• Kasım 26, 2020 Köpek Irkları

    Evlerde en çok beslenen köpek cinslerinden biri de fino köpeklerdir. Fino köpek kelime anlamıyla kucağa gelen köpek anlamını taşır. Yani küçük ırk köpeklere fino köpek denir. Bu köpek türleri özellikle çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği türlerdendir. Fino köpekler oyuncu kişilikleriyle de herkes tarafından çok sevilmektedir. Sahipleriyle gezmeyi ve eğlenmeyi oldukça seven fino köpeklerinin bakımları oldukça önemlidir. Her köpeğin bakımı önemlidir fakat fino köpeklerin bakımı daha da önemlidir. Hassas köpekler olduklarından özenle bakılmalıdır. Fino köpeklerin bakımı yapılırken köpeğin yaşı, cinsi bakım şeklini değiştirebilmektedir.

  fino köpek,
 • Kasım 22, 2020 Köpekler Hakkında

    Ailemizden bir birey olarak gördüğümüz köpekler neredeyse zamanlarının büyük bir bölümünü kulübede geçirmektedirler. Bu yüzden köpek kulübesi seçimi oldukça önemli bir konudur. Nitekim siz de kendinize ev seçerken bazı kriterleri göz önünde bulunduruyorsunuz. Köpeğiniz için kulübe seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Biz de bu yazımızda ideal bir köpek kulübesi nasıl olmalı konusunda detaylara ineceğiz.

  köpek kulübesi,
 • Kasım 20, 2020 Kediler Hakkında

    Kedinizin nefesinin kötü kokması ağız temizliği ile ilgili bir takım sorunlar yaşadığının habercisi olabilir. Diş ve ağız hastalıkları genelde diş etlerinin veya dişlerin üstünde biriken plaklarla oluşur. Bu hastalıklar bazen ciddi ağrılara ve rahatsızlıklara yol açabilir. İşte bu yüzden kedilerin ağız temizliği de oldukça önem taşımaktadır. Kedilerin ağız ve diş sağlığını hastalıklarına yakalanmasının önüne geçmede en etkili yol önlem almak ve bakım yapmaktır.

  kedi bakımı,
 • Kasım 18, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpeklerde diş çürümesi biz insanlara göre daha az görülse de hiç görülmediği anlamına gelmez. Hatta köpeklerin ağzının biz insanların ağzından daha temiz olması gerçeğine rağmen köpeklerde de tartar, plak oluşumu, diş et iltihabı gibi problemler görülebilir. Bu sorunların elbette bir çözümü vardır. Ancak sorunlar çözülmediğinde problemler daha da büyüyebilir ve biz insanların yaşadığı problemler gibi kalp, karaciğer, böbrek hastalıklarına yol açabilir.

  köpek ağız bakımı,
 • Kasım 16, 2020 Kediler Hakkında

    Biz hayvanseverler hayatımızın bir dönemde yoğun olmak üzere kedilerin, köpeklerin ve diğer hayvanların bizim dilimizden konuşabilmesini onları daha iyi anlayabilmeyi istemişizdir. Hayvanseverlerin bu istediğinden yolan çıkan, Alexa ismindeki bir mühendis kedilerin miyavlamasını bizim dilimize çeviran bir uygulama geliştirdi. Yapay zeka tutkunları ve hayvanseverler arasında heyacan yaratan bu uygulama, mobil uygulama platformlarında yerini aldı.

  kediler hakkında,
 • Kasım 12, 2020 Köpekler Hakkında

    Köpekler insanoğlunun kendi türü dışında en yakın dostu olarak bilinmektedir. Bu sadık dostlarımızın da bir takım ihtiyaçları olmaktadır. Köpeklerin temel ihtiyacı da biz insanlar gibi beslenme, barınma ve tuvalet ihtiyaçlarıdır. Köpekler tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda gideren canlılardır. Bu yönüyle bizden ve diğer evcil hayvan olan kedilerden ayrılır. Köpek besleyenlerin de nitekim günde en az 2 kez dışarı çıkması gerekir. Hava bazen sıcak, bazen soğuk hatta bazen yağmurlu veya karlı olabilmektedir. Normal sıcaklıkta köpeklerin herhangi bir kıyafet giymesine gerek olmasa da hava şartları zorlu olduğunda köpek kıyafetleri giymesinde yarar vardır. Gelin isterseniz köpeklerin neden kıyafet giymesi gerektiğine birlikte daha yakından bakalım.

  köpek kıyafetleri,
 •   Arkadaşlar arasında kedi insanı ya da köpek insanı olma konusu yıllardır tartışılan konulardan biridir. Bu soruya elbette bilimsel bir yanıt vermek mümkün değildir. Yine de insanların bu gruplama, kendini bir tarafta görme istediğinden kaynaklı olarak cevap vermek durumunda kalabilirsiniz. Kedi ya da köpek sahibi olmanın birçok açıdan farklı yönleri vardır. Köpek sahibi olmak başlı başına sosyal bir deneyimi beraberinde getirir. Yani köpeğiniz olduğunda her gün en az iki defa yürüşe çıkmanız gereklidir. Köpeğin parktaki veya etraftaki diğer köpeklerle yakınlaşması sizi de sahipleriyle diyalog kurmaya iter.

  kedi ve köpekler hakkında,
 • Kasım 08, 2020 Kedi Hastalıkları

    Kedilerde görülen hastalıklardan yaygın olanlardan biri de cilt sorunlarıdır. Cilt sorunlarında ise kepek sıklıkla görülmese de zaman zaman karşılaşılan vakalardandır. Gerekli önlemler alınmadığında istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bir kere kepeğe yakalanan kedide daha sonraları sıklıkla kepek görülebilir. Kepek ciltte beyaz lekeler varmış gibi bir görüntü yaratır. Buna ek olarak cildin kurumasında ve kaşınmasına neden olur. Omega 3 eksikliği kedilerde kepek sorununa yol açabilir. Diğer bir neden ise cildin nemini kaybetmesi ya da yağ kaybıdır. Bu gibi durumlar sadece kedilerde değil köpeklerde de kepek problemine yol açmaktadır.

  kedi cilt hastalıkları
 • Kasım 06, 2020 Köpek Irkları

    King Charles köpek cinsi iyi bir karaktere ve minimal vücut yapısına sahiptir. Apartmanda yaşayanlar için beslemeye uygun köpek ırklarındandır. Hatta King Charles köpek cinsi çocuklu ailelerin tercih edebileceği en ideal köpek cinslerindendir. Bakımları da oldukça kolay olan bu ırkın genel özelliklerine gelin isterseniz birlikte bakalım. King Charles köpeği, İngiliz Kraliyet Ailesi 2.Charles’ın gözde köpeği olan Toy Spaniel’in alt türüdür. Bu köpeklerin genlerinde ise Cocker Spaniel ve King Charles köpeklerin çiftleşmesinden ortaya çıkan özellikler de vardır.

  köpek ırkı,
 •   30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen büyük İzmir depremi sonrası başta İzmir halkı olmak üzere herkese tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı ve sabır dileriz. Umarız bir daha bu kadar büyük acılar yaşamayız. Acınızı ve üzüntünüzü derinden paylaşıyoruz. İzmir’deki deprem sonrasında yardıma muhtaç insanları ve sokaktaki canlıları görünce PetBurada.com olarak bu duruma kayıtsız kalamadık. Biz de depremden ve tsunami’den etkilenen sahipsiz canlılarının yardıma koşmamız gerektiğini hissettik. Bu doğrultuda vakit kaybetmeden İstanbul’dan büyük bir aracımızla alabildiğine mama ile yollara düştük. Sosyal medya hesaplarımızdan ise mamayı dağıtmak üzere yardımcı olabilecek hayvanseverlere ihtiyacımız olduğunu paylaştık. 3 Kasım tarihinde gerçekleşen mama dağıtımına oldukça yoğun bir ilgi vardı ve gerek sahipsiz hayvanları besleme, gerek ise mama dağıtımını gerçekleştirmek üzere bize yol gösteren, bize yardım eden herkese teşekkür ederiz.

  mama bağışı,
 • Ekim 22, 2020 Kediler Hakkında

    Kediler çok uzun yıllardır insanların hayatında olan canlılardır. Öyle ki bu canlıların hayatımızda olması bir takım sorumlulukları da beraberinde getirir. Sokakta beslediğimiz bir kedi için sorumluluklarımız daha az olurken, evde, ofiste, iş yerlerinde beslediğimiz kediler için daha fazla sorumluluğumuz ortaya çıkmaktadır. Şüphesiz bu sorumluluk da kedilerin tuvalet ihtiyacıdır. Kedilerin tuvalet ihtiyacını gidermek için bir kedi tuvaleti, kedi kumu ve küreği gereklidir. Kedi küreği seçmek oldukça basittir. Bir sonraki aşamada kedinizin yaşına, boyutuna, alışkanlıklarına bağlı olarak bir kedi tuvaleti seçtikten sonra sıra kedi kumuna gelmektedir. Peki piyasada birçok kedi kumu markası ve çeşidi varken en iyi kedi kumu nasıl seçilir? Ucuz kedi kumu markaları nelerdir? Gelin isterseniz bu sorularn cevabına birlikte bakalım.

  kedi kumu markaları,