Sera Algovec Akvaryum Yosun Önleyici 100 Ml
Sera Algovec Akvaryum Yosun Önleyici 100 Ml

Sera Algovec Akvaryum Yosun Önleyici 100 Ml

Marka : Sera
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 82,51 TL(KDV Dahil)
indirimli : 66,01 TL(KDV Dahil)
8,23 TL 'den başlayan taksitlerle

Sera Algovec Akvaryum Yosun Önleyici 100 Ml

 

  Uygun olmayan koşullar altında, çeşitli koruyucu önlemlere rağmen bir akvaryum içerisinde yosunların yoğun ve hoş görünmeyen şekilde çoğalmaları meydana gelebilir. Bu durumda, hayvanların ve bitkilerin zehirlenmesinden önce hızla harekete geçilmelidir. sera algovec, yosunların fazla büyümesini kontrol etmek için etkili bir maddedir. Aynı zamanda balıklar ve bitkiler için de güvenlidir.

  Sera algovec tatlı su akvaryumlarındaki her çeşit yosun ile mücadele için kullanılır. Yosun akvaryumlarda balık ve küçük hayvanlar için değerli bir besin kaynağı olmasının yanısıra aynı zamanda su kalitesini gösterir. Yetersiz ışıkta uzun süre yüksek kalan nitrat seviyesi Cyanophyta gibi kahverengi ve mavi yosunları geliştirir. Bu durumda suyun temizlenmesi ve akvaryum ışıklarının değişmesi gerekecektir. Işığın doğru düzeyde ve çok parlak olduğu ve nitrat seviyesini sürekli yüksek bulunduğu veya suyun Sera Aqutan ve Sera Morena ile düzenlenmediği bir akvaryumda, ince uzun yapraklı açık yeşil renkte yosunlar gelişecektir. Bu yosun türü, süs balıklarının ve suda yaşayan diğer küçük hayvanların yaşamını ciddi şekilde tehdit eder. Bu durumda, suyun alg yönünden temizlenmesi gerekir.

 
Kullanma talimatı

Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Her 20 litre akvaryum suyu için 5 ml kullanılması tavsiye edilir. Uygulamadan önce ve sonra akvaryumdaki çürüyen alg ler mekanik olarak temizlenmelidir. Yeterli oksijen ve beslenme sağlanmalıdır. Uygun şartlar sağlanarak önerilen dojda kullanıldığı taktirde, yosunun türüne bağlı olarak 1 - 6 gün içerisinde alg sorunu çözümlenecektir. Şiddetli alg sorunu olan akvaryumlarda 10 gün sonra tekrar kullanılması tavsiye edilmektedir.

Uyarılar
 
Çocukların ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir.
Besin maddesi yapımında kullanılan hayvanlar için kullanılmamalıdır.
Su organizmaları için zararlı olabilir. Uzun süreli kullanımlarda kontrollü olunmalı ve önerilen doz aşılmamalıdır.

 

* Biyosidleri dikkatli kullanın. Ürünü kullanmadan önce etiketini ve kullanma talimatını okuyun.

sera algovec200 litre su için50 ml02608
sera algovec400 litre su için100 ml02609
sera algovec1.000 litre su için250 ml02610
Benzer Ürünler