Profarm Probiolife Kedi Köpek Sindirim Düzenleyici 100gr
Profarm Probiolife Kedi Köpek Sindirim Düzenleyici 100gr

Profarm Probiolife Kedi Köpek Sindirim Düzenleyici 100gr

Marka : Profarm
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 220,00 TL
indirimli : 176,00 TL
Barkod : 8680361060534
23,96 TL 'den başlayan taksitlerle

Profarm Probiolife Kedi Köpek Sindirim Düzenleyici 100gr

Multivitamin, organik iz mineraller, probiyotik (micro-encapsulated Enterococcus faecium  NCIMB 10415), prebiyotik (MOS) ve inaktif maya içeren toz formda tamamlayıcı yem ilavesidir. 
Probiyotikler sindirim sistemindeki mikroorganizma dengesini olumlu yönde değiştiren ve yem veya su ile uygulanabilen canlı mikrobiyal katkı maddeleridir. 
Probio Life’ın içinde bulunan Enterococcus faecium, sindirim kanalındaki mikrofloranın ekolojik dengesini düzene sokar, Salmonella spp., C. perfringens ve E. coli gibi patojen bakterilerin kolonizasyonunu önler ve yemden yararlanmayı artırarak performansları olumlu yönde geliştirir. Pro Bio Life’ın içinde bulunan E. faecium, bağırsaklara kolonize olan ve normal bağırsak mikroflorasında bulunan yararlı bir mikroorganizmadır. 
Prebiyotikler lactobasiller ve bifidobakterler gibi kolonda bulunan yararlı bakterilerin çoğalmalarını ve aktivitelerini stimüle eden ancak konakçının faydalanamadığı besin maddeleridir. Besinler ile alınan ve ince bağırsaklarda sindirilemeyen prebiyotikler kolondaki mikroorganizmalar tarafından fermente edilir ve açığa çıkan metabolitler yararlı bakteriler için enerji kaynağı oluşturur. 
Probio Life’ın içerdiği MOS’lar patojenler için reseptör benzeri rol oynayıp patojen bakterilere bağlanarak bağırsağa tutunmalarını önlerler ve sindirim sistemi içeriği ile uzaklaştırılmalarını sağlarlar.
 Probio Life’ın içinde bulunan probiyotik ile sindirim sistemine faydalı bakteriler verilirken prebiyotik ile de kolonda yerleşik olan faydalı bakterilere besin maddeleri sağlanmış olur. Yararlı bakteriler bağırsak mukozasında optimum villus yüksekliğini ve kript derinliğini korumaya yardımcı olurlar, yaşam ve büyüme için gerekli besin maddelerinin sindirimini desteklerler.
Probiyotik ve prebiyotiklerin kombinasyonları simbiyotikler olarak tanımlanırlar. Probio Life’ın içindeki probiyotiklerin ve prebiyotiklerin simbiyotik ilişkisi sonucunda 
vitaminler, enzimler ve uçucu yağ asitleri sentezlenir, bağırsak pH'sı düşer ve patojen bakterilerin çoğalması baskılanır.
*Probio Life’ın içerdiği probiyotik, besin maddelerinin absorpsiyonuna yardımcı olur, bağırsak florasını düzenler ve sağlıklı bir sindirim sisteminin sürdürülmesini sağlar. 
*Köpek ve kedilerde hassas mideler için uygundur ve gaz oluşumunu önler. Canlı ve parlak bir tüy yapısı kazandırır. Obesite ve karaciğer hastalıklarının tedavilerine destek olur ve alerji semptomlarının azalmasını sağlar. 
*Simbiyotikler immun sistemi destekler ve zararlı patojenlerin bağırsaklara kolonize olmalarına engel olurlar. Probio Life özellikle kötü koşullarda sindirim sistemi mikroflorasındaki dengenin bozulmasını önler. 
*Dışkının normal formunu korumasına yardım eder ve koku oluşmasını azaltır. İshal ve kabızlığın düzelmesine yardımcı olur. Mama/yem değişikliklerinde veya bağışıklığın düştüğü durumlarda ortaya çıkabilecek sorunları önler.
 *Probio Life’ın içinde ayrıca besleyici değeri fazla olan ve yüksek oranda protein, amino asitler, maya metabolitleri, vitaminler (özellikle B grubu) ve mineraller içeren inaktif maya bulunmaktadır.
BİLEŞİMİ: (1 kg için)                       Miktar ve Birim
Vitamin A                                             2.000.000 IU
Vitamin D3                                           1.000.000 IU
Vitamin E                                                  15.000 IU
Vitamin C                                                  10.000 IU
Vitamin K                                                   2.400 mg
Vitamin H, biotin                                             40 mg
Zn (organik)                                               1.000 mg
Se (organik)                                                 0.35 mg
Probiyotik (micro-encapsulated 
E. faecium  NCIMB 10415)*                    1x 1012 cfu
Prebiyotik 
İnaktif maya 
Aroma
* E. faecium  NCIMB 10415’in köpek ve  kedi, kullanımı için Avrupa birliği (EU) onayına sahiptir.
Kullanım şekli
Köpek;2gr Probio life   kuru mama veya yaş mama ile günlük bir öğün verilmesi yeterlidir.
Kedi;  1 gr Probio life kuru mama veya yaş mama ile günlük bir öğün verilmesi yeterlidir.
ÜRÜN GÜVENLİĞİ BİLGİSİ, SAKLAMA KOŞULLARI
Dekokuinat, monensin sodyum, robenidin hidroklorid, diklazuril, semduramisin sodyum, narasin, narasin/nikarbazin, Lasolasid A sodyum veya salinomisin sodyum ile geçimlidir, yem içinde birlikte kullanılabilir.
Mikro-enkapsüle olduğundan peletleme sıcaklığına dayanıklıdır.
Işık almayan rutubetsiz bir ortamda, 250C’nin altında çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayınız.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR