Proplan

Nestle markası Proplan evcil hayvan ürünlerini 80 yılı aşkın bir süredir konusunda uzaman yaklaşık 350 veteriner hekimin bilimsel çalışmaları ile üretilmektedir. Proplan kedi maması ve proplan köpek maması yüksek kaliteli içeriğin son teknoloji ve bilimsel çalışmaların harmanlanması ile kısa sürede kedi ve köpekler için üretilen mamalar arasında saygınlığa ulaşmıştır. Proplan kedi maması ve prolan köpek maması evcil hayvanlarınızın tüm yaşamı boyunca sağlık beslenmelerini sağlamak amacıyla üretilmiştir. Kedilerin ve köpeklerin yaşamları boyunca aktiviteleri ve fizyolojik durumlarına bağlı olarak farklı gıda gereksinimleri vardır. Sağlıklı beslenen kedi ve köpeklerin bağışıklık sistemlerinin güçlü olması ve hastalıklara daha az yakalandığı tüm bilim insanları tarafından da kabul edilen bir görüştür. Proplan kedi maması ve Proplan köpek maması ile beslenen hayvanların güçlü bağışıklık sistemine sahip olduğu, en az deri ve tüy problemi yaşayanlar olduğuna inancımız tamdır.

Proplan Kedi Maması

Kedilerin sağlıklı olması ve sağlıklı büyümeleri için kaliteli kedi mamaları kullanmak gerekir. Proplan kedi maması kaliteli mamalardandır. Fakat mama seçerken mamanın sadece kaliteli olması değil aynı zamanda kedinin yaşına, kilosuna, cinsiyetine ve hatta ırkına göre yapılmalıdır. Proplan kedi maması, her yaştan, her kilodan, her ırktan kedilere özel kedi maması üretmektedir.

Proplan Köpek Maması

Diğer evcil hayvanlarda olduğu gibi köpeklerin de beslenmesinde mamaların etkisi oldukça fazladır. Bu yüzden köpekler için mama seçerken kaliteli olanları seçmek oldukça önemlidir. Kaliteli bir köpek maması içinse proplan köpek mamasını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ancak her köpeğin aynı tip mama ile beslenmesi oldukça yanlış bir uygulamadır. Örneğin köpeğiniz yavru bir köpekse, proplan yavru köpek maması kullanmalısınız. Çünkü mamalar üretilirken köpeklerin o dönemlerine ait besin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretiliyor. Yetişkinliğe geçtiklerinde proplan yetişkin köpek mamasına geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yaparken biraz eski mamadan biraz yemi mamadan koyarak kademeli olarak yeni mamaya geçmelisiniz. Aksi halde köpeğinizin yeni mamaya alışması daha fazla vakit alabilir. Köpeğiniz yaşlandığında ise proplan yaşlı köpek maması kullanmayı ihmal etmeyin, yoksa köpeğiniz obeziteye yakalanabilir.

Proplan Mama

Beslediğiniz kedi özel ırk bir kediyse, onların da özel bir beslenmeye ihtiyacı olabilir. Bir iran kedisi besliyorsanız, onların besin ihtiyaçları için özel olarak üretilmiş iran kedisi için proplan mama’dan satın alabilirsiniz. British shorthair bir kediniz varsa da yine onlara için özel olarak üretilmiş proplan mamalardan tercih edebilirsiniz. Kediniz 1 yaşını doldurduğunda artık yetişkin bir kedi olmuştur ve proplan yetişkin kedi mamasına başlamanız gerekmektedir. Bu mama türünde yetişkin kedilerin alması gereken tüm besin değerleri bulunmaktadır. Kediniz 7 yaşına girene kadar bu mamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sonrasında ise proplan yaşlı kedi maması kullanmanız gerekmektedir. Çünkü kediler yaşlandıkça, böbrek sorunları ve yaşla ilgili diğer problemlerde artış görülmeye başlanır. Bu sebeple özel bir desteğe ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı da proplan kedi maması çeşitlerinde bulabilirsiniz.

Proplan Yavru Kedi Maması

Yavru kedilerin yiyebileceği sertlikte olan proplan yavru kedi maması’nı kullanabilirsiniz. Proplan yavru kedi mamaları, yavru kediler için gerekli olan vitamin ve minarelleri içerir. Yeni doğan veya yavru kedilerin büyüme dönemleri iki evrede gerçekleşir. İlk aşama yavru kedilerde 4 ay sürer. Kedilerin en hızlı büyüyeceği zamanlar bu zamanlardır. Bu aşamada gönül rahatlığıyla proplan yavru kedi maması kullanabilirsiniz. Proplan bütçenizi düşünerek proplan junior 10 kg da üretmektedir. Böylelikle proplan yavru kedi maması 10 kg satın aldığınızda daha uyguna alma fırsatı yakalamış olursunuz. Yavru kediler ilk iki ay içerisinden doğumlarının yaklaşık 6 ile 7 katı büyüklüğüne ulaşırlar. Yavru kedilerin sütten kesilip mamaya başladıkları dönemde proplan yavru kedi maması kullanabilirsiniz. Bu mamalar yavru kedinizin enerjisini arttırır, sağlıklı büyümelerine katkıda bulunur. Yeni doğum yapan anne kediler için de üretilmiş özel proplan mamalardan satın alabilirsiniz.

Proplan Kısır Kedi Maması

Veteriner hekimler genelde hem sağlık açısından hem de doğum kontrolünün sağlaması açısından kısırlaştırmanın daha doğru olduğu görüşündeler. Dişi kedilerde kısırlaştırma işlemi aynı zamanda göğüs, erkek kedilerde ise testis kanserini azaltır. Kedilerde kısırlaştırmadan sonra ise bir takım değişiklikler olur vücutlarında ve bu değişime göre beslenme ihtiyaçları da değişiklik gösterir. Kedilerde kısırlaştırma işleminden sonra proplan kısır kedi maması kullanmanız daha doğru olur. Ameliyat sonrası 1 hafta kedilerin eski mamasıyla karıştılarak proplan kısır kedi maması verilmelidir. Diğer mama çeşitlerinde olduğu gibi proplan kısır kedi mamasını da kedinizin kilosuna, yaşına ve ırkına göre veteriner hekimin önerdiği ölçülere göre kullanmanızda fayda var. Özellikle erkek kediler için proplan kısır kedi maması kullanmanız oldukça önemlidir. Çünkü erkek kediler normal kedi maması kullanmaya devam ettiğinde bir takım idrar yolu sorunları yaşayabilir. Proplan bütçenizi düşünerek büyük boy paketlerde kısır kediler için mama da üretmektedir. Kedi ve köpekleriniz için ihtiyacınız olan tüm ürünleri Türkiye’nin 1 numaralı online petshop markası petburada.com’da bulabilirsiniz.

 

 

 

Devamını Göster

347,99 TL KDV Dahil
435,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
148,00 TL KDV Dahil
185,00 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1 Alana 1 Bedava
119,91 TL KDV Dahil
149,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
148,72 TL KDV Dahil
185,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo