Yavru Köpek Mamaları 

Yavru köpek mamaları köpeğin hangi dönemde olduğu, hangi ırk ve cins özelliklerinde olduğuna göre farklılık gösterecektir. Yavru köpekler besin özelliklerine göre yetişkin köpeklere nazaran daha hassas olabilirler, bu nedenle onların mamaları daha özenli ve iyi olan mamalardan tercih edilmeli. Yavru köpeklerin besinleri kuru köpek maması ve yaş köpek maması (genelde konserve mamadır) olarak temelde ikiye ayrılabilir. Unutulmamalıdır ki yavru köpeğimiz konserve mamaya alışır ise kuru mamayı yemek istemeyebilir. Eğer yavru köpeğimizi ilerleyen dönemlerde kuru mama ile beslenecek ise muhakkak kuru köpek maması ile konserve karıştırılarak verilmeye çalışılmalıdır ve ilerleyen periyodlarda kuru mama içeriği öğünlerde artırılarak verilmelidir ki yavru köpeğimiz kuru mama alışkanlığından vazgeçmesin!

Yavru köpekler ilk aylarında eğer anne sütü almamış veya alamamış ise muhakkak yavru köpekler için süt tozu kullanılmalıdır ki ilerleyen yaşlar ve zamanda doğru gelişim ve sağlık oluşumunu sağlar.

Bunların en bilinen markaları sıralamak gerekir ise; ProplanHillsRoyal CaninOrijenAcanaN&DBoschProfineEukanubaGolosi,   Happy Dog gibi markalar yer alabilir.

Devamını Göster