•   PetBurada sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden ve ilerisi için de yeni projeler üreten bir petshop markasıdır. %100 milli sermaye ile kurulmuş olan PetBurada ülkesine ve ortak değerlerine de bağlıdır. Bu çerçeve doğrultusunda Sessizliği Sesi Derneği ile birlikte ormandaki sahipsiz bırakılmış köpeklere mama dağıtımı yapmıştır.

  petburada mama bağışı,
 •   Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi, Mesleki Paylaşım Günleri kapsamında PetBurada olarak biz de davetliydik. Bu davetle Türkiye’nin En Büyük Online Petshop Markasının CEO'su Bülent Dölen üniversiteli gençlere tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı.

  petburada, mesleki tanıtım günleri, veteriner hekim tecrübeleri, veterinerler hakkında,
 • Kediler de tıpkı insanlar gibi titreyebilir fakat bir kedinin üşümediği zamanlarda titremesi ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Kediler hiçbir davranışını rastgele yapmaz. Yani her davranışının bir sebebi bulunmaktadır. Bu sebeple zaman zaman kedinizi gözlemlemenizi öneririz. Kedilerde istemsiz olarak gerçekleşen titreme çok da normal karşılanmaz. Özellikle kış aylarında bir kedi titriyorsa bunun nedenini ve çözümünü bulmak kolay olabilir. Fakat kedilerde üşütmenin dışında titreme neden kaynaklar, altında yatan sebepler nelerdir konularını bu yazımızda anlatacağız.

  kedi titremesi, kedilerde iştah kaybı, kedilerde ısı kaybı,
 • Kasım 08, 2019 Kuşlar Hakkında

  Günümüzde kuş besleyenlerin sayısı gittikçe artmaktadır ve evde beslenen bu kuş türlerinden de papağan ailesine ait birçok tür bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda papağan türlerinden biri olan kakadu papağanından bahsedeceğiz. Kakadu papağanı insanlar karşı cana yakınlığı ile bilinen bir papağan türüdür. Belki de bu cana yakınlığı sebebiyle en çok tercih edilen kuş türleri arasında yerini almaktadır. Kakadu papağanlarının kökeni Avustralya ve Pasifik adalarının güneyine dayanmaktadır. Kendi içlerinde 17 türü bulunmaktadır ve en bilineni ise Sultan papağanıdır. Kakadu papağanlarının karakteristik özelliklerine bakıldığında birbirine çok yakın özellikler barındırdıklarını söylemek hiç de yanlış olmaz ve onlara ait bu özellikleri bilmeniz Kakadu papağan sahipleri için pozitif sonuçlar yaratacaktır.

  kakadu papağanı, papağan türleri, kakadu,
 • Kasım 06, 2019 Diğer Evcil Hayvanlar

    Tüm canlıların olduğu gibi tavşanların da kendi içinde türleri bulunmaktadır. Bu yazımızda da tavşan besleyenler tarafından oldukça sevilen lop tavşanından bahsedeceğiz. Hollanda lop tavşanı, 1960 yıllarında Hollanda’da French Lops ve Netherland Dwarf olarak adlandırılan tavşan türlerinin çiftleşmesinden ortaya çıkmış melez bir ırktır. Hollanda lop tavşanının kulakları oldukça uzun ve düşüktür. Bu fiziki özellikleri onlara ayrı bir sevimlilik katar. 

  lop tavşanı, hollanda lop tavşanı, hollanda tavşanı, tavşan türleri,
 • Kasım 04, 2019 Diğer Evcil Hayvanlar

    Hamsterlar ülkemizde de oldukça popülerleşen evcil hayvanlar arasında yerini alır. Kemirgen grubunda yer alan hamsterların kendi içinde de birçok türü bulunmaktadır. Bu yazımızda da size hamster türlerinden son yıllarda oldukça tercih edilen gonzales hamster türünden bahsedeceğiz.

  gonzales hamster, hamster gonzales,
 • Kasım 02, 2019 Köpekler Hakkında

    Bir evcil hayvan ile yaşamak insanoğlunun sahip olabileceği en güzel sorumluluklardan, duygulardan biridir. Konu bir köpek olunca da onlarla yaşamanın da sorumluluklar getirdiği ve ne gibi ihtiyaçlarının olabileceği gelir hemen aklımıza. Bir köpek sahiplendiğinizde onun bütün eşyalarının tam olmasını isteriz. Biz de bu yazımızda köpek ihtiyaç listesi veya köpek alışveriş listesi olarak adlandırabileceğiniz listeyi sizin için oluşturacağız.

  köpek alışverişi, köpek alışveriş listesi, köpek ihtiyaçları
 • Ekim 30, 2019 Kuşlar Hakkında

    Evde kuş beslemek isteyenlerin en çok tercih ettiği türlerden biri de muhabbet kuşlarıdır. Özellikle çocuklu aileler, çocuklarının hayvan sevgisi ve sorumluluk bilinci kazanması için muhabbet kuşlarını tercih edebilmektedirler. Bir muhabbet kuşu sahiplendikten sonra, onun konforu, kafesin içinde ve dışında kanat çırpabilmesi, beslenmesi oldukça önemli konulardır. Tıpkı insanların yaşam alanın ne kadar iyi olduğu önemliyse muhabbet kuşlarının da iyi olması onların yaşam kalitesi açısından önemlidir. Bu yüzden biz de bu yazımızda muhabbet kuşu kafesi nasıl olmalı konusunda dikkat etmeniz gereken hususları anlattık.

  muhabbet kuşu kafesi, kuş kafesi,
 • Ekim 28, 2019 Kediler Hakkında

    Kediler ülkemizde en çok beslenen evcil hayvanlardan biridir. Fakat bu sahiplenme, evcil hayvan bakma durumu bir takım sorumlulukları da beraberinde getirir. Bunlar kediler için bir yaşam alanı oluşturmak, onların yem kabını, su kabını, yatağını hazırlamak temel ihtiyaçlarından sayılır. Ayrıca kedilerin tuvalet ihtiyacını da gidermek için bir takım sorumluluklar düşmektedir üzerinize. Kedi tuvaletleri birçok farklı fonksiyonu ile kedi sahiplerinin beğenisine sunulmuştur. Bunlardan en gelişmiş olanı da otomatik kedi tuvaletidir.

  otomatik kedi tuvaleti,
 • Ekim 27, 2019

  Daha önce hiç balık beslemediyseniz hangi balık yemini kullanmanız gerektiği konusunda kafanızda soru işaretleri olabilir. Doğru balık yemi nasıl seçilir, balık yemindeki protein oranı ne olmalıdır gibi sorular aklınıza geliyor olabilir. Biz de bu yazımızda bu soruların cevabını anlatmaya çalışacağız.

  balık yemi, balık yemi seçimi, japon balığı yemi, akvaryum balık yemi,
 •   Kedilerin duygu dünyası oldukça gizemlidir diyebiliriz. Fakat kedinizi anlama gayret gösterirseniz, kedinizin duygu durumlarını gözlemlemenize fırsat yaratabilirsiniz. Kediler aynı insanlar gibi duygularını belli etmek için birçok yöntem kullanır. Peki kediler de ağlar mı? Gelin bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

  kedi ağlaması, yavru kedi ağlaması,