Hills Kedi Maması

Kediler ülkemizde ve dünyada en çok sahiplenilen hayvanlar arasındadır. Bu sahiplenmenin getirdiği bazı sorumluluklar vardır. Şüphesiz bunların başında da kedilerin beslenmesi gelir. Kedilerin beslenmesi gelişimleri ve hayatlarını sürdürmede en önemli konulardan biridir. Bu yüzden de kaliteli bir beslenme programıyla dengeli beslenmeleri gerekir. Kediler için günümüzdeki en ideal ve kolay olan beslenme şekli kuru kedi maması ile beslenmedir. Kuru kedi maması kedilerin günlük olarak ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılar. Hills kedi maması ise kedilerin bu besin ihtiyaçlarını kaliteli ham maddelerle gidermesini sağlar. Hills markası 80 yılı aşkın süredir tecrübesiyle mamaları üretmektedir. Bu yüzden de Hills kedi maması, kedi sahipleri tarafından da oldukça tercih edilen bir mama olarak piyasada yerini almaktadır. Yavru kedi maması, yetişkin kedi maması, yaşlılar için, kısırlaştırılmış kediler için üretilen mamalar hills markasının ürettiği kedi maması çeşitlerinden de biridir. Kedinizin yaş grubu ve sağlık durumuna göre de siz de hills kedi maması çeşitlerinden bir tercihte bulunabilirsiniz.

Hills Yavru Kedi Maması

Kedilerin anne sütünden kesilmesinden itibaren yavru kedi maması ile beslenmeleri gerekir. Öyle ki 12 aylık olana kadar kediler yavru olarak kabul edilir. Hills yavru kedi maması, küçük dostunuz için ihtiyaç duyduğu bütün besin değerlerini karşılar. Hills yavru kedi mamasının da taneleri daha küçüktür. Kedilerin mama yerken beslenmesinde zorluk çekmemeleri için bu boyutta üretilmektedir. Küçük taneli hills yavru kedi maması, yavru kedilerin ağız ve çene yapıları için de ideal boyuttadır. Bu mamaların lezzetleri de tavuklu, balıklı, gibi kedilerin en sevdiği ve en çok tercih ettiği lezzetlerdedir. Nitekim yaş hills yavru kedi mamasında da bu tür lezzetlerde ürünler bulabilirsiniz. İlk olarak birkaç adet küçük boy paketlerde hills mamalar alarak kedinizin hangi lezzeti daha çok sevdiğini gözlemleyebilir, daha sonra büyük boy hills yavru kedi maması satın alarak bütçenizde de tasarruf edebilirsiniz.

Hills Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kedilerin geçirdiği belirli operasyonlar da beslenmelerine değişiklik olarak yansıyabilir. Öyle ki kedilerin kısırlaştırılması da bu değişikliğin örneklerinden biridir. Kısırlaştırılmış kedilerin operasyon sonrasında kısır kedi mamasına geçmesi gerekir. Aksi halde idrar yollarında hastalıklar, obezite gibi birçok sorunla karşılaşılabilir. Bu dönemde hills kısırlaştırılmış kedi maması kullanabilirsiniz. Hills formülünde kısırlaştırılmış kedilerin de besin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik besin değerlerini baz alır. Kısırlaştırılmış kedilerin yatkın olduğu idrar yolu problemlerinin ve obezitenin önüne geçer. Operasyon sonrasında da veteriner hekiminiz bu durumdan size bahsedecektir. Normal mamanın aynı lezzette olan çeşidini hills kısırlaştırılmış kedi mamasında da bulabilirsiniz.

Hills Kısır Kedi Maması

Kedinizin üremesini istemiyorsanız kısırlaştırmanız gerekir. Kısırlaştırılmayan kedilerin özellikle kızgınlık dönemlerinde ne kadar da huzursuz olduğunu görebilirsiniz. Eğer üremesini istiyorsanız ve çiftleştirecek bir kedi varsa beslenme ihtiyacında da bir değişiklik olmaz ve normal kedi maması ile beslemeye devam edebilirsiniz. Ancak kısırlaştırma işlemi geçirdiyse hills kısır kedi mamasına geçmenizi öneririz. Hills kısır kedi maması, kısırlaştırılmış kedi maması ile aynı şeydir. Normal mamadan hills kısır kedi mamasına geçerken de kedinizin yeni mamaya alışması için kademeli olarak geçmenizde yarar vardır. İlk olarak dörtte üç oranında normal mama ve dörtte bir oranında kısır kedi maması, birkaç gün sonra yarı yarıya, daha sonra ise çoğunluk hills kısır kedi maması ve biraz normal mama, en son tamamen kısır kedi mamasına geçiş yapabilirsiniz. Kademeli olan bu mama değişimde kediniz iştah kaybı, mamayı beğenmeme gibi sorunlarla karşılaşmayacaktır.

 

 

Devamını Göster

hills kedi maması

200,00 TL KDV Dahil
249,99 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
132,00 TL KDV Dahil
165,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
116,00 TL KDV Dahil
145,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
112,00 TL KDV Dahil
140,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
128,00 TL KDV Dahil
160,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
128,00 TL KDV Dahil
160,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
132,00 TL KDV Dahil
165,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
510,00 TL KDV Dahil
599,99 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
30,00 TL KDV Dahil
37,50 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