One Way Kedi Malt Macunu 30 Gr
One Way Kedi Malt Macunu 30 Gr

One Way Kedi Malt Macunu 30 Gr

Marka : OneWay
İndirim Oranı : %10 indirimli
Fiyat : 60,00 TL(KDV Dahil)
indirimli : 54,00 TL(KDV Dahil)
Barkod : 8697407390098
7,35 TL 'den başlayan taksitlerle
One Way Malt Pasta

 
One Way Kedi Malt Macunu 30 Gr
 
 
 
 One Way ile beslenen kedilerde bağırsak mukozası irrite olmaz, gaz sorunuyla karşılaşmaz, idrar yolları enfeksiyonu riski görülmez, günlük tükettiği mama ile alması gereken mineral ve enerji düzeyleri azalmaz.
 
 One Way ve Bağışıklık
 
Özellikle iştahsız, zayıf, yavru ve nekahet dönemindeki kedilerin bağışıklık sistemini stimüle eder.( One Way nonspesifik immun sistem aktivatörü)
 
One Way, ekmek mayası (saccharomyces cerevisiae) hücre duvarından elde edilen, saflaştırılmış ve aktive edilmiş Gluko mannanları ve Beta-glukanları içerir. Böylelikle kedilerin bağışıklık sistemi uyarılır. One Way’le oluşan güçlü bağışıklıkla, kediler bakteriyel, viral, fungal ve protozoal etkenlere karşı daha fazla ve hızlı antikor üretir. One Way, hücre DNA’larında oksidatif zararların oluşmasına neden olan serbest radikalleri nötralize ederek antioksidan özelliğini gösterir.
 
Bağışıklık sisteminin en önemli savaşçılarından olan makrofajlar mikroorganizmaları fagositoz yoluyla yok ederler. One Way’deki Gluko mananlar ve Beta-glukanlar, makrofajlar üzerindeki özel reseptörlere bağlanarak bağışıklık sistemini stimüle ederler. Bu sayede makrofajların proliferasyonları, fonksiyonları, fagositozda lizozim sekresyonları ve tümör hücrelerini yok etme kapasiteleri artar.
 
 One Way ve Kabızlık
 
One Way, birbirleriyle sinerjik etkileşim içerisinde olan malt, beta-glukanlar ve yağlar sayesinde kullanım miktarı artırıldığında kabızlık giderici etkisini gösterir.
 
One Way, kedilerde kabızlık semptomları ortadan kalkıncaya kadar normal tedavi dozu artırılarak kullanılır. Bu doz kabızlığın şiddetine göre ayarlanır. Laksatif etki One Way’de bulunan Beta-glukanlar, malt ve yağlar sayesinde oluşur. Beta-glukanlar, çözünmeyen, fermente olmayan liflerdir.
 
One Way’deki lif oranı %3’tür. Bu oran kedilerin mide ve bağırsakları, idrar yolları üzerine herhangi bir olumsuz etki göstermeyecek düzeydedir. Yüksek oranda lif içeren ve kabızlık giderici olarak kullanılan mamalara göre One Way %40-70 arasında daha az lif içerir. Böylelikle bağırsak mukozası irritasyonları, gaz sorunları, idrar yolları enfeksiyonları, mineral ve enerji düzeylerinde yetersizlik riskleriyle karşılaşılmaz. One Way’in bileşiminde bulunan yağlar bağırsak içeriğini yumuşatır.
 
 One Way ve Tüy Yumakları
 
One Way’in tüy yumağı oluşumunu engelleyici etkisi; içerdiği maltın mide ve bağırsaklardaki tüy yumaklarını sararak dışkıyla atmasına bağlıdır.
 
Kedilerin mide ve bağırsaklarında biriken tüy yumakları bazen kuru öksürüğe, öğürmeye, kusmaya ve kabızlığa neden olur.
 
Profilaktik tedavilerde One Way’in bileşenlerinden laksatif etkili doğal malt kullanılır. Maltın molekülleri bağırsak tarafından absorbe edilmeyecek kadar büyüktür. One Way mide ve bağırsakları kayganlaştırır, yutulan tüyleri sarar ve dışkıyla atılmasını sağlar. Kedilerde tüy yumakları tedavi edilmezse trikobezoarlara dönüşebilir. Trikobezoarlar mide ve bağırsaklarda kıl, mukus ve diğer materyallerin birleşmesiyle oluşan tüy yumaklarından daha sert oluşumlardır. Trikobezoarlar kedilerde anoreksiye neden olurlar, pilorisi veya bağırsakları tıkarlar.
 
 Kullanımı:
 
One Way kedilere tüpten yalatılarak, mamasının üstüne sıkılarak, yalamak istemezse patilerine ya da burnuna sürülerek kullanılabilir. Kabızlık durumlarında, şiddetine bağlı olarak artırılan tedavi dozu uygulanır. 
 
Dozajı:
 
Koruyucu Doz 
 
4 haftanın üstündeki yavrularda   Haftada 1-2 kez 1,5 cm uygulanır
 
Yetişkin kısa tüylü kedilerde        Haftada 3 kez 4 cm uygulanır
 
Yetişkin uzun tüylü kedilerde       Haftada 3 kez 6 cm uygulanır
 
 
 
Tedavi Dozu
 
İlk hafta 3 gün üst üste 1,5 cm; tekrarını önlemek için koruyucu doz uygulanır
 
Semptomlar geçinceye kadar her gün 4 cm uygulanır
 
Semptomlar geçinceye kadar her gün 6 cm uygulanır
 
 
Analiz edilen besin değerleri:
 
Nem %3, yağ %49, mineral %5, ham karbonhidrat %29, ham protein %11, lif %3, potasyum %0,2, fosfor %0,3, sodyum %0,1, kalsiyum %0,1.
 
 İçindekiler:
 
Saccharomyces cerevisiae (ekmek mayasından) elde edilmiş Gluko mananlar ve Beta-glukanlar, gıda kalitesindeki bitkisel yağ, kurutulmuş peynir altı suyu, malt, lesitin ve koruyucu olarak potasyum sorbat içerir.
Formu
Macun
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR