• Ocak 22, 2022 Köpekler Hakkında

  Köpeklere bakmak, her evcil hayvan sahibinin bilmesi gereken birçok sorumluluk içerir. Besleyici ve kaliteli yiyecekler, temiz su ve kalacak iyi bir yer sağlamanın yanı sıra, özellikle kalın, uzun tüylü veya kürklü köpek ırkları için, köpeklere uygun bakım yapılması gerekir.

  tüy bakımı
 • Kış aylarının gelmesi ile birlikte, sadece bizlerin değil, hayvan dostlarımızın da bakımlarında ufak değişiklikler yapmak gerekebilir. Hassas bir bünyeye sahip olan kediler, mevsim geçişlerinde biraz daha dikkatli bir bakım ister.
  Öyleyse soğuk havalar yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlarken kediler için neler yapabileceğinize şöyle bir göz atalım:

  Kış Hazırlıkları
 • Aralık 13, 2021 Kediler Hakkında

  Kediler sevimli görünüşleri, kendilerine has karakterleri ile olduğu kadar ev hayatına kusursuz uyum sağlamaları sebebiyle de insanların birlikte yaşamayı tercih ettiği evcil hayvanların ilk sırasında yer alıyorlar. Ev ve apartman yaşantısına kolayca adapte olan kedilerin ev içindeki yaşamlarının sağlıklı, güvenli ve mutlu olmasını sağlamaksa elbette hayatını bu özel canlılar ile paylaşan bizlere düşüyor

  Bir Kedinin 24 Saati
 • Aralık 01, 2021 Köpekler Hakkında

  Sonsuza kadar sürecek anılar oluşturmanıza yardımcı olmak ve onları mutlu etmek için, köpeğinizle enerji seviyelerine göre yapabileceğiniz birçok köpek aktivitesi bulunur. Birlikte yapabileceğiniz 10 etkinlik önerisi şu şekilde sıralanabilir:

  köpek
 • Günümüzde doğa ve çevre bilincinin yanı sıra evcil hayvan besleyenlerin sayısının da artması ile birlikte birçok temizlik ürünleri markası doğaya, çevreye ve hayvanlara zarar vermeyen içeriklere sahip temizlik malzemeleri üretir hale gelmiş durumda. Yukarıda sayılan doğal ürünlerin yanı sıra hazır olarak satılan doğal içerikli ürünleri de kullanabilirsiniz.

  kedi deterjanı, köpek deterjanı
 • Kasım 26, 2021 Sizden Gelenler

  Masaların altında sevimli bir şekilde gezinen küçük birisi vardı. Onu görür görmez bağlandım diyebilirim. Sanırım ilk görüşte aşk benzeri bir şey yaşadım onu gördüğümde. Yaklaşık 15-20 dakika boyunca yanına yaklaşıp ona dokunmak, onu sevmek istedim.

  kedi hikayeleri
 • Kasım 25, 2021 Sizden Gelenler

  Pörtlek gözlü minnak kızıma, bundan tam bir yıl önce, işten eve dönerken rastladım. Bir ağacın üzerindeydi. Sırtı siyah tüylerle kaplıydı. Patileri ve göbeği, sırtına inat, pamuk gibi bembeyazdı. Yusyuvarlak gözleri yemyeşildi, burnu ise alabildiğine pembe…

  kedi
 • Kasım 25, 2021 Sizden Gelenler

  Doktorların sağlıklı bir yaşam için günde 10 bin adım atılması gerektiğini söylediklerini duymuşsunuzdur ama bu herkesin kolayca uygulayabileceği bir şey değil, biliyorsunuz. Eğer bu tür antrenmanlara alışık değilseniz, bahse konu 10 bin adım, yola çıktığınızda gözünüze bir süre sonra 100 bin adım gibi gelebilir. Bu noktada 10 bin adımı tamamlama motivasyonu çok önemli. Kimileri sağlıklı bir yaşam adına kilo verme veya kilolarını koruma, kimileriyse akıllı cihazlarındaki sağlık uygulamalarının dijital ödüllerini toplama motivasyonuyla bu binlerce adımı kolayca tamamlayabiliyor.

  Hikayeler
 • Kasım 10, 2021

  Fiziksel uygunluk, zihinsel uyanıklık, sosyal katılım ve duygusal istikrarın temelini oluşturduğundan, köpeğinizle uzun, mutlu ve güvenli bir ilişki için uygun eğitim şarttır. Doğru eğitmenlerden alınan kursların köpeklere etkisi tartışılmazdır. Eğitimin uygulandığı yavru köpekler her zaman hem aileden hem de çevreden taktir toplar.

  Köpek Eğitimi
 • Ekim 27, 2021 Kediler Hakkında

  Hamilelik yalnızca insanlarda değil tüm canlı türlerinde özel bakım gerektiren önemli bir süreçtir. Hamile kediler de bu sebeple bu süreçte farklı bir beslenmeye ihtiyaç duyar. Hamileliğin tüm dönemlerinde ve emzirme sürecinde doğru bir beslenme programı uygulayarak ve anneye sakin bir ortam sunarak hem anne kedinin hem de yavru kedilerin daha sağlıklı ve keyifli olmasını sağlamanız mümkün.

  hamile kedi
 • Ekim 25, 2021 Köpek Irkları

  Köpeklerin evcilleştirilmesi ile en yakın can yoldaşımız olan dostlarımız, ihtişamları ve üstün görev yetenekleri ile insanoğlunun daimi taktirini almıştır. Bazı ırklar görev ve beden güçleri, bazıları da zeka gücü ile ön plana çıkmaktadır. Bu yazımızda en güçlü ırkları incelerken en zeki köpekleri daha önce tanıtmıştık.

  köpek ırkları