306,37 TL KDV Dahil
340,42 TL KDV Dahil
%10 İNDİRİMLİ
%10İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
259,30 TL KDV Dahil
324,12 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
142,21 TL KDV Dahil
177,76 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
210,81 TL KDV Dahil
263,52 TL KDV Dahil
%20 İNDİRİMLİ
%20İNDİRİMLİ
164,65 TL KDV Dahil
179,90 TL KDV Dahil
Stokta Yok
97,55 TL KDV Dahil
119,90 TL KDV Dahil
%19 İNDİRİMLİ
%19İNDİRİMLİ
1

Hamster Tuvaleti

Hamsterinizi mutlu ve kafesinizi temiz tutmak için, iyi bir hamster taban malzemesi ve hamster tuvaleti almanız gerekecektir.

Hamster tuvaletinizin içine kum koymanız hamsterinizi tuvalete alıştırmanız için önemli ölçüde etkili olacaktır.

En iyi hamster kumu, tozsuz, koku ve nem emici olmalıdır. Küçük hayvanlar için kağıt altlıklar çoğu bu kriterlere uygundur.  Yumuşak kavak talaşları tozsuz, kokusuzdur ve hamsterler için uygundur, ancak kağıttan daha az emici olabilirler ve kokuyu da azaltmayabilirler. Pamuktan yapılmış bazı "kabarık" hamster altlıkları da vardır, ancak yutulmaları halinde tıkanmalara neden olabileceğinden bunları dikkatli kullanmalısınız.

Hamster kafesinin dibine ne konur?
Bir hamster kafesinin dibine 3-4 cm taban malzemesi koyun. Kafesinizin altına  yumuşak ve emici bir hamster talaşı seçebilirsiniz.

Hamster kumu ve taban malzemesi arasındaki fark nedir?
Hamster kumu vetaban malzemesi arasındaki fark, hamster kumunu elemek için bir hamster tuvaletine koymanız içindir.  Taban malzemesi ise dinlenme, kazma ve oyun için kafesin dibine konulmalıdır. Hamster kumu olarak kullanabileceğiniz alt tabakalar genellikle altlık olarak kullanılanlarla aynıdır, ancak hamsteriniz kum eğitimi almışsa, genellikle altlık amaçları için farklı taban malzemeleri kullanmanız önerilir. Bu, hamsterinizin nerede lazımlığa gideceğini ve nerede rahatlayıp oynayacağını bilmesine yardımcı olur.

Hamsterlerin taban malzemesi ve Tuvalet kabına ihtiyacı var mı?
Hamsterlerin kumlu hamster tuvaletine ihtiyacı vardır, ancak küçük evcil hayvanınızın tuvalet eğitimi yoksa hamster kafesinizde taban malzemesi olarakkumu da  kullanabilirsiniz. Hamster kafenizde bir tuvalet varsa, nerede ortadan kaldıracağınız konusunda kafa karışıklığını önlemek için genellikle onu taban malzemesi  olarak kullandığınızdan farklı türde bir altlıkla doldurmanız önerilir.

Hamsterinizi Nasıl Tuvaletine Eğitirsiniz?
Hamsterinize tuvalet eğitimi vermeden önce ihtiyacınız olacak ilk şey bir hamster tuvaletidir. Tuvalete ihtiyaçlarını yapması için aşağıdakiler uygulanmalıdır.

Bir köşeye konması gerekir
Hamsterlar kafeslerinin köşelerine işemeyi severler, bu yüzden bu alana tam oturan bir tuvalete ihtiyacınız olacaktır. Üçgen şeklindeki hamster tuvaletlerini öneriyoruz çünkü yuvarlak tuvalet göre daha çok tercih etmektedirler, bu nedenle evcil hayvanınızı kullanması için eğitmek daha kolay olacaktır.

Bir kapağı olmalıdır.
Köşeye sığması kadar önemli olmasa da, tuvaletin üzerine bir kapak koymak hamsterınızın kendini daha güvende hissetmesine yardımcı olacaktır. Hamsteriniz, tuvaletin korunan alanını genellikle kullanmayı tercih edecektir.

Devamını Göster

Hamster Tuvaleti

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR