Wildfield Tahılsız Köpek maması formülleri ‘’TAHILSIZ ‘’ bunu anlamak için öncelikle köpeklerin genetik ve biyolojik yapılarının insanlardan farklı olduklarını anlamak gerekir. Evimizde birlikte yaşadığımız tüylü dostlarımız ne kadar evimizin bir bireyi olsalar da insanların yediği gıdaları severek yiyor gibi gözükseler de doğru olan onların biyolojik yapılarının farkında olmak ve ileride bizleri üzecek rahatsızlıklara temel sağlamamakta yatmaktadır.

DNA çalışmaları evcil köpeklerin doğrudan etobur olan gri kurtlardan evrimleştiğini göstermektedir. Köpeklerin genetik soyağacını karşılaştırdığımızda köpekler etobur özelliklerini dişleri, sindirim sistemleri ve davranışları ile kanıtlamaktadır. Köpekler çiğnemezler ama kopartabilirler. Etoburlar, omnivor ve ot oburların aksine mideye girmeden karbonhidratlarda bulunan nişastanın kırılarak basit şekerlere parçalanmasına yardımcı olan amilazı tükürüklerinde üretemezler. İşte bu yüzden bir köpeğin karbonhidratları sindirebilmesi kesinlikle çok zordur . Bunun yanında köpeklerin hayvansal protein sindirimi hızlı sağlayan yüksek mide asidine sahiptir. Ve büyük miktarları yiyebilen çok büyük bir mideye sahiptir.Gıda alışkanlıkları ve tutumları üzerine yapılan araştırmalarda köpeklerin ataları kurtlar gibi ana beslenmelerini etle sağladıkları görülmektedir.

Tahılsız köpek maması  … pirinç, mısır, buğday, hububat  içermeyen anlamına gelir. Tahıl canlıların tamamında  ani şeker yükselmesine  sebep olur . Buda bilinçsiz fazla miktar yeme, obezite ve diyabetin temel sebebidir. Kaliteli bir tahılsız ise ‘’kaliteli et oranı’’ fazla olandır. Burada bahse konu  et unu , tavuk unu , kemi unu yani İngilizcede ‘’Meal ‘’ olarak belirtilenler değildir.  Et oranını etiketinde yer alan ’’ % protein’’ oranı ile de anlamak zordur.  Çünkü protein % oranın bitkisel protein dediğimiz hububat ile yükselmesi de mümkündür. Buda hepimizin bildiği sarı, kırmızı, yeşil mercimek gibi protein içeren hububatlar ile de mümkündür. Bunun yanında sakatat dediğimiz hayvanların iç organları işkembe ve ciğer vs. ile etten daha ucuz içerikler ile bu oranı yükseltmek mümkündür. Wildfieldde ise özellikle vurguladığımız ‘’taze et ‘’ yanılgısı var ki… bu bir ürünü satın alanların en etkilediği iddiadır. Biz tabii ki kendimiz gibi ‘’Taze’’ olarak belirtilen her gıdayı almak isteriz.  Ama yazık ki bu iddianın bir de gerçek yüzü vardır. Hepimiz bildiği gerçek kasaptan aldığımız 1 kilo et ..ağırlık olarak tartıda 1 kg ‘dur. Lakin eti pişirdiğimizde gözle görünen net bir kayıp oluşur. Taze tavuk etinin  %70/75 sudur. Peki ya protein oranı kaybolur mu tabii ki de piştikten sonra protein oranı da düşer. Tüm etler aynıdır ve sonuçlara göre de hiçbir ‘’taze et’’ ‘’kurutulmuştan’’ daha iyi olamaz. Ve bu aynı ağırlıktaki taze ete oranla; 5 katı daha yüksek protein konsantrasyonu sağlar.

Devamını Göster
Devamını Gizle
Sıralama seçin
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.