Kısırlaştırılmış Kedi Maması Seçimi

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Seçimi

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Seçimi

  Kediler şüphesiz ülkemizde en çok sahiplenilen evcil hayvanlardan biridir. Bu evcil hayvanların da temel gereksinimlerinden biri de beslenmedir. Kedilerin beslenmesi için iyi bir kedi maması seçtikten sonra kedilerinde hayatındaki değişikliklere göre mama türünü de değiştirmek gerekir. Örneğin kedinizin üremesini istemiyorsanız ve kısırlaştırdıysanız artık bu dönemden sonra kısırlaştırılmış kedi maması kullanmanız gerekecektir. Aksi halde kedinizde bir takım sağlık sorunları meydana gelebilir. Peki kısırlaştırılmış kedi maması seçimi nasıl olmalıdır? En iyi kısırlaştırılmış kedi maması hangisidir?

Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının Farkı Nedir?

  Kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan kedilerin besin ihtiyaçlarında değişiklikler olduğu için, onlara göre üretilen bir mama türü vardır. Bu mama türü kısırlaştırılmış kedi maması olarak adlandırılır. Uzman veteriner hekimlerin önderliğinde formüle edilir ve mamalarda yağ oranı yaklaşık olarak yarı yarıya daha düşüktür. Operasyon sonrası kedilerde iştah artması görülür. Öğünlerin çoğalması ve fazla mama yeme olarak görülen bu davranışlar beslenme ile ilgili olan problemlere yani şişmanlamaya ve obeziteye yol açabilir. Düşük yağlı mamalar da bunların önüne geçmeyi amaçlar.

  Kısırlaştırılmış kedi maması seçerken hangi markanın en iyi olduğunu, hangisinin kediniz için uygun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. En kolay yöntem hali hazırda kullandığınız markanın kısırlaştırılmış kediler için olan formunu almaktadır. Ancak kullandığınız mama markasından memnun değilseniz ve yeni bir markaya geçmek istiyorsanız bu konuda işinize yarayacak önerilerimiz bulunmaktadır. Kedinize lezzetli, sağlıklı ve kaliteli kedi maması yedirmek için mutlaka premium sınıfı mama tercihinde bulunmalısınız. Bu tür mamalarda birinci sınıf malzemeler kullanılırken hiçbir katkı maddesi ve koruyucu bulunmaz. Kısırlaştırılmış kediler için de premium sınıfı kısırlaştırılmış kedi mamalarını tercih etmelisiniz. N&D, Hills, Advance, Proplan, Royal Canin kısırlaştırılmış kedi maması gibi markalar premium sınıfı kısırlaştırılmış kedi mamaları üreten markalardır.

N&D Kısırlaştırılmış Kedi Maması

  Nd mama’nın açılımı Natural&Delicious olup, doğal ve lezzetli anlamına gelir. İtalyan markası olan N&D mama, farklı aromalarda kedi ve köpek maması ürettiği gibi N&D kısırlaştırılmış kedi maması da üretmektedir. Kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş kediniz için gönül rahatlığıyla seçebileceğiniz bir markadır.

Hills Kısırlaştırılmış Kedi Maması

  İçeriğindeki tüm besin maddeleri dengelenmiştir. Hills kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri mükemmel bir lezzete sahiptir. Yüksek oranda sindirilebilirlik ile dışkı hacminin azalmasına yardımcı olur. İçinde ayrıca göz ve kalp sağlığını destekleyen taurin bulundurur. Böbrek ve idrar yollarını sağlığını korumak için kontrollü fosfor bulunur. Azaltılmış yağ oranına rağmen L-lizin içeriği sayesinde kas kütlelerinin korunmasına katkı sağlar.

Proplan Kısırlarştırılmış Kedi Maması

  Proplan kısırlaştırma sonrası hassaslaşan ve yeme eğilimi artan genç ya da yetişkin kedilerin kilo alımını engelleyen bir formüle sahiptir. Bu formül taş oluşumunu da engeller. Proplan kısırlaştırılmış kedi maması yüksek protein içeren formülü sayesinde kalori oranını dengeler. Eşsiz karışımı ile idrar pH’ını 6,3 ile 6,6 arası dengede tutar ve kısırlaştırma sonrası idrar yolu problemlerinin önüne geçer.

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

  Royal Canin premium mama sınıfında yer alan markalardan biridir. Öyle ki Royal canin beslenmeden kaynaklı sorunların önüne geçmeyi amaçlıyarak ortaya çıkmıştır. Kısırlaştırma işleminden sonra kedilerin de besin ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için Royal Canin kısırlaştırılmış kedi mamasını ortaya çıkarmıştır. Kilo kontrolünü sağlamak için de mamalarında yüksek lif düşük yağ oranı ile formüle etmektedir. Kedilerin idrar asiditesini kontrol altına alarak idrar yollarının sağlığını güvence altına almaktadır. Kısırlaştırılmış kedi mamasına geçiş için de gönül rahatlığıyla royal canin markasını tercih edebilirsiniz.

 

Etiketler: kedilerde beslenme,
Eylül 02, 2020
Listeye dön