Acana Classics Classic Red Köpek Maması 11,4 kg
Acana Classics Classic Red Köpek Maması 11,4 kg

Acana Classic Red Köpek Maması 11,4 kg

Marka : Acana
İndirim Oranı : %10 indirimli
Fiyat : 1.600,00 TL(KDV Dahil)
indirimli : 1.440,00 TL(KDV Dahil)
Barkod : 064992561123
179,49 TL 'den başlayan taksitlerle

Acana Classics Classic Red Köpek Maması 11,4 kg

 

Modern köpekler atalarının yediği gıdaları sadece yiyebiliyor değillerdir aynı zamanda sağlıklarının en üst seviyede olması için buna ihtiyaçları bulunmaktadır.

İşte tam da bu sebeple ACANA Classic Red köpeğinizi her yönüyle beslemek için hepsi de WholePrey™ oranlarında günlük TAZE veya ÇİĞ olarak teslim edilen çayırda otlamış kuzu, Angus sığırı ve Yorkshire domuzu içermektedir.

Yüksek glisemikli tahıllar içermeyen ACANA, kondisyonu en üst noktasına çıkarmak için besleyici et proteini ve omega-3 yağ asitleri ile doludur. ACANA Classic kan şekeri seviyesini stabil tutmak ve yap depolama olasılığını azaltmak için düşük glisemikli işlenmemiş yulaflar içermektedir.

Ödüllü NorthStar® mutfaklarımızda özel olarak taze, güvenilir ve sürdürülebilir içeriklerle hazırlanan ACANA’mızı seveceğinizi düşünüyoruz.

Daha da önemlisi köpeğinizin çok seveceğini düşünüyoruz.

Acana Classic Red Köpek Maması İçeriği: Kuzu eti (23%), Çekilmiş yulaf (22%), Taze angus sığırı (5%), Taze yorkshire domuzu (5%), Kuzu yağı (5%), Bütün kırmızı mercimek, Bütün yeşil bezelye, Bütün yeşil mercimek, Çayırda beslenmiş çiğ kuzu eti (4%), Bütün yulaf, Taze sığır ciğeri (2%), Domuz eti (2%), Ringa balığı yağı (2%), Taze domuz ciğeri (2%), Bütün garbanzo nohutu, Bütün sarı bezelye, Güneşte kurutulmuş yonca, Mercimek lifi, Taze sığır işkembesi (1%), Kurtulmuş esmer su yosunu, Taze kabak, Taze bal kabağı, Taze yaban havucu, Taze yeşil kıvırcık lahana , Taze ıspanak, Taze havuç, Taze kırmızı lezzetli elma, Taze barlett armudu, Dondurularak-kurutulmuş sığır ciğeri (0.1%), Taze kızılcık, Taze yaban mersini, Radika kökü, Zerdeçal kökü, Devedikeni, Dulavraotu kökü, Lavanta , Hatmi kökü, Kuşburnu .

Acana Classic Red Köpek Maması Analizi:  Ham protein (min.)   29 %, Ham yağ (min.)   17 %, Ham kül (max.)   7.5 %, Ham lif (max.)   5 %, Nem (max.)   12 %, Kalsiyum (min.)   1.5 %, Fosfor (min.)   1.1 %, Omega-6 fatty acids (min.)   2.5 % Omega-3 fatty acids (min.) 0.8 %, DHA (min.)   0.15 %, EPA (min.)   0.15 %, Glukozamin (min.)   600 mg/kg, Kondroitin sülfat (min.)   800 mg/kg, Linoleic acid (min.)   2.3 %, Carbohydrate (NFE)   29.5 %, Vitamin A   40 KIU/kg, Vitamin D3   2,500 IU/kg, Vitamin E   200 IU/kg, Vitamin B1 (Tiamin)   5.5 mg/kg, Vitamin B2 (Riboflavin)   7 mg/kg, Vitamin B3 (Niasin)   60 mg/kg, Vitamin B5 (Pan. Asit)   45 mg/kg, Vitamin B6 (Piridoksin)   5 mg/kg, Vitamin B12   0.12 mg/kg, Folik Asit   1 mg/kg, Kolin   2,100 mg/kg, Sodyum   0.3 %, Klorid   0.4 %, Potasyum   0.7 %, Magnezyum   0.13 %, Demir   290 mg/kg, Çinko   210 mg/kg, Bakır   15 mg/kg, Manganez   25 mg/kg, İodin   5 mg/kg, Selenyum   0.45 mg/kg, Lisin   2.04 %, Treonin   1.27 %, Metionin   0.6 %, Isolösin   1.18 %, Lösin   2.31 %, Valin   1.61 %, Arjinin   2.24 %, Fenilalanin   1.36 %, Histidin   0.69 %, Tripitofan   0.34 %, Sistin   0.4 %, Tirosin   0.83 %, Metionin-Sistein   1 %, Fenilalanin-Tirosin   2.19 %, Hindiba kökü   400 mg/kg, Zencefil   100 mg/kg, Süt devedikeni   100 mg/kg, Dulavratotu kökü   100 mg/kg, Lavanta   100 mg/kg, Hatmi kökü   100 mg/kg, Kuşburnu   100 mg/kg


Modern köpeklerin yapıları da aynı ataları gibidir biz de onların da aynı ataları gibi beslenmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Bitki protein konsantrelerinden tamamen ari olan ACANA Classic Red -özel köpek mamalarının bir çoğunda bulunan et miktarının iki katı kadar – %50 et içerir.

ACANA’daki etlerin 1/3’ü TAZEDİR ve en besleyici şekilde temel besin maddelerini sağlar; 2/3’ü ise güçlü ve doğal bir besleyici protein kaynağı sağlamak üzere kurutulmuştur

ACANA Classic Red gerekli besin maddelerini doğal ve tam olarak sağlamak üzere et, iç organlar ve kıkırdak içeren WholePrey™ oranlarında üç farklı taze et içerir.

Çayırda otlamış kuzu – et,ciğer, kalp, böbrek ve kıkırdak; hepsi yerel çiftliklerden.
Angus sığırı – et,ciğer, kalp, böbrek ve kıkırdak; hepsi yerel çiftliklerden.
Yorkshire domuzu – yerel çiftliklerden bütün ve taze.

Doğada sentetik gıda takviyeleri yoktur, köpekler ve kurtlar besin ihtiyaçlarını av hayvanlarını tüketerek karşılarlar; kas eti protein; ciğer, böbrek ve işkembe vitamin ve mineraller; kemik ve kıkırdak ise kalsiyum ve fosfor sağlar.

ACANA Classic Red’in zengin balık ve WholePrey™ içerikleri doğal bir beslenme sağlayarak takviye ihtiyacını B5, D3, E Vitaminleri, kolin ve çinko ile sınırlar.

ACANA Classic Red, tanıdığımız ve güven duyduğumuz kişiler tarafından serbest olarak avlanan, insan tüketimine elverişli addedilen ve sonrasında ödüllü mutfaklarımıza kadar her gün bütün halde ve taptaze olarak ulaştırılan, eşi benzeri olmayan çeşitlilikte bölgesel balıklar içerir!


ETOBURLAR İÇİN TASARLANMIŞTIR
Farklı görünebilirler ancak köpeğinizin anatomisi gri kurdunkiyle aynıdır. Bu da, bir etobura evrildiği ve et, protein ve yağ bakımından zengin bir besine adaptasyon geliştirdiği anlamına gelir.

Bu biyolojik olguya dayanarak ve Tabiat Ana’nın köpeğinize vereceği besinleri yansıtacak bir besinsel analiz ortaya koymak amacıyla, ACANA besleyici zengin proteinler ve yağları sunarken, istenmeyen karbonhidratları sınırlar.

Her cins ve her boy köpek için bir ACANA mevcuttur. Tıpkı sizin gibi, köpeğiniz de benzeri olmayan bir bireydir ve beslenme gereksinimleri bulunduğu çevreye, yaşına ve aktivitesine göre çeşitlilik gösterir.

Aşağıda bulunan tablo bir başlangıç noktası sağlamaktadır, sonrasında optimum ağırlık ve en üst kondisyonu yakalamak için ihtiyaç duyulan şekilde ayarlanabilecektir. Köpeğinizin ağırlığını izlemenizi ve oranları ihtiyaç doğrultusunda ayarlamanızı önermekteyiz. Köpeğinizi günde iki kere beslemenizi ve hazırda daima taze, temiz su bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Geleneksel gıdalara kıyasla, ACANA‘nın verdiği kalorinin daha fazlası protein ve yağdan sağlanırken, daha azı karbonhidratlardan elde edilir ve obezite ile diyabet riski azaltılarak köpeğinizin sağlığı en üst düzeye çıkarılır.

3493 kcal/kg’dır (250 ml/120 gr’lık ölçek başına 419 kcal). Bunun %30′u proteinden, %30’u meyve ve sebzelerden, %40’ı ise yağdan gelir.


KÖPEĞİNİZİN EVRİMSEL BESLENMESİNİ YANSITAN ET-BAZLI MAMALAR.

