Hamster Tırnak Makası

Bir hamsterın (Tırnakları) pençeleri, yerle günlük temastan keskinleşebilir. Ve pençeler, hamsterlar için çok faydalıdır, pek kullanılmadıkları yerlerde savunma için değil, yiyecek yakalama ve yuvalama malzemeleri toplama konusunda oldukça işlevseldir.

Hamsterınız kafes içerisinde ve yumuşak zeminde pençeleri aşındıran yüzeylerle fazla teması olmayabilir, bu nedenle tırnaklar fazlaca uzayabilir, hatta bazen tirbuşon şeklinde kıvrılabilir. Doğal hareket için bir engel haline gelebilir. Hamster sahipleri tırnaklarını kedi tırnak makası boyutunda bir tırnak makası ile kesebilir, ancak hamsterlar hareketlerinin ciddi şekilde kısıtlanmasından hoşlanmazlar ve kıpırdanmaya başladıklarında, yanlışlıkla çok derin veya gelişi güzel kesme tehlikesi vardır.

Hamster Tırnak Makası Nasıl Olmalı?

Hamsterların tırnakları ince olduğundan kolay kesilir. Bu sebeple küçük evcil hayvan tırnak makasları ile bakımı kolay yapabilirsiniz. 

Hamster tırnağı kesilirken dikkat edilecek konular nelerdir?

Öncelikle derin kesmenin önüne geçmek için hamsterın hareketliliğini kısıtlamalısın bunun için parmakları dışarıda kalacak şekilde bir beze sarmak en doğru yöntemdir. Tırnak içerisinde kan damarları olduğu unutulmamalıdır, bu sebeple tırbağın uç kısmından kedilmelidir. 

Devamını Göster

Hamster Tırnak Makası

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR