Quik Kemirgen Talaşı 15 Lt
Quik Kemirgen Talaşı 15 Lt

Quik Kemirgen Talaşı 15 Lt

Marka : Quik
İndirim Oranı : %10 indirimli
Fiyat : 59,90 TL(KDV Dahil)
indirimli : 53,92 TL(KDV Dahil)
Barkod : 8680468041580
7,34 TL 'den başlayan taksitlerle

Quik Kemirgen Talaşı 15 Lt

 

Hamster, ginepig ve tavşan gibi evcil hayvanlarınızın kafes tabanının temiz kalması için kullanabileceğiniz yüksek emiş gücüne sahip kemirgen altlığıdır. 15 litre ağırlığında, sıvı ve kokuyu yüksek derecede absorbe eder. Kafes tabanının kuru kalması tavşan ve diğer küçük evcil hayvanlar için oldukça önemlidir. Islak, idrar ve dışkı ile kaplanan zemin ayak yaralarına sebep olmaktadır.

Genelde tavşan talaşı olarak çam ağacından üretilmiş talaşlar kullanılmaktadır. Çam ağaçları emici özellikte ve bakteri üremesini engelleme özellikler vardır. Tavşan hamster gibi evcil hayvanınız için kafeste kullanacağınız en iyi taban malzemesi çam ağacından üretilmiş talaşlardır.

Son zamanlarda daha çok kedi kumu olarak kullanılan pellet çam ağacından üretilmiş hamster altlığı kullanılmaktadır.

Ürünün Kullanım Şekli;  

Kemirgeninizin yaşadığı alana yaklaşık 2-3 cm kalınlığında konulması yeterlidir. Ortalama 40x50 cm lik bir kafes için 1 paketin kullanım süresi 1 ay olarak belirtilse de bu süre beslediğiniz kemirgenin büyüklüğü idrar yapma sıklığına göre değişim göstermektedir. Bazen hamsterlar doğum yapmaları için talaştan kendilerine yuva yapmaktadır. Hatta buraya yavrularını gömerek büyütmektedir ki bu gibi durumlarda kafes içerinde bir köşeye 5-6 cm kalınlığında talaş koymanız gerekir. Talaş çeşitler arasında Quik kemirgen altlığı sıvı emiciliği güçlü markalar arasında yer alıyor.

Quik Talaşın Özellikleri;

Yüksek derecede idrar absorbe edebilme kapasitesine sahiptir. Bu sayede kemirgen ayak hastalıkları ve idrar yanıklarının önüne geçer.

Kokuları nötralize edebilme özelliği yüksektir. Islandığında kötü kokuları emerken çam ağacının kokusunun salındığını hissettirir. Bazı tavşan talaşları gibi yapay aroma içermediğinden solunum yollarında problem yaratmaz.

Toksikasyona neden olmayan çam tanecikleri doğaldır. % 100 doğaldır. tapay herhangi bir kimyasal içermez.

Taşınma ve kullanımı pratiktir. Hafiftir.

İnsanlar için allerjik değildir. Çam ağacının anti alerjik özelliği mevcuttur. Kafes tabanında tozumaz etrafa saçılmaz. Kimyasal altlıklar gibi sıvı ile temasta etrafa zararlı alerjenler saçmaz.

Bakterilerin üremesini önler. Kuru ortam oluşturarak bakteri üremesini engeller.

Kafes veya kemirgenin beslendiği ortam zeminine en az 2 cm kalınlığında olacak şekilde serilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR