420,75 TL KDV Dahil
495,00 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
250,75 TL KDV Dahil
295,00 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
335,76 TL KDV Dahil
395,01 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
335,76 TL KDV Dahil
395,01 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
357,00 TL KDV Dahil
420,00 TL KDV Dahil
%15 İNDİRİMLİ
%15İNDİRİMLİ
Ücretsiz Kargo
Stokta Yok
442,00 TL KDV Dahil
520,00 TL KDV Dahil
1

Feliway

Feliway, Ceva Animal Health markalarından biridir. Ceva Animal Health 1999 yılında doğdu ve şu anda en hızlı büyüyen ilk 5 hayvan sağlığı şirketinden biri olarak önde gelen hayvan sağlığı oyuncularından biri. 46 ülkede bulunuyorlar ve 110'dan fazla ülkede çalışıyorlar. 13 Ar-Ge merkezi, 26 üretim tesisi ve dünya çapında 6300'den fazla çalışanı ile Ceva'nın misyonu, hayvanların ve çevrenin sağlığını koruyarak, bütüncül bir yaklaşıma dayanmaktadır. Ceva, Feliway'i 1996 yılında piyasaya sürdü ve kedi davranışı ve refahı ile ilgili yeni yaklaşımların yolunu açtı. Sürekli büyüyen evcil hayvan sahiplenme eğilimi ile, artan sayıda evcil hayvan sahibi, evcil hayvanlarının refahını ve mutluluğunu sağlamak için mümkün olan en iyi bakımı arıyor.

Feliway ne işe yarar? 

Feliway doğal ve güven verici mesajları kullanarak, kedinizin mutlu bir şekilde modern yaşamın hızına uyum sağlamasına yardımcı olur, idrar püskürtme, tırmalama ya da saklanma gibi istenmeyen davranış bozukluklarını gidererek mutlu olmasını sağlar. Kedinizin mutlu olmadığını gösteren bazı belirtiler vardır; bunlar arasında saklanma, kum kabının dışına idrar yapma, tırmalama, diğer kedilerle kavga etme, iştahsızlık ve aşırı bakım yapma/yalanma sayılabilir. Feliway, feromon adı verilen kedi doğal “mesajlarının” sentetik kopyalarını kullanarak bu istenmeyen davranışlara klinik olarak kanıtlanmış bir çözüm sunuyor. Feromonlar, bir kedinin vücudundaki özel bezlerden salınan, birbirleriyle ve çevrelerindeki dünyayla etkileşime girmek ve iletişim kurmak için kullanılan kimyasal maddelerdir. Kediler, diğer kedilere farklı "mesajlar" gönderen ve davranışlarını etkileyen farklı feromonlar üretebilir. Bu feromonlar bazen bir kedinin bölgesini güvenli ve emniyetli olarak işaretlemek için kullanılır. Feliway'i kullandıktan sonraki ilk yedi gün içinde, kedilerin kum kabı dışına idrar yapmalarında azalma gözlemlenebilir. Ek olarak, on kediden dokuzu 30 gün içinde kum kabının dışına idrar yapmayı azaltır veya tamamen durdurur ve on kediden sekizi ilk yedi gün içinde istenmeyen kaşınmayı önemli ölçüde azaltır veya durdurur. Feliway, dünya çapında veteriner hekimler tarafından kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir ve beş kıtadan 50 ülkede kedilere yardım etmektedir. Dünya çapında milyonlarca kedi sahibi, Feliway ürünlerini kullandıktan sonra kedilerinin davranışlarında önemli farklılıklar olduğunu fark etti. Kedileri daha rahat hisseder, sahipleriyle daha fazla zaman geçirir, istenmeyen yerlere idrar yapmayı, tırmalamayı veya saklanmayı bırakmıştır, diğer kedilerle uyum içinde yaşar ve evdeki ani değişikliklerle daha iyi başa çıkabilir.

Feliway işe yarıyor mu? 

Kediler stresi birçok farklı şekilde gösterirler ve bazen stres sistemik hastalıklara dönüşebilir. Çevredeki günlük küçük değişikliklerin kedinizi strese sokacağını düşünmeyebilirsiniz, ancak olabilir. Evinizi yeniden dekore etmek, eve gelen misafirler, yeni bir evcil hayvan tanıtmak, veteriner kliniğine seyahatler gibi basit şeyler evcil hayvanınızın hayatında büyük stres kaynakları olabilir. Bu, evimizdeki hiçbir şeyi değiştirmememiz veya kedimizi asla veteriner hekime/kliniğine götürmememiz gerektiği anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır. Bu sadece, kedimizin hayatındaki stres etkenlerini tanımayı öğrenmemiz ve ona göre davranmamız gerektiği anlamına gelir. Kediler, bölgelerini güvenli olarak işaretlemek için yüz feromonlarını kullanır. Kedinin kendini güvende hissetmesi için çevreye feromon püskürterek veya yayarak bu bölge işaretlemesini simüle edebiliriz. Bir kedi kendini güvende ve stressiz hissettiğinde, dikey tırmalama ve uygunsuz yerlere idrar püskürtme gibi istenmeyen davranışları durduracaktır. Ayrıca, bir kedinin stresini azaltarak, sistit (mesane iltihabı), dermatolojik durumlar, anoreksiya ve obezite gibi stres kaynaklı hastalıklara yakalanma risklerini azaltabiliriz.

Feliway nedir nasıl kullanılır?

Kediler ortama bıraktıkları, sadece kediler tarafından algılanan ve bilimsel olarak feromonlar olarak adlandırılan doğal mesajlar olan ‘’mutluluk mesajları’’ aracılığıyla iletişim kurarlar. Kediler mutlu ve konforlu olduklarında yüzlerini köşelere, mobilyaya, insana ya da diğer kedilere sürterek kendi bölgelerini belirlerler. Bunu yaparken ortama bir mesaj bırakırlar ve bu ‘’mutluluk mesajları’’ ortamda bulunduğunda kendilerini güvende hissederler. Doğal ihtiyaçları ile modern yaşam şartları çakıştığında ise, kediler kendilerini konforlu hissetmez. Konforlu ve mutlu hissetmediklerinde de, ortama ''mutluluk mesajları’’nı bırakmazlar ve idrar püskürtme, tırmalama veya saklanma gibi istenmeyen davranış bozukluklarını sergilerler. Bu durumlarda, Feliway kedilere “mutluluk mesajları” gönderir ve onların evlerinde tam anlamıyla iyi hissetmelerini sağlar. Feliway doğal ve güven verici mesajları kullanarak kedinizin rahat bir şekilde modern yaşamın hızına uyum sağlamasına yardımcı olur, idrar püskürtme, tırmalama ya da saklanma gibi davranış bozukluklarını gidererek tekrar mutlu olmasını sağlar.

Feliway ne kadar sürede etki eder?

Birçok kedi sahibi, kedilerinde ilk 7 gün içerisinde sonuçları görmeye başlamıştır. Ancak her kedi farklıdır. Belirtilerin ne kadar sürdüğüne ve ne kadar şiddetli olduğuna bağlı olarak etkilerin görülmesi daha uzun sürebilir. Feliway için minimum tavsiye edilen kullanım süresi bir aydır.