Gri kurt tüm evcil köpeklerin atasıdır. Üremenin devam ettiği yıllar boyunca “farklı görünümlü yüzlerce kurt ” üremiş olsa da günümüz köpekleriyle vahşi kuzenlerinin iç işleyişi aynı kalmıştır bu yüzden beslenme ihtiyaçlarının vahşi kuzenlerininkinin aynı kalmış olması bir sürpriz değildir.

Ödüllü Biologically Appropriate™ felsefemiz oldukça basit: köpeklerin yeme evriminde bulunan et miktarını, tazeliği ve çeşitliliği taklit et, aynı zamanda da doğal beslenmelerinde bulunmayan karbonhidrat ve sentetik içerikleri sınırla

ET VE PROTEİN AÇISINDAN ZENGİN (%50)

Köpeğiniz et açısından zengin bir beslenme türüne adapte olmuştur. İşte tam da bu sebeple bizde %50 et içeriğine sahip ACANA Classics Red’i, hepsi de insan tüketimine uygun olarak addedilen, bölge çiftliklerinden gelen çayırda otlamış kuzu, Angus sığırı ve Yorkshire domuzlarıyla doldurduk.
Çok az et ve çok çok nadir insan tüketimi zincirinden gelen etler içeren geleneksel köpek mamaları ile kıyaslayın.

ET VE PROTEİN AÇISINDAN ZENGİN (%50)
Bugünün geleneksel köpek mamalarında sıkça yer alan bezelye ve patates proteinlerinden tamamen ari ACANA zengin protein içeriğini birinci sınıf hayvansal içeriklerden (bitkilerden değil) alır ve böylelikle köpeğinizin yağsız kas kütlesini destekler ve onu evrimsel ihtiyaçları doğrultusunda besler.

Genel olarak protein açısından düşük (ve karbonhidrat açısından yüksek) veya protein taleplerini yükseltmek için uygun olmayan bitki protein konsantreleri kullanan geleneksel köpek mamaları ile kıyaslayın.

TAZE ET İÇERİKLERİ (1/3)
Taze etleri en doğal, en besleyici şekilleriyle kullanıyoruz. İşte tam da bu nedenle ACANA Classics içerisindeki 1/3 oranındaki et tazedir ve fayda ve lezzetle doludur kalan 2/3 ise konsantre, doğal bir et protein kaynağı sağlaması için kurutulmuştur veya yağlardan oluşmaktadır. Ayrıca tüm etler, ki günümüzün evcil hayvan üreticilerinde oldukça ender rastlanan bir durumdur, insan tüketimi için uygun addedilen hayvanlardan gelmektedir.

Çok nadir olarak özgün taze et içeren geleneksel köpek mamaları ile kıyaslayın.

BENZERSİZ ÇEŞİTLİLİKTE TAZE ETLER (3)
Köpekler doğada çeşitli av hayvanlarından faydalanırlar.
İşte tam da bu nedenle ACANA Classic Red, doğal beslenmeyi taklit eden hepsi de zengin besleyici WholePrey™ oranlarında et, organ ve kıkırdaklarıyla çayırda otlamış kuzu, Angus sığırı ve Yorkshire domuzu içerir, böylelikle de geleneksel köpek mamalarında bulunan sentetik katkı maddelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Sadece bir veya iki çok nadir de WholePrey™ oranlarında et içeren uzun bir sentetik katkı maddesi listesi olan geleneksel köpek mamaları ile karşılaştırın.

SINIRLI KARBONHİDRAT (30%)
Köpeğinizin doğal beslenme ihtiyacında, obezite ve diabetin başlıca sebebi olarak bilinen karbonhidrata çok az gereksinim vardır. İşte tam da bu sebeple ACANA, geleneksel mamaların neredeyse yarısını oluşturan karbonhidratları sınırlar ve düşük glisemikli tek tahıl kaynağı olarak işlenmemiş yulaflar kullanır. İşlenmemiş yulaflar kan dolaşımına yavaş yavaş girerek kan şekerinde oluşabilecek çıkışları engeller ve yağ depolanmasını azaltır.

Genel olarak %50’den fazla karbonhidrat ve patates, tapyoka ve pirinç gibi obezite ve diabetle bağlantılı kan şekerinde çıkışlara yol açan yüksek glisemikli içerikler içeren geleneksel köpek mamaları ile karşılaştırın

 

Kedi/Köpek Seçimi
Köpek Mamaları
Yaş Seçimi
Yavru (0-1 Yaş)
Formu
Kuru Mama
İçerik Seçimi
Tahılsız
Paket Boyutu
7,6 - 15 Kg
Lezzet
Kuzu Dana - Sığır Domuz
Irk Özelliği
Small Medium Large