu olarak kullanılabilir hale gelmektedir.

  Diatomit kumlar daha ince yapıda emiş gücü yüksek, beyaz renkli kumlardır. Bentonit ve sepiolite oranla doğada daha kolay bulunan bir maden olan diatomit kumların dezavantajı fazla tozlu yapıda olmasıdır.

  Doğal diatomit kumlarda karbon katkısı ve ısı işlemi uygulanarak yapısındaki porların artışı sağlanılır. Böylece emiş gücü artırılan diatomit kumlar daha fazla sıvı emme kabileyeti kazanır.Diatomit kumların kullanımı sırasında yaşanılabilecek diğer bir problem ise filtrasyon yeteneğine sahip olmasından kaynaklanabilir. İdrarın kum kabında uzun süre beklemesi söz konusu olduğunda emilen idrarın süzülerek alta geçmesi ve burada birikerek kokuya neden olması mümkündür. Bu nedenle kullanımın sırasında sık sık kum değişimi yapılarak veya ıslanmış bölgeleri temizleyerek koku oluşumuna engel olmak gerekebilir.

  Bentonit doğada daha sınırlı olarak bulunduğundan daha pahalı olan bir kil çeşididir. Sodyum bentonit ve kalsiyum bentonit olarak iki farklı kimyada olabilen bu kil, kullanılacağı sahaya göre uygulanan kimyasal işlemler ve mineral katkıları ile değişik nitelikler kazandırıldıktan sonra kullanılmaktadır. Kedi kumu amaçlı, saf bentonit olarak kullanılan ve sıvıyı absorbe etme gücü yüksek olan bu kumun en belirgin özelliği topaklanma ve taşlaşmadır. Hızlı bir şekilde emilen idrar kısa sürede topaklanır ve sonrasında da sert bir kitle halini alır. Oluşan bu topakların alınması ile kumun uzun süre temiz kalması mümkün olabilir.

  Sepiolit özellikle Eskişehir yöresinde üretimi yapılan ve lületaşı olarak bilinen madendir. Beyaz renkte olan sepiolit özellikle toksin tutucu ve topaklanma özelliği yanında temizliği kolay olduğundan tercih edilebilir

  Ürün Özellikleri
  Kum Çeşidi
  :
  Doğal
  Tane Şekli
  :
  Kalın
  Kullanım Şekli
  :
  Topaklaşan
  Koku Özelliği
  :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.