Trixie Ahşap Köpek Kulübesi, Large 104x72x68cm
Trixie Ahşap Köpek Kulübesi, Large 104x72x68cm

Trixie Ahşap Köpek Kulübesi, Large 104x72x68cm

Marka : Trixie
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 16.838,52 TL(KDV Dahil)
indirimli : 13.470,81 TL(KDV Dahil)
Barkod : 4011905395524
1.833,53 TL 'den başlayan taksitlerle

Trixie Köpek Kulübesi, Large Ahşap 104x72x68cm

Mat cilalı DIN-EN71 çam ağacından imal edilmiş, shingle çatılı, kışa ve her mevsime dayanıklı, açılır tavanı sayesinde çok kolay temizlenebilir kulübe.Kulübe demonte olarak dikdörtgenler prizması kutu içerisinde gerekli tüm araç gereci ve kolay kurulum şemasıyla birlikte gönderilmektedir. 

 

 
Büyük Irk köpeklerin kullanımına uygundur.Soğuk hava şartlarına dayanıklıdır.Estetik tasarımı ile trixie teraslı köpek evi köpeğinizin yaşam lanı olmaktan çok öte adeta malikhanesi olacaktır.
 
Köpek kulübesi seçerken?
 
Bir çoğumuz köpek kulübesi seçerken daha çok görüntüsüne ve ebatlarına bakarız.Kulübeler aslında köpeklerin yaşam alanları olduğundan bir çok özelliği taşımaları gerekmektedir.Gözden kaçan bu özellikleri tecrübelerimize dayanarak sizlerle paylaşalım istedik.
Öncelik köpeğinize kulübe almadan kulübenin yerleştirileceği yerin tesbiti olmalıdır.Kulübe kapısı asla kuzey yönüne bakmayacak ve köpeğinizin etrafında kolayca gezinti yapacağı bir yer olmalıdır.Alan ölçüleri mutlaka kulübenin etrafında en az 80 cm kalacak şekilde olmalıdır.
Soğuk kış ve tipi şartları düşünüldüğünde kulübenin kapılı yada perde takılabilir özelliğine göre hareket edilmelidir.
Köpeğinizin ebatlarına göre kulübe seçerken kulübe içerisinin tavan yüksekliği köpeğinizin ayakta ki boyundan maksimum 5 - 10 cm yüksekte olmalıdır.Rahat etsin diye alınan yüksek kulübeleri köpeğinizin kışın ısıtamayacağını unutmayınız.
Kulübenin eni ve boyu köpeğin yatar uzunluğundan  biraz büyük olması tercih sebebidir.
Kulübede kullanılan malzemenin hava şartlarından etkilenmemesi gerekmektedir.Çok sıcakta ve soğukta araları açılan ahşap kulübeler köpeğinizi korumayacaktır.Bu sebeptendir ki ahşap köpek kulübelerinde lambiri şeklinde tahtaların döşenmesi gerekir.
Plastik kulübeler için uyarımız eğer köpeğinizin kemirme huyu varsa bu kulübelerden uzak durun.Tamiri mümkün olmayan plastik kulübeler hafif malzemeden imal edildiğinden köpeğinizin kulübeyi sürükleyeceği unutulmamalıdır.
En önemli fakat dikkat etmediğimiz bir özellik köpek kulübesinin kolay temizlenebilir malzemeden imal edilmiş olmalıdır.koku ve kiri üzerinde barındıran kulübeler köpeğinizi korumaktan çok onun sağlığına zarar vereceği unutulmamalıdır.
Eğer sık ev değiştiriyorsanız mutlaka seçtiğiniz kulübe demonte köpek kulübesi olmalı.fazla hacimden dolayı kulübenin taşınmasının zorluğu göz önünde bulundurulmalıdır.
Dönem dönem dış parazit ilaçlaması yapılabildiğinde deforme olmamalıdır.Bazı pire ve kene ilaçları kulübelerin boyasına yada aksamına zarar vermektedir.Ahşap kulübelerde boya yada ahşap bakımı gerektirdiğinden yıllık bakım yapılmalıdır.
Sıcak havalarda çatıdan sıcağı az alan üst ısı yalıtımı yapılmış kulübeler köpeklerinizin kulübe içerisinde rahat etmesini sağlayacaktır.
 
Bu sebepleri göz önünde bulundurarak kulübe almanızı tavsiye ederiz basit ama önemli olan bu detaylar hem köpeğinizin sağlığı için önem arz ederken hem de doğru seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR