Dal Darı

Darı, oldukça lezzetli, düşük yağ oranı ve karbonhidratlarla dolu tamamen doğal, besleyici bir tahıldır. Harika bir kuş beslenmesi yapar.

Hangi kuşlar darı yiyebilir?
Papağanlar, saka kuşları, sultan papağanları, muhabbet kuşları, muhabbet kuşları, ispinozlar ve kanaryalar dahil olmak üzere çeşitli evcil kuşlar sağlıkla darı tüketebilir.

Kuşuma neden darı vermeliyim?
Darı, kuşları zihinsel olarak uyaran lezzetli, oldukça besleyici bir yiyecektir. Bir sapta büyüdüğü için, darıyı daha temkinli olan veya işlenmeye alışkın olmayan kuşlarla bir bağ kurmaya çalışırken bir ödül olarak kullanabilirsiniz.

Muhabbet Kuşunuza Ne Kadar Darı Vermelisiniz? 
Darı. genel olarak, darı ve tohumları kuşunuza günlük olarak verilebilir, ancak bunları idareli kullanmak tam ve engeli beslenme açısından daha doğru olacaktır. Kuşlar darının lezzetinden dolayı diğer yemleri yemeyerek tek yönlü beslenebilir. Bu yüzden darı ile birlikte diğer tohumlarda verilmelidir.

Kırmızı ve beyaz darı arasındaki fark nedir?
Bu, görsel farkın bariz renk olmasıyla birlikte, farklı bir darı çeşididir. Kırmızı ve beyaz darının besin değeri çok benzerdir, ancak kırmızı darının daha çok serçeler ve muhabbet kuşları tarafından yenildiği için daha özel bir yem olduğunu söylemek doğru olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR