Jbl Novomalawi Balık Yemi 1Lt-156Gr
Jbl Novomalawi Balık Yemi 1Lt-156Gr

Jbl Novomalawi Balık Yemi 1Lt-156Gr

Marka : JBL
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 416,00 TL
indirimli : 332,80 TL
Barkod : 4014162300119
45,30 TL 'den başlayan taksitlerle

Jbl Novomalawi Balık Yemi 1Lt-156gr 

%38 oranında en üst kalitede ve protein açısından zengin Spirulina yosunu (S. Platensis) + plankton.

Great Rift Vadisi göllerinde yapılan çalışmalar alg yiyen cichlidlerin, sıklıkla öngörüldüğü şekilde yeşil alg değil diyatome (tek hücreli deniz otu) ve mavi – yeşil alg (Cyanophyceen) yediklerini göstermiştir.

Suda bulanıklık yaratmaz.

Alerji riskine karşı dermatolojik olarak test edilmiştir.

Her ne kadar bu yemin adı JBL Malawi olsa da, her iki gölde de yaşayan ve biyofilm ile beslenen balıklar için üretilmiştir. Çünkü popüler Malawi gölü cichlidleri (örn: Pseudotropheus) limnivordur ve bu nedenle yemin adı Malawi olarak belirlenmiştir. JBL NovoTanganjika ise etçiller için geliştirilmiştir. Elbette bu yem Malawi gölü etçilleri için de uygundur.

Birçok tropik süs balığı doğal ortamlarında böcek larvası ve kabuklularla beslendiği için bu yemin protein/yağ oranı 4:1'dir. Yalnızca etçil balıklar diğer balıklarla beslendikleri için zengin bir protein-yağ oranı ile beslenirler. Onların yemlerindeki protein/yağ oranı ise 12:1'dir. Rakip firmaların yemleri ise en fazla 2,5:1 oranındadır. Bu yemler çok fazla yağ içermektedir. Akvaryum balıkları doğal ortamlarına kıyasla daha az aktif olduklarından, bu tarz yemlerle beslemek yağ birikimine ve buna bağlı olarak da hastalık ve ölüme neden olabilmektedir. JBL yemleri türlere özel protein/yağ oranına sahiptir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR