• Ağustos 08, 2020 Köpek Hastalıkları

    Hayvanlar biz insanların dilinden konuşamasa da bu durum sağlıkları hakkında hiçbir şey anlayamayacağımız anlamına gelmez. Köpeklerin sağlıkları hakkında fikir edinmek için rutin davranışlarındaki değişikliğin yanı sıra idrarları, dışkıları da bize bilgiler vermektedir. Köpeklerde kanlı idrar ise kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Bu belirtiyi ihmal ettiğinizde köpeğinizin hayatına dahi mal olabilir.

   

  köpek hastalıkları,
 • Ağustos 04, 2020 Köpek Irkları

    Terrier ailesi içerisinde en büyük cins olan Airedale Terrier oldukça güçlü ve cesur olarak bilinir. Her ne kadar terier denilince akla ufak tefek köpekler gelse de, terrier tek bir köpek ırkı değil kalabalık bir köpek ırkının ismidir. Yani Terrier köpekler birbirinden farklı görünüşe, boyuta ve karaktere sahip olabilirler. Airedale Terrier de bu grubun en büyük üyesidir. Bu köpekler İngiliz ordusunda, Alman polislerinde, Amerika’da Beyaz Saray gibi yerlerde kullanılmıştır. Airedale Terrier sadece büyük olmasıyla değil, terrierler arasında en cesur ve en enerjik olanlardır.

   

  köpek ırkları,
 •   İnternet üzerinden alışveriş yaptığınızda dışarı çıkmadan ürünler kapınıza kadar gelir. Hastalanma riskiniz ortadan kalkar. Ayrıca PetBurada.com virüs ve bakterilere karşı depolarında günlük ilaçlama yapmaktadır. Evcil hayvanlarınız için online olarak alışveriş yaptığınızda fiziki dükkanlara gitme, gelme gibi vakit kaybından kurtulur, zamandan tasarruf edersiniz.

   

  online petshop
 • Temmuz 26, 2020 Kediler Hakkında

    Kediler biz insanlar gibi zaman zaman farklı şeylerden korkabilir. Öyle ki kedilerin en çok korktuğu şeylerden biri de salatalıktır. Peki kediler neden salatalıktan korkar? Kedilerin korktuğu diğer şeyler nelerdir? Kediler başına buyruk takılmayı seven canlılardır. Kendilerine oldukça güvenirler. Fakat yine de birçok şeyden korkarlar. Elbette bu korkularının altında yatan birçok sebep vardır. Biz de bu yazımızda kedilerin korktukları şeylerden, korkuların altında yatan sebeplerden bahsedeceğiz. 

   

  kediler neden korkar, kediler nelerden korkar
 • Temmuz 24, 2020 Kuş Irkları/Türleri

    1920’li yıllarda İngiltere’nin Gloncestershire kentinde ortaya çıkmıştır. Gloster kanaryalar günümüzde de tüm dünyada ve Türkiye’de popüler kuş türlerinden biridir. Gelin isterseniz bu kuş türünün özelliklerine birlikte bakalım.

   

  Gloster Kanarya, kuş türleri,
 • Temmuz 22, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler belki de insanoğlunun en sadık dostlarından biridir. Köpek sahiplerinin gözlemlerine göre köpeklerin öyle bir davranışı var ki insanlar ister istemez sebebini merak etmektedir. Garip olarak adlandırılan bu davranışları da köpeklerin eşya ya da yiyecek saklamalarıdır. Köpekler zaman zaman eşyaları, yiyecekleri gömmeye bayılıyor. İnsanların böyle bir davranışı veya alışkanlığı olmadığından dolayı bu hareketleri garip gelse de, köpeklerin doğaları gereği bu durum oldukça normaldir.

   

  köpekler hakkında,
 • Temmuz 20, 2020 Kedi Hastalıkları

    Kedilerde pire ve kulak akarları en yaygın sorunlardan biridir. Bu sorunlar genellikle bağışıklık sistemini etkiler. Yalama ve o bölgeyi çiğneme tüy dökülmesine neden olur. Kedilerde cilt hastalıkları oldukça önemlidir ve ihmal edilmemesi gerekir. Aksi halde başka sorunlara da neden olur.

   

  kedilerde cilt hastalıkları, kedi hastalıkları,
 • Temmuz 18, 2020 Diğer Evcil Hayvanlar

    Her evcil hayvan sahibinin sevimli dostunun mutlu ve sağlıklı olmasını ister. Hamsterlar için de oluşturulacak doğal bir yaşam alanı onların mutlu ve sağlıklı olmasına katkıda bulunur. Bunun için hamster kafes aksesuarlarının seçimi ve hamster oyuncaklarının seçimi oldukça önemlidir. Her ne kadar çoğu hamster ürünü plastik olsa da, ahşap veya tahta materyallerden üretilmiş hamster oyuncakları bulmak mümkündür.

   

  hamster oyuncakları,
 • Temmuz 16, 2020 Kuşlar Hakkında

    Muhabbet kuşlarının düzenli olarak tırnakları kesilmediği taktirde sağlıkları kısa sürede kontrolden çıkabilir. Muhabbet kuşunun tırnaklarının olması gerekenden uzun olması, aşağı doğru kıvrılarak büyümesine neden olur. İlerleyen günlerde ise kuşun ayaklarına batmasına neden olur. Böyle bir durumda muhabbet kuşunuz acı ve ağrı çeker. Bu yüzden muhabbet kuşu tırnak kesimi de oldukça önemlidir. Bu işlemi dilerseniz kendiniz, dilerseniz bir profesyonel yardım alarak veteriner hekime yaptırabilirsiniz.

   

  muhabbet kuşu bakımı,
 • Temmuz 14, 2020 Kediler Hakkında

    Kediler tuvalet eğitimini kolay alabilen canlılardır. Yani her ne kadar kendilerine özgü ruhları olsa da iş tuvalet eğitimine gelince uysallaşırlar. Ancak eğitim vermek istediğiniz kediniz küçükse tuvalet eğitimi vermek biraz zor olabilir. Yani kediniz tuvaleti bulmakta dahi zorluk çekebilir. Bu nedenle ilk günler biraz sabırlı olmanız gerekir.

   

  kedi tuvaleti, açık kedi tuvaleti, kapalı kedi tuvaleti, otomatik kedi tuvaleti,
 •   Kedi ve köpeklerin zaman zaman yaralandığını görmüşüzdür. Bu yaralanmalardan sonra da sevimli dostlarımı o bölgeleri yalarlar. Peki kedi ve köpekler yaralarını neden yalarlar?

   

  kediler hakkında, köpekler hakkında,