Yavru Köpek Alışveriş Listesi

yavru kopekler

Yavru Köpek Alışveriş Listesi

  Haftalardır bu günü iple çekiyorsunuz. Nihayet zamanı geldi. Eve yavru köpek geliyor! Ailenize yeni katılan yavru köpeğiniz için ilk gün, her ikiniz için de oldukça önemlidir. Sonuçta yavru köpeğiniz, doğumundan beri annesi ve kardeşleriyle vakit geçirmişti. Artık sizle beraber koca bir ömür geçirecek. Bir ailenin parçası olmak, yavru köpek için hem büyük bir değişiklik, hem de büyük bir maceradır! Yavru köpekler keşfetmekte ustadır, bunu yakında siz de anlayacaksınız.

Yavru Köpek Maması Seçimi

  Elbette hem kuru-yaş köpek mamasına, hem de su için birer kap hazırlamalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken yavru köpeğiniz için doğru mamayı seçmektir. Yavru köpekler için özel mamanın kullanılması büyüme dönemleri için gerekli besin ihtiyacını en üst derecede karşılayacak şekilde ayarlanmıştır. Yavru köpeğinizin hangi köpek mamasına alışkın olduğunu, onu almış olduğunuz yetiştirici ya da barınağa da sorunuz. Yeni yavru köpek mamasına yavaş yavaş alıştırarak geçiş döneminde sindirim sorunlarının önüne geçmiş olursunuz.

yavru köpek malzemeleri

 

Yavru Köpek Oyuncakları

  Köpeğinizle uzun süre vakit geçirmek, onlara köpek oyuncakları alarak oyun vakitleri yaratmak aranızdaki bağı güçlendirir. Yavru köpeğinizin ilk zamanları dişleri kaşınacağından ona bir köpek diş oyuncağı almanız gerekir. Sonraki zamanlarda ise yine farklı tipteki köpek oyuncaklarından almanız onun hem enerjisini atmada yardımcı olacaktır hem de sürekli olarak ilgisini çekecektir. Aksi halde köpeğiniz mobilyaları, koltukları veya yastıkları kemirebilir, onları oyuncak haline getirebilir.

yavru köpek malzemeleri

 

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi

  Yavru köpekler tuvalet yapacakları yeri öğrenene kadar, elbette kazalar olacaktır. Bu tip durumlarda köpeğinizin psikolojisini bozacak tepkiler vermek yerine, eğitim için gerekli ürünleri satın alarak yavru köpeğinizin tuvalet eğitimi için ilk hamleyi yapabilirsiniz. Köpek tuvalet eğitimi ürünleri bu aşamayı atlatmanızda oldukça yardımcı olacaktır.

köpek malzemeleri

 

Yavru Köpek Bakım Ürünleri

  Yavru köpeğinizin eve gelmesi ile bazı sağlık ve bakım ürünlerine ihtiyaç duyarsınız. Sık kirlenecekleri için köpek şampuanları hemen hemen ilk sıradaki önerimizdir. Göz ve kulak bakım ürünleri rutin temizlik için gereklidir. Taramaya küçük yaşlardan alıştırmaya başlamamız gerektiğinden yavru köpeğinizin tüy yapısına uygun bir tarak edinmenizde fayda vardır.

yavru köpek malzemeleri

 

  İşte ihtiyacınız olan tüm malzemeleri petburada.com’da bulabilir, onunla hayatınızı kolaylaştıracak ürünleri hemen sipariş edebilirsiniz.

 

Etiketler: yavru köpek eğitimi, yavru köpek yatağı,
Nisan 18, 2020
Listeye dön