Yavru Kedi Süt Tozu Kullanımı

yavru süt tozu

Yavru Kedi Süt Tozu Kullanımı

 
Yavru kediler için özel üretilmiş anne sütünün içinde barındırdığı vitamin protein ve mineralleri barındıran ek gıdadır. Anneden erken ayrılan kedi yavrularının beslenmesi herkes için güç ve sıkıntılı bir süreçtir, özellikle annesini kaybetmiş daha gözleri bile açılmamış yavrularla sık karşılaşılmaktadır. Kuru kedi maması ya da konserve kedi maması vermek sakıncalıdır. Bu gıdaları sindirecek ve vücut için yaralı hale getirecek enzimler vücut tarafından üretilmemektedir.
 
Üstelik gıdaların sindirilmesi ve parçalanması için gerekli barsak florası daha aktif değildir.
 
Bu sebeptendir ki, 30 günlük den küçük kedi yavruları mutlaka yavru kedi süt tozu ile beslenmelidir. Sütün hazırlanması markaya ve ürünün içeriğine göre farklılıklar göstermektedir. Kimi sütler su kıvamında hazırlanırken kimileri daha yoğun muhallebi kıvamında hazırlanmalıdır. Hazırlanış şekli ve hazırlanma yoğunluğu ambalajın üzerinde yer almaktadır. İçerisinde ki probiyotikler ve proteinler yavru kedi için gerekli elzem vitamin ve mineraller bulunduğun dan tek başına yeterli olmaktadır.

 

 

 
Anne sütü yerine geçen bu ürün beden ısısı sıcaklığında verilmelidir yaklaşık 30-38 derece de verilmesi uygundur. Yüksek kaliteli protein içerdiğinden bu ürünlerin sulandırıldıktan sonra bozulmalarının çok hızlı olacağı unutulmamalıdır. Sürekli kullanılacak kadar hazırlanmalı artan mutlaka buzdolabında saklanmalıdır. Tekrar içireceğiniz zaman buzdolabından çıkan süt ılıtılmalı kediye 30-38 derece ısıda verilmelidir.  

 

 

 
Mide ve bağırsaklar çok küçük olduğundan sık sık ve az miktarlarda verilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Günde en az 6-8 öğün verilmeli ve rahat tuvalete çıkmaları için masaj yapılmalıdır yaklaşık 30 günlük yaşa geldiklerinde kendi başlarına tuvaletlerini yapabilseler de  küçükken mutlaka sizin yardımınıza ihtiyaçları vardır. Kedi süt tozları kaliteli içeriklerinden dolayı gebe anne kedilere, hasta kedilere ve süt veren lohusa kedilere verilmesi uygundur. Ek gıda olarak yavru kedi süt tozları kedilerde idame besin olarak kullanabilirsiniz.
 
 
 
Siz de çok küçük bakıma muhtaç bir kediyle beraberseniz  petburada.com'un sizler için seçtiği onlarca yavru kedi süt tozundan birini sipariş edebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: Yavru kedi süt tozu
Mayıs 07, 2008
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR