Kedilerin beslenme düzenleri için dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat edilmediği takdirde kedilerin sağlıklarında oldukça ciddi sorunlar kendini göstermeye başlayacaktır. Bunu bilen kedi sahipleri de özellikle kısırlaştırılmış kedileri için çok daha özenli olmaları gerektiğini bilerek dikkatlerini bu yöne doğru yoğunlaştırırlar. Söz konusu kısırlaştırılmış olan kedi ise onun için doğru mamayı seçmek önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi maması, kısırlaştırılan kediler için özel olarak hazırlanmaktadır. Ancak birçok kişi bu mamaların diğer mamalardan neden farklı olduğunu bilemeyebiliyor. Genel itibari ile kısırlaştırılmış kedi mamalarının yağ oranı, klasik tarzdaki kedi mamalarından daha farklıdır. Normal mamalarda %20’lere çıkan yağ oranı bu tarz mamalarda %10 oranlarındadır.

Böyle olunca kısırlaştırma operasyonu sonrasında çok fazla yemek yemeyi isteyen kedilerin fazla kilo almasının önüne geçilmiş olur. Kısırlaştırılmış kedi maması çeşitlerinin en büyük özelliklerinden bir diğeri ise erkek kedilerin idrar yollarında taş oluşmasının önüne geçilmesini sağlamasıdır. İçerisinde yer alan onarıcı ve önleyici besin maddeleri sayesinde kediler bu mamaları tükettikleri zaman mesane taşlarının gizli oluşumlarının önüne geçilmesini sağlayacaktır. Mamanın çok kolay bir şekilde sindirilmesi, tadının kedinin düzenli olarak tüketilmesine yardımcı olacak tarzda özel olarak hazırlanması gibi detaylar sonrasında kediler hiçbir sorun yaşamadan bu mamaları tüketecektir. Böylece kısırlaştırma operasyonu sonrasında meydana gelecek değişimlere karşı kedi en iyi şekilde korunmuş olacaktır.

Devamını Göster
Devamını Gizle
Sıralama seçin
1 2
Toplam 109 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kediler hızlı üreyen ve doğum sayıları yıl içerisinde birden fazla olan canlılardır. Üreme süreçlerinde hormonların etkisi ile dişi kedilerde gebeliğe hazırlandığı sürece kızgınlık dönemi denilmektedir. Kızgınlık döneminde kediler miyavlayarak içgüdüsel kendilerine uygun eş bulurlar. Ev içerisinde bu miyavlamalı dönem oldukça şiddetli hissedilir. Hem kedinin sağlığı açısından hemde bu rahatsız edici sesin önüne geçme amaçlı kediler kısırlaştırılılar.
Kısırlaştırma operasyonu geçirmiş kedilerin besinsel gereksinimi yetişkin bir kedininkinden oldukça farklıdır. Artık hormonlar fizyolojik çalışmanın dışına çıkmış hormonel denge değişmiştir. Kısır kedi mamaları ile beslenen kedilerin kilo kontrolleri sağlanmış olur.İdrar yolu broblemlerine rastlanma sıklığı azalır.
Sizinde kediniz kısırlaştırılmış bir kedi ise; Farklı lezzetlerde somonlu ,tavuklu ve hindili mamayı bu kategoriden seçmenizi tavsiye ederiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.