• Eylül 23, 2021

  Bir kedi sahibi olarak, veteriner hekim ve evcil hayvan malzemeleri pazarlayan şirket sahibi kimliklerimi bir kenera bırakıp sade bir vatandaş olarak gözlemimi kaleme aldım.

  kedi sahiplenme
 • Eylül 17, 2021 Köpekler Hakkında

  Her zamanki rutininize devam etmek, köpeğinizle güneşli havalarda olduğu gibi yürüyüşler yapmak için hayatınızı kolaylaştıracak bazı ürünlere ihtiyacınız olacaktır. Önerilen ekipmanlar sizi ve köpeğinizi temiz tutmakla kalmayıp köpeğinizin yağan yağmur veya kardan etkilenerek hasta olmalarının önüne geçecektir.

  köpekler
 • Köpek nasıl yıkanır? Kedi kum kabı nasıl temizlenir? Tüy bakımı nasıl olmalı? gibi konular sıkça irdelenirken evcil hayvan malzemelerini temizlemek için üretilen ürünler hiç değinilmemiş bir konudur. Bu makalemizde malzemelerin temizliğine değindik.

  Evcil hayvan ürünleri
 • Eylül 01, 2021 Köpekler Hakkında

  Oyun egzersizleri mutluluk veren ve sağlığınıza katkıda bulunan en önemli eylemdir. Minik dostunuzla ev içerisindeki küçük oyunların dışında bahçede, plajda, yürüyüşlerinizde onunla yapacağınız aktivitenin hem sizin hem köpeğinizin sağlığına katkısı tartışılamaz.

  köpek
 • Son günlerde orman yangınları ile gündeme gelen hayvanlarda yanık ve tedavisi hakkında bir kaç öneri ve hatırlatmanın yer aldığı bu yazımızda yanık sonrası hastaya yaklaşım ve tedavisi hakkında yapmamız gerekenler.

  yanık,
 • Son bir kaç yılına damgasını vuran Corona virüs pandemisi de bunlardan biri. İnsanlığı bir anda felakete sürükleyen bu etken aslında yeni dikkatimizi çekse de, yıllardan beri kedi ve köpeklerin baş belası desek yanlış olmaz.

  Corona Virüs
 • En çok evde beslenen kuşlar arasında muhabbet kuşları, kanaryalar, saka, paraket, papağan, hint bülbülünü sıralayabiliriz. Her birinin bakım ve beslenmesinde farklılıklar olsa da temelde seçilen besin maddeleri birbirine çok yakındır. Doğru bir kuş yemi seçimi kuşların sağlıklı bir ömür sürmesine yardımcı olmaktadır. Tüm canlılarda olduğu gibi alınman besin maddelerinin kalitesi son derece önemlidir. Daha çok tohum içeriği yemleri tercih etmekteyiz ve kuş yemi içindekiler hızlı küflenen maddeler olduğundan kaliteli kuş yemi seçimi gerekmektedir.

  kuş yemleri, kuş yemi içindekiler, en iyi kuş yemi
 • Bu yazımızda kedi yada köpeğimizi pire ve keneden nasıl koruruz? Pire ve kene ile mücadelede evde ilaç yapabilir miyiz? Bahçe ve çevrede pire ve keneye karşı alınacak tedbirler nelerdir? Pire ve kene istilasından en kolay nasıl kurtuluruz? sorularının cevaplarını arayacağız. Doğal ve hemen hemen her yerden kolayca temin edeceğimiz ürünlerle pire ve kene mücadelesi için tarifler vereceğiz.

  pire ve kene
 • Haziran 30, 2021 Diğer Evcil Hayvanlar

  Siz de bir tavşan sahibi iseniz ve en iyi şekilde ona bir yaşam sunmak isteyenlerdenseniz mutlaka bazı tavşan malzemeleri edinmek zorundasınız. Bunların başında tavşan kafesi, tavşan yemi, suluğu talaşlar ilk akla gelenler olsa da hemen hemen hiç birimizin aklına gelmeyen bir ürün vardır ki o da tavşan yatağıdır.

  tavşan malzemeleri
 • Kusma, mide ve üst bağırsaklardaki içeriğin zorla dışarı atılmasıyla meydana gelir. Köpek kusmuğu, kısmen sindirilmiş sarı safra veya köpek maması içerebilir ve genellikle ekşi kokar. Kusma, yemekten hemen sonra veya daha sonra herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Genellikle salya akması, dudakları yalama ve aşırı yutma gibi mide bulantısı belirtileridir.

  kedi kusması, köpek kusması
 • Haziran 23, 2021 Köpek Hastalıkları

  Köpeğiniz Pisi pisi otuna maruz kaldıktan sonra herhangi bir belirti veya anormal davranış gösteriyorsa, bir veteriner kliniğine gidin. Özellikle not: gözlerde aşırı kırpma veya kaşınma, hapşırma, öksürme, öğürme, kafa sallama, pati yalama (veya özellikle çiğ, kırmızı bir yumru görürseniz yalama) veya idrar yaparken veya sonrasında ağrı veya rahatsızlık .

  pisi pisi otu