Köpeklerde Light ve / veya Diyet mama obezite, aşırı durağan ( haraketsiz ) ve kısırlaştırılmış köpeklerde light yani diyet mama kullanımı gerekmektedir. Köpeğinizin aşırı kilo alması, sindirim ve bağzı sağlık sorunları ile karşılaşmasını istemiyorsanız muhakkak diyet bir mama kullanımı gerekmektedir. Bağzı ırk köpekler ve özellikle apartman, ev gibi kapalı ortamlarda bakılarak büyütülen köpeklerin beslenme ihtiyacı açık alanda yaşayan ve istediği kadar haraket edebilen bir köpek ile aynı olmayacağı için doğal olarak kapalı alanda yaşamak zorunda kalan köpeklerde illa ki light mama kullanılmalıdır.

Light ve Diyet mamaların genel özellikleri; Protein oranları normal köpek mamalarına oranla biraz daha düşüktür, yağ oranları minimum seviyerde azdır ama köpeğinizin ihtiyacı olan besin kaynağına sahiptirler. Light ve diyet mamalar düşük protein ve yağ oranına sahip olduğu için aynı zamanda tüy dökümünüde azaltabilir.

Ülkemizde satılan birçok mama üretici firmanın ürünleri arasında diyet ve / veya light köpek maması bulabilmek mümkündür.

Devamını Göster
380,00 TLKDV Dahil
475,00 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
6 Adet Konserve Hediye!İ