Köpeklerin Hoşlanmadığı Şeyler Nelerdir?

köpeklerin hoşlanmadığı şeyler nelerdir

Köpeklerin Hoşlanmadığı Şeyler Nelerdir?

  Biz insanlar gibi köpeklerin de hoşlanmadığı bir takım şeyler vardır. Bunlar muhtemelen sizin keyif aldığınız ancak evcil hayvanınızın hoşuna gitmeyen şeylerdir. Tabi kasten yapmadığınız davranışlar da onları rahatsız ediyor olabilir.

  İnsanlarla köpekler her ne kadar çok uzun süredir birlikte yaşıyor olsa da birbirleri hakkında bilmedikleri pek çok şey olabilir. Biz de bu yazımızda köpeklerin hoşlanmadığı hatta kimi zaman nefret ettiği şeyler hakkında bilgiler paylaşmak istedik. Bunu köpeğinizle aranızdaki iletişimin daha iyi olması için bir fırsat olarak görebilirsiniz.

Köpeklerin Nefret Ettiği Şeyler

  Her köpeğin karakteri bir olmasa da ortak olarak sevdiği ve nefret ettiği şeyler olabilir. Köpeklerin çoğunlukla hoşlanmadığı şeylere bakacak olursak

Köpeklerin Yüzlerine Üfleme

  Muhtemelen hayatınızda bir kere bile olsa köpeğinizin yüzüne üflemişsinizdir. Bu size komik gelebilir. Hatta köpeğiniz yavru ise o küçük kafasını sallaması ve patilerini yüzüne götürmesi sevimli gelebilir. Ancak köpekler yüzlerine üflenmesinden hoşlanmaz. Hoşlanmadığınız halde sizin de yüzünüze üfleseler muhtemelen siz de aynı duyguları hissederdiniz. Bu yüzden onları yüzlerine üflemezseniz daha iyi olur.

Köpeklere Sarılmak

  Köpekler sarılmak için ideal canlılar olsa da kollarınızın onları sarması pek de hoşlarına gitmez. Bu yüzden evcil hayvanınıza sarılır sarılmaz sizden kaçmak isteyebilir. Bunun yerine okşama, sevme, karınlarına mesaj gibi davranışlarda bulunabilirsiniz. Fakat onlara sarıldığınızda kendilerini sıkıştırılmış, kapana kısılmış gibi hissettirir. Yani köpekler sarılmayı bir sevgi göstergesi olarak düşünmez. Aksine tuzağa düşmüş, savunmasız olarak görürler.

Köpekleri Yıkamak

  Köpekler her ne kadar kedilere göre suyu çok sevse de bir kısmı sudan hoşlanmaz. Bazıları da sabundan, şampuandan hoşlanmaz. Daha önceden de bir tecrübesi olduysa bu konuyla ilgili elinizde havlu gördüğünde sizden kaçabilir. Ancak köpeğiniz her ne kadar yıkanmaktan nefret etse de zaman zaman onları yıkamak gerekir. Bu yıkama işlemini de muhakkak köpek şampuanı ile yapmanız gerekir.

Çok Fazla Konuşmak

  Köpeklerin bir kısmının hoşlanmadığı şeylerden biri de çok konuşmaktır. Çünkü köpekler sizi insan olarak değil, sürüden bir köpek olarak görmektedir. Yani köpekler çok konuşmadığından sizin de konuşmanızdan hoşlanmaz. Onların istediği sadece temel ihtiyaçlarının karşılanması ve sizinle yürüyüşe çıkmak gibi davranışlardır.

Köpeklerin Tırnaklarını Kesmek

  Köpekler tıpkı yıkanma gibi tırnak kestirme konusunda da çok istekli olmazlar. Sevimli dostunuz ne yapacağınızı anlar anlamaz kaçıp gidebilir. Tabi onun tırnağını kesmek, deri temizliğini sağlamak gerekli olan şeylerdir. Ancak bunlardan hoşlanmadıkların mümkün olduğunca onları hırpalamadan yapmanız gerekmektedir.

  Elbette her köpeğin karakteri bir değildir ve bir köpeğin hoşlanmadığı şeyden sizin köpeğinizin de hoşlanmayacağı anlamına gelmez. Köpeğinizle ne kadar çok vakit geçirirseniz onun nelerden hoşlandığını, neleri sevmediğini daha iyi anlayabilirsiniz.

  İlginizi çekebilir: Köpek Pati Bakımı

Etiketler: köpekler hakkında,
Haziran 12, 2020
Listeye dön