Trixie Köpek Eğitim Clicker T4999
Trixie Köpek Eğitim Clicker T4999

Trixie Köpek Eğitim Clicker T4999

Marka : Trixie
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 220,12 TL(KDV Dahil)
indirimli : 176,09 TL(KDV Dahil)
Barkod : 4011905022895
23,97 TL 'den başlayan taksitlerle

Trixie Köpek Eğitim Clicker

Her yaşta köpek,kedi,tavşan,kuş için kullanabileceğiniz, pozitif eğitim aracı olan bu Clicker ; çıkarttığı özel ses ile petinizin doğru yaptığı hareketi onaylayacağınız , burnuna nazikçe üzerindeki taşıma lastiği ile kolaylıkla bileğinize yada belinize takabilirsiniz.
Köpeklerin yanı sıra, kedi ve tavşan gibi küçük ev hayvanlarının olumlu şartlandırma yoluyla eğitimini sağlayan oval biçimli, butonlu cliker.
Son yıllarda yavru ve yetişkin köpeklerin eğitimi için yaygın olarak kullanılan cliker, ses butonuna basıldığında yumuşak ve akustik bir ses çıkarır. İstenildiğinde çıkarılıp takılabilen bileklik sayesinde her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz clicker'ın kullanımında en önemli nokta küçük ev hayvanınızın doğru davranışı sergilediği an butona basmanızdır.
Cliker ile eğitime öncelikle, çıkardığı yumuşak sesi hayvanınıza tanıtmakla başlamalısınız. Klasik şartlandırma işlemi olan çalışmada mutlaka ödül kullanılmalıdır. Sevdiği ödülü küçük parçalar halinde önceden hazırlayın ve her click sesinden sonra mutlaka verin. Bir süre sonra hayvanınız her click sesinden sonra ödül almak için yanınıza gelecektir.
Eğitimin ikinci aşaması, istediğiniz davranışı yapmasını sağlamaktır. Bu aşamada hayvanınız istediğiniz şeyi yaptığında clicker’a basın ve sonra ödül verin. Tekrar eden çalışmalar sonrasında, iyi bir şey yaptığında ödül aldığını öğrenecek ve zamanla click sesi ona istenilen eylemi çağrıştıracaktır. Bu eğitimin başarıya ulaşmasında takip ve zamanlama çok önemlidir. Örneğin, köpeğiniz havladığında değil sustuğunda yada yanınıza geldiğinde clicker'a basarak ödül vermeniz, eğitim sürecinin başarı ile tamamlanmasını sağlayacaktır.
Uyarılar;
* Click sesinden sonra mutlaka yiyecek veriniz.
* Gerekmediği zamanlarda clicker ile oynamayınız, basmayınız ve başka bir kimsenin oynamasına izin vermeyiniz.
* Başka birinin ödül vermesine müsade etmeyiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR