• Mayıs 22, 2020 Kedi Hastalıkları

    Kediler için en ideal besin kuru kedi maması olsa da, kediler insanların tükettiği pek çok gıdayı tüketebilirler. Farklı lezzetlerden de keyif alırlar. Her ne kadar bu lezzetleri yemek keyifli olsa da bazen bunlar onların sağlığı için zararlı olabilir. Hatta kimi zaman ölüme dahi sebep olabilir.

   

  kedi hastalıkları,
 • Mayıs 20, 2020 Kedi Irkları

    Farklı görünüşleriyle şüphesiz en çok sevilen kedi ırklarından biri de Siyam kedi ırkıdır. Bu sevilen ve zarif kedilerin sakin ve meraklı bir karakteri vardır. Gelin isterseniz siyam kedilerini birlikte tanıyalım.

   

  kedi ırkları
 • Mayıs 18, 2020 Köpek Irkları

    Fransız buldogu veya diğer adıyla French bulldog köpek ırkı ülkemizde ve dünyada oldukça sevilen ırklardandır. Kulakları adeta yarasaya benzer ve kendilerine has görünüşleri vardır. Sevimli bir görünüşe sahiptirler.

   

  köepk ırkları,
 • Mayıs 16, 2020 Köpekler Hakkında

    Yabancı insanlar, gök gürültüsü, havai fişekler, arabalar, veterinere yapılan yolculuklar ve başka hayvanlar köpeğinizin korkmasına, gerilmesine veya telaşlanmasına neden olabilir. Köpeğinizin nasıl sakinleştirileceği ise duruma göre değişir. Muhtemelen bu konu hakkında bir fikriniz yoksa onu kucaklama yönünde bir davranışta bulunabilirsiniz. Ancak bunu yapmak yerine köpeğinize korkmamayı, kaygılanmamayı, telaşlanmamayı öğretmeniz daha doğru olabilir. Köpeğinizi sakinleştirmek için onun davranışlarını yorumlamak, biraz gözlem yapıp neye tepkili olduğuna karar vermek gerekir.

   

  köpek sakinleştirme,
 • Mayıs 14, 2020 Köpek Hastalıkları

    Yaşlandıkça köpeklerin de eklemlerinde bir takım sertleşmeler, ağrılar görülmeye başlar. Bu sorunları hafifletmek, yavaşlatmak elbette mümkündür. Özellikle köpeklerde eklem iltihabı oluşumu tedavisinde yapılabilecek bir çok şey vardır.

   

  köpek hastalıkları,
 • Mayıs 10, 2020 Kedi Irkları

    Sfenks kedisi tüysüz vücut yapıları ile oldukça popüler kedi ırklarından biridir. Her ne kadar bazı insanlar bu tüysüz kediden korksa da, sfenksler kediseverlerin çoğu tarafından beğenilen ve sevimli bulunan bir canlıdır. Görünüşlerinin yanı sıra oyuncu karakteriyle de ön plana çıkmaktadırlar.

   

  kedi ırkları, kedi cinsi, kedi türü, tüysüz kedi,
 • Mayıs 08, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Sarı prenses balıklarında çiftleşmeye hazır olan dişi ve erkek birbirine kur yapmaya başlar. Dişi sarı prenses balığı bir yumurta bırakır ve erkek olan o yumurtayı döller. Daha sonra dişi bu yumurtayı ağzına alır. Bu işlem yumurtlama boyunca sürer. Yumurtlama işlemi bittiğinde dişi balık 15 ile 21 gün ağzında yumurtayı kuluçka eder.

   

  balık türleri, balık rıkları,
 • Mayıs 06, 2020 Yavru Kediler Hakkında

    Genelde insanlar yavru kedilerin annelerinden ayrılma zamanının 2 ay olduğu görüşündedirler. Ancak çoğu veteriner hekime göre bu süre en az 3 ay olmalıdır. Yavru kediler 2 aylık olduklarında da sürekli olarak annelerinin yanında olmak isterler. Eğer bu dönemde annelerinden ayrılırlarsa ileride sevgi ve güven eksikliği yaşayabilirler. Bazı durumlarda sahibinin özel ilgisi ve yoğun şefkati ile bu sorunlar aşılabilir ancak aşılamadığında kediniz hayatı boyunca sevgi ve güven eksikliği ile karşı karşıya kalabilir.

   

  yavru kediler hakkında, yavru kedi bakımı,
 • Mayıs 04, 2020 Su Kaplumbağaları

    Su kaplumbağası ülkemizde ve dünyada en çok beslenen evcil hayvanlardandır. Çünkü su kaplumbağalarını beslemek oldukça kolaydır. Su kaplumbağalarını cam fanuslarda veya plastik kaplarda beslemek kısa sürede hayatlarını kaybetmelerine neden olabilir. Bu yüzden onlara teraryumda bakmalısınız. Her ne kadar bakımlarının kolay olduğunu düşünseniz de oldukça dikkatli olmanız gereken hususlar vardır. Yaşadıkları ortamdan beslenmelerine kadar itina göstermelisiniz.

   

  Su Kaplumbağası, Su Kaplumbağası bakımı
 • Mayıs 02, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Sarı prenses balığı, balık besleyenlerin en çok sevdiği türlerden biridir. Dolayısıyla dünyada ve ülkemizde bu balığı besleyenlerin sayısı oldukça fazladır. Sarı prenses balığı anavatanı Doğu Afrika’da Malawi Gölü ismi verilen bir gölün kayalık kesimleridir. Beslenme biçimleri hem etçil, hem otçuldur. Balık türleri arasında oldukça barışçıl olan sarı prenses balığı kendi türlerine karşı da sınıflandırmada orta derecede agresiftir. Yüzme seviyesi ise dip ve orta kısımlardır.

   

  balık türleri, balıklar,
 • Nisan 30, 2020 Kuş Irkları/Türleri

    Lori papağanı, papağan türleri arasında en çok dikkat çeken türlerden biridir. Çünkü renkli tüyleriyle oldukça güzel görünürler. Öyle ki en çok renk varyantına sahip papağanlardan biridir. Oldukça hareketli ve sıcak kanlı olmaları da insanların ayrıca dikkatini çeken özelliklerindendir. Konuşma yeteneğine sahip olan bu ırk, yeterli ilgi ve alaka ile zaman içinde konuşabilir. Ancak belirtmek isteriz ki enerjileri oldukça yüksek olan lori papağanlarının kimi zaman yüksek sesle ötmesi sizi rahatsız edebilir. Bu kadar çok ses çıkarmalarından dolayı onlara geveze lori kuşu da denilmektedir. Ömürleri yaklaşık olarak 20 ile 25 yıl arasındadır. Lori papağanlarının cinsiyetini belirlemek ise oldukça zordur.

   

  kuş ırkları, kuş türleri,