Eastland Plastik Kafes Şeklinde Köpek Ağızlığı Medium
Eastland Plastik Kafes Şeklinde Köpek Ağızlığı Medium

Eastland Plastik Kafes Şeklinde Köpek Ağızlığı Medium

Marka : Eastland
İndirim Oranı : %10 indirimli
Fiyat : 61,36 TL(KDV Dahil)
indirimli : 55,22 TL(KDV Dahil)
Barkod : 8712695063780
6,88 TL 'den başlayan taksitlerle

Eastland Plastik Kafes Şeklinde Köpek Ağızlığı Medium

Köpekler için ısırma ve dışarıda yabancı cisim yutmayı engelleyen ağızlıktır.Plastik kafes şeklinde burna takılan ve ağızın açılmasını engelleyen ağızlık sadece yanında biri varken kullanılmalı istemsiz kusmlarda boğulma riskini arttırır bu yüzden köpeğiniz yalnız kalacağı zaman mutlaka çıkartılmalıdır.

Naylon kumaştan imal edilmiş bağlama bandını kulak arkasından geçirip klipsini kapatın

Köpeklerde ağızlık ne işe yarar.? Köpek ağızlığı farklı kullanım amaçları gütmektedir.Kimi köpekler sert mizaçlı ve saldırgandırlar. Huyu bu tarife uyan köpekler için çevredekilere zarar vermemesi için ağızlık takılmalıdır.Bazen karşınızdakine güven vermek amacı ilede kullanabilirsiniz.Komşunuz veteriner Hekiminiz köpeğinize daha rahat dokunsun yada tedirgin olmasın diye ağızlık kullanabilirsiniz.Bazen köpeğinizi almaması gereken gıdalardan koruma amaçlı kullanabilirsiniz.Özellikle gece yürüyüşlerinde köpeğiniz karanlıkta yemek artıklarını yiyor ise bu yiyeceklerden zehirlenmesi engellemek amaçlı ağızlıkla gezinti yapabilirsiniz.Köpeğiniz derisine bir merhem yada ilaç uygulamasında veya bandajı kemirmesini engellemek için kısa süreli ağızlıktan faydalanılır. Ağızlık kullanırken dikkat edilmesi gereken ana kural köpeğinizin burun yapısına uygun ağızlık seçmek olmalıdır.Burundan nefes almasını zorlamayacak ağızlık tercih edilmelidir .

Ağızlık mutlaka sizin gözetiminiz de kullanılmalıdır.Köpekler kusabilen canlılardır.Kusma anında ağızlık olursa ağızlarını açıp mide içeriğini dışarı atamazlar ve akciğerlerine kaçırıp boğulabilirler.